REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Po nieudanym puczu wzrosła liczba Turków kupujących mieszkania w Grecji

2016-11-28 12:03
publikacja
2016-11-28 12:03

Coraz więcej Turków kupuje mieszkania w Atenach. Liczba chętnych na zakup nieruchomości znacznie zwiększyła się od września w związku z nieudanym zamachem stanu w Turcji.

fot. U. Gernhoefer / / YAY Foto

Na zakup mieszkania w Atenach i okolicach decydują się przeważnie zamożniejsi Turcy, którzy mogą sobie pozwolić na wydanie w tym celu nawet pół miliona euro. Zazwyczaj szukają lokali w pobliżu Akropolu lub w południowych rejonach Attyki i z widokiem na morze.

Nie brakuje też chętnych na tańsze nieruchomości, ale większość nabywców interesują te powyżej 250 tysięcy euro, bo zapewnia im to pozwolenie na pięcioletni pobyt w Grecji. Jeśli cena za mieszkanie jest niższa, dokupują do tego mały sklep lub inny lokal.

Pracownicy agencji nieruchomości twierdzą, że większość ich klientów z Turcji martwi się o przyszłość kraju i szuka mieszkania jako drugiej rezydencji czy awaryjnego schronienia, a nie jako inwestycji. Zazwyczaj są wykształceni, w wieku od 50 do 60 lat, pracują w dużych firmach w Stambule albo uprawiają wolny zawód.

Nie brakuje wśród nich Kurdów i członków innych mniejszości narodowych. Część Turków traktuje też Grecję jako bramę do Europy i z tego powodu decyduje się na zakup nieruchomości w tym kraju.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Beata Kukiel-Vraila, Ateny/mcm/nyg

Źródło:IAR
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Opad
Bruksela nie rozwiązała,żadnego poważnego problemu z wyjątkiem dodruku pieniądza.
~Ciul
Grecy to najbardziej parszywy gatunek Żydów
~podatnik
Już raz w XX w. pogonili Grecy Turków z Cypru. A Brytole mający pilnować porządku nie wyściubili nawet nosa poza swoje bazy na Cyprze!

Powiązane: Próba zamachu stanu w Turcji

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki