REKLAMA

Poczta Polska wypłaci premie za pracę podczas epidemii

2020-04-01 10:00
publikacja
2020-04-01 10:00

Poczta Polska wypłaci dodatkowe 700 zł brutto listonoszom, kierowcom, pracownikom placówek pocztowych, sortowni oraz ochrony, którzy byli obecni w pracy od ogłoszenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego - poinformowała w środę spółka.

fot. Michał Sadowski / / FORUM

Pocztowcy z grupy pracowników eksploatacji (m.in. listonosze, kierowcy, pracownicy placówek pocztowych, sortowni oraz pracownicy ochrony), którzy od 12 marca br. nie mieli więcej niż dwóch dni absencji, otrzymają dodatkowo 300 zł brutto. Osoby, które spełnią ten warunek dostaną dodatkowo 400 zł brutto za kwiecień br. - czytamy w komunikacie spółki.

Dodano, że pieniądze zostaną wypłacone odpowiednio do 10 kwietnia i do 10 maja br.

Jak zaznaczył cytowany w komunikacie prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski, w czasie kiedy władze państwowe apelują o pozostanie w domach są grupy zawodowe, które pełnią szczególną służbę dla społeczeństwa. Dodał, że "mimo trudnej sytuacji finansowej spółki, praca pocztowców, którzy z zaangażowaniem wypełniają swoje obowiązki służbowe w czasie zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii, musi być specjalnie doceniona".

Poczta Polska poinformowała również, że przeznaczyła ponad 50 mln zł na środki ochrony dla pracowników.(PAP)

autor: Longina Grzegórska-Szpyt

Źródło:PAP
Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
bha
W czasie trwania ogłoszonych oficjalnie Pandemii i Epidemii w kraju powinny być do umów dodane stałe dodatki za prace w wielu obecnie zawodach w warunkach szczególnego zagrożenia zdrowia i życia gdzie panuje coraz mocniej zwiększone ryzyko infekcji wirusem covid 19 .premie dzisiaj są jutro za m-c??? .Ryzyko jest przez cały W czasie trwania ogłoszonych oficjalnie Pandemii i Epidemii w kraju powinny być do umów dodane stałe dodatki za prace w wielu obecnie zawodach w warunkach szczególnego zagrożenia zdrowia i życia gdzie panuje coraz mocniej zwiększone ryzyko infekcji wirusem covid 19 .premie dzisiaj są jutro za m-c??? .Ryzyko jest przez cały czas do zakończenia Epidemii
a29
listonosze będą bardzo potrzebni w trakcie wyborów w końcu to oni będą decydować które głosy dotrą do komisji
greatmongo
To samo tylko z wiekszymi pieniedzmi powinno byc w szpitalach
jes
Szpitale nie są potrzebne do wyborów, zwłaszcza że chorzy będący w szpitalach na własne oczy widzą różnicę pomiędzy stanem faktycznym a pokazywanym w TVP.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki