Po nieudanym puczu wzrosła liczba Turków kupujących mieszkania w Grecji

Coraz więcej Turków kupuje mieszkania w Atenach. Liczba chętnych na zakup nieruchomości znacznie zwiększyła się od września w związku z nieudanym zamachem stanu w Turcji.

(fot. U. Gernhoefer / YAY Foto)

Na zakup mieszkania w Atenach i okolicach decydują się przeważnie zamożniejsi Turcy, którzy mogą sobie pozwolić na wydanie w tym celu nawet pół miliona euro. Zazwyczaj szukają lokali w pobliżu Akropolu lub w południowych rejonach Attyki i z widokiem na morze.

Nie brakuje też chętnych na tańsze nieruchomości, ale większość nabywców interesują te powyżej 250 tysięcy euro, bo zapewnia im to pozwolenie na pięcioletni pobyt w Grecji. Jeśli cena za mieszkanie jest niższa, dokupują do tego mały sklep lub inny lokal.

Pracownicy agencji nieruchomości twierdzą, że większość ich klientów z Turcji martwi się o przyszłość kraju i szuka mieszkania jako drugiej rezydencji czy awaryjnego schronienia, a nie jako inwestycji. Zazwyczaj są wykształceni, w wieku od 50 do 60 lat, pracują w dużych firmach w Stambule albo uprawiają wolny zawód.

Nie brakuje wśród nich Kurdów i członków innych mniejszości narodowych. Część Turków traktuje też Grecję jako bramę do Europy i z tego powodu decyduje się na zakup nieruchomości w tym kraju.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Beata Kukiel-Vraila, Ateny/mcm/nyg

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Opad

Bruksela nie rozwiązała,żadnego poważnego problemu z wyjątkiem dodruku pieniądza.

! Odpowiedz
7 2 ~Ciul

Grecy to najbardziej parszywy gatunek Żydów

! Odpowiedz
0 20 ~podatnik

Już raz w XX w. pogonili Grecy Turków z Cypru. A Brytole mający pilnować porządku nie wyściubili nawet nosa poza swoje bazy na Cyprze!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne