REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Koniec wojny między Pocztą Polską a związkami. Będą podwyżki dla pracowników

2021-10-13 09:55
publikacja
2021-10-13 09:55
Koniec wojny między Pocztą Polską a związkami. Będą podwyżki dla pracowników
Koniec wojny między Pocztą Polską a związkami. Będą podwyżki dla pracowników
fot. Andrzej Bogacz / / FORUM

Zarząd Poczty Polskiej zawarł porozumienie ws. podwyżek płac z Organizacją Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej - poinformowała w środę spółka. Zakłada ono m.in. dwuetapową podwyżkę wynagrodzenia pracowników Poczty.

"W dn. 12 października br. odbyło się dwustronne spotkanie Zarządu Spółki i Organizacji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej, dotyczące podwyżek płac. Negocjacje zakończyły się sukcesem i zawarciem porozumienia. Dialog opierał się na wspólnym przekonaniu o zasadności podniesienia zarobków pracowników Spółki oraz zrozumieniu dla ogólnej sytuacji finansowej Poczty Polskiej" - poinformowała Poczta w środowej informacji.

Jak zaznaczono, wypracowane rozwiązanie zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2022 r. i dotyczy wszystkich pracowników objętych Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy.

W wyniku wypracowanego porozumienia pracownicy spółki otrzymają podwyżkę wynagrodzenia dwuetapowo: od 1 stycznia 2022 r. – 250 złotych brutto do wynagrodzenia zasadniczego, co realnie przełoży się na wzrost wynagrodzenia średnio o 338 złotych brutto w przeliczeniu na pełen etat; od 1 lipca kwota ta wzrośnie o 50 zł brutto do poziomu 300 zł brutto, co realnie przełoży się na wzrost wynagrodzenia średnio o 405 złotych brutto w przeliczeniu na pełen etat - podano w informacji.

Zaznaczono, że zarząd spółki zadeklarował wypłatę jednorazowej nagrody w wysokości 500 zł brutto pod warunkiem uzyskania przez Pocztę Polską w 2021 r. środków z tytułu tarczy antycovidowej.

Zwrócono uwagę, że porozumienie zamyka trwający od 2019 r. spór zbiorowy dotyczący podwyżek wynagrodzeń i stanowi kompromis pomiędzy oczekiwaniami związku a możliwościami finansowymi firmy.

Poczta wskazała, że decyzja podjęta przez zarząd, pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej spółki, jest wyrazem troski o poprawę materialnej sytuacji pracowników Poczty Polskiej SA.

Poczta Polska, narodowy operator pocztowy o największej w kraju sieci obejmującej 7600 placówek, filii i agencji pocztowych, zatrudnia ok. 80 tys. pracowników.

pad/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (6)

dodaj komentarz
bartek11111
Takie związki to w PiS du się nadają. Niby wynegocjowali a te 400 zł z ustawy nam się należy tyle brakuje do najniższej krajowej. A krzyku i pisania będzie że hoho. Szanowna redakcja niech napisze prawdę ja po 18 latach pracy 2600 zasadniczej i 200 premii daje razem tyle ile obecna najniższa krajowa, więc jak ta premie Takie związki to w PiS du się nadają. Niby wynegocjowali a te 400 zł z ustawy nam się należy tyle brakuje do najniższej krajowej. A krzyku i pisania będzie że hoho. Szanowna redakcja niech napisze prawdę ja po 18 latach pracy 2600 zasadniczej i 200 premii daje razem tyle ile obecna najniższa krajowa, więc jak ta premie nazwać premia. Teraz dostanę 400 więc tyle ile należy mi się od stycznia 2022. Tyle że premie będzie można nazwać premia
tomitomi
''''W wyniku wypracowanego porozumienia pracownicy spółki otrzymają podwyżkę wynagrodzenia dwuetapowo: od 1 stycznia 2022 r. – 250 złotych brutto do wynagrodzenia zasadniczego, co realnie przełoży się na wzrost wynagrodzenia średnio o 338 złotych brutto w przeliczeniu na pełen etat; od 1 lipca kwota ''''W wyniku wypracowanego porozumienia pracownicy spółki otrzymają podwyżkę wynagrodzenia dwuetapowo: od 1 stycznia 2022 r. – 250 złotych brutto do wynagrodzenia zasadniczego, co realnie przełoży się na wzrost wynagrodzenia średnio o 338 złotych brutto w przeliczeniu na pełen etat; od 1 lipca kwota ta wzrośnie o 50 zł brutto do poziomu 300 zł brutto, co realnie przełoży się na wzrost wynagrodzenia średnio o 405 złotych brutto w przeliczeniu na pełen etat - podano w informacji.'''

kto to pisał ???
gimbusy już nadają ? czy jak ???
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
gronostaj
To jest całkiem fajny sklepik parafialny. Można kupić złote myśli papieża, albo przepisy kulinarne siostry zakonnej.
arzab odpowiada gronostaj
Podobno najlepsze są ciasteczka siostry Eutanazji.
stachsgh
Nie będą musieli na starość szaleć...
https://www.youtube.com/watch?v=oVrdIXQ2g30

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki