REKLAMA

Podejrzany prawnik aresztowany

2014-10-17 18:32
publikacja
2014-10-17 18:32
Podejrzany prawnik aresztowany
Podejrzany prawnik aresztowany
fot. Thinkstock / / Thinkstock

Prawnik podejrzany o szpiegostwo został aresztowany na trzy miesiące. Zdecydował o tym sąd na wniosek Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie - poinformowała rzeczniczka Sądu Okręgowego w Warszawie,Ewa Leszczyńska-Furtak.

Jak powiedziała, sąd podjął taką decyzję z uwagi na możliwość matactwa ze strony podejrzanego, obawą o jego ucieczkę i realną możliwością wymierzenia mu surowej kary.

O zatrzymaniu podejrzewanego o szpiegostwo prawnika Stanisława Sz., posiadającego podwójne, także rosyjskie obywatelstwo, poinformowano wczoraj. Dzień wcześniej Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Żandarmeria Wojskowa zatrzymały pod tym samym zarzutem oficera, pracującego w departamencie wychowania i promocji obronności MON. W jego sprawie toczy się osobne postępowanie prokuratury wojskowej. Dziś wojskowy sąd przychylił się do jej wniosku i też tymczasowo aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Podstawą takiej decyzji była obawa matactwa, a także ukrywania się i ucieczki podejrzanego. Przesłanką była także surowość grożącej mu kary.


IAR/wcz./vey/Siekaj

Źródło:IAR
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Agenci obcego wywiadu w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki