REKLAMA

PIWO+Brytyjski rząd wesprze finansowo puby i browary

2023-08-01 16:00
publikacja
2023-08-01 16:00
Brytyjski rząd wesprze finansowo puby i browary
Brytyjski rząd wesprze finansowo puby i browary
fot. Ian Murray / / FORUM

Angielska ulica bez pubów to wręcz nieprawdopodobny widok. Jednak w obliczu wysokiej inflacji nawet Brytyjczycy zerkają na ceny - a jak wiadomo, piwo w supermarkecie jest tańsze. Premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak zapowiedział wsparcie dla pubów i producentów alkoholi.

Liczne bary stanowią symbol Wielkiej Brytanii i jeszcze do niedawna były pełne gości. W obliczu rosnących kosztów życia Brytyjczycy coraz chętniej sięgają jednak po piwo z supermarketu. By ratować puby, premier Sunak zapowiedział 4-punktowy plan ratunkowy.

"Zbyt często puby w naszych społecznościach są podcinane przez konkurencję supermarketów. Wyrównujemy więc szanse, sprawiając, że cło od kufli w pubach jest nawet o 11 pensów tańsze niż w sklepie. Oznacza to tańsze napoje i więcej pieniędzy w kieszeni" - wyjaśnił na Twitterze swój pomysł brytyjski minister.

Rishi Sunak chce ratować bary i producentów alkoholu

Warto podkreślić, że zmiany w podatkach proponowane przez Sunaka możliwe są dzięki brexitowi. Wcześniej kwestie podatkowe w wielu obszarach były regulowane przez przepisy unijne. Uproszczenie systemu podatkowego ma automatycznie obniżyć ceny wielu rodzajów alkoholi.

"Ceny niektórych butelek jasnego piwa, puszek ginu z tonikiem i Irish Cream - a także innych - spadną" - napisał.

Zapowiadany plan ratowania brytyjskich pubów wygląda tak:

  • ochrona pubów w społecznościach lokalnych,
  • pinta piwa (ok. 568 ml) kupowana w pubie będzie opodatkowana wg niższej stawki niż alkoholu ze sklepu,
  • niższe ceny najpopularniejszych alkoholi tradycyjnie wybieranych przez Brytyjczyków (np. prosecco i likieru Irish Cream),
  • ulgi podatkowe dla małych producentów alkoholi.

"Wprowadzamy nową ulgę podatkową dla producentów rozpoczynających działalność. Pomoże to finansowo tysiącom firm, zwiększy ich zyski, a to przyczyni się do rozwoju gospodarki" - dodał premier Wielkiej Brytanii.

JM

Źródło:
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (5)

dodaj komentarz
monuz
Najbardziej z powrotu z UK brakuje mi pubów, w Londynie zawsze można było wejść, napić się w kulturalnej atmosferze, pewnie, że nie każdy był przyjazny, ale jak ktoś chciał, to towarzystwo znalazł. A w Polsce, nie dość, że nie ma prawdziwych pubów, to są najwyżej mordownie, gdzie prędzej usłyszysz: "a w mordę chciałeś?",Najbardziej z powrotu z UK brakuje mi pubów, w Londynie zawsze można było wejść, napić się w kulturalnej atmosferze, pewnie, że nie każdy był przyjazny, ale jak ktoś chciał, to towarzystwo znalazł. A w Polsce, nie dość, że nie ma prawdziwych pubów, to są najwyżej mordownie, gdzie prędzej usłyszysz: "a w mordę chciałeś?", niż spotkasz ludzi na poziomie, a i te mordownie nieliczne.
blind-oln
Wyjedź gdzieś ze swojej wsi, to zobaczysz puby i polskich miastach.
monuz odpowiada blind-oln
właśnie o to chodzi, właśnie takiej moczymordy jak ty bym tam nie chciał spotkać
zops
Zamiast podwyżki płacy minimalnej lepiej pomyśleć o dotowaniu piwa.

Powiązane: Wielka Brytania

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki