REKLAMA

"Piszczące" balustrady w apartamentach za 2 mln funtów, czyli koszmar brytyjskich kupujących

2023-09-24 14:00
publikacja
2023-09-24 14:00

Malownicze portowe miasteczko położone na południowo - wschodnim wybrzeżu Wielkiej Brytanii. Zdawać by się mogło idylla i kwintesencja brytyjskości. Ten obraz burzy wysoki pisk, który rozlega się od nowo wybudowanego luksusowego osiedla. Świst wiatru w balustradach balkonów jest na tyle denerwujący, że nie pozwala spać. 

"Piszczące" balustrady w apartamentach za 2 mln funtów, czyli koszmar brytyjskich kupujących
"Piszczące" balustrady w apartamentach za 2 mln funtów, czyli koszmar brytyjskich kupujących
fot. Google Maps / / google.maps

Śmieciarki o 5 rano to przy tym mały problem. Ceny apartamentów przy Marine Parade w Folkestone zaczynają się od 430 tys. do 1,8 mln funtów (a więc od 2,3 do 9,6 mln zł), co czyni je najdroższymi nieruchomościami w okolicy. Łącznie w blokach powstało 86 mieszkań w tym nadmorskim kurorcie. Reklamowano je jako "doskonale zaprojektowane i skrupulatnie przemyślane" nieruchomości oferujące "rozległe tarasy na dachach" z "niezakłóconym widokiem na morze". Może i widok jest przepiękny, ale co z tego, kiedy nie da się w nich nie tylko spać, ale i żyć.

Kalkulator "Bezpiecznego kredytu 2 proc."

Kalkulator "Bezpiecznego kredytu 2 proc."

Pobierz kalkulator "Bezpiecznego kredytu 2 proc."
Chcesz sprawdzić, jaka będzie rata po dopłacie? Zastanawiasz się, na jaką kwotę kredytu będzie Cię stać? Chcesz dowiedzieć się, jak długość okresu spłaty wpłynie na raty? Pobierz kalkulator, który wyliczy szacunkowy harmonogram kredytu z dofinansowaniem - "pełną" ratę i ratę po dopłacie.
Pobierz poradnik zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł

Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Wszystko przez świdrujący uszy dźwięk podobny do tego wydawanego przez niektóre gwizdki o dość wysokich rejestrach. "Doprowadza on do szału. To jakby skrzyżowanie harfy z cymbałkami" - skarżą się mieszkańcy pobliskich domów "Daily Mail". Winę ponoszą balkony, które skonstruowano tak, że przy najmniejszym wietrze zaczynają "gwizdać". A jaką orkiestrę odstawią, kiedy przyjdą zimowe sztormy?

Nieruchomość została zaprojektowana przez nagradzaną wielokrotnie pracownię AMCE, która ma na swoim koncie projekty m.in. w Londynie czy Berlinie. Może tym razem zostali "zaskoczeni" przez wiatr nad morzem?

Blok jest częścią luksusowego projektu byłego szefa Sagi Sir Rogera De Haana, który obecnie jest jednym z najbogatszych ludzi w Wielkiej Brytanii. Jego majątek szacowany jest na ok. 900 mln funtów. Saga to firma rodzinna, która specjalizuje się w sprzedaży zorganizowanych wakacji, ubezpieczeń i usług finansowych, głównie przeznaczonych dla seniorów. W ramach projektu budowlanego miało powstać 1000 nowych nieruchomości na miejskim wybrzeżu, po tym jak w 2004 roku bogacz kupił port za 11 mln funtów. 

- Cała społeczność skorzysta na inwestycjach - broni swoich planów De Haan, któremu zarzucono "geriatyzację" Folkestone m.in. z uwagi na wysokie ceny apartamentów, na które raczej nie stać młodych ludzi. 

Na razie nie wiadomo, jak zostanie rozwiązany ten problem. Bo przecież w luksusowych apartamentowcach nie wypada raczej przewlekać przez balkony plecionki udającej wiklinę? Chociaż...

***

Popkultura i pieniądze w Bankier.pl, czyli seria o finansach "ostatnich stron gazet". Fakty i plotki pod polewą z tajemnic Poliszynela. Zaglądamy do portfeli sławnych i bogatych, za kulisy głośnych tytułów, pod opakowania najgorętszych produktów. Jakie kwoty stoją za hitami HBO i Netfliksa? Jak Windsorowie monetyzują brytyjskość? Ile kosztuje nocleg w najbardziej nawiedzonym zamku? Czy warto inwestować w Lego? By odpowiedzieć na te i inne pytania, nie zawahamy się zajrzeć nawet na Reddita.

Źródło:
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (8)

dodaj komentarz
monuz
To samo mają ci co w Polsce kupują apartamenty w kamienicach w centrach miast. Płacą za m2 3x tyle co na przedmieściach, za to wychodząc rano do pracy przechodzą przez wejście z kałużą moczu i witani są słowami: "kierowniku! poratujesz na 5 zł?"
derper
Ach te problemy pierwszego świata. Nawet polskie media nie mogą obojętnie przejść obok tak niewiarygodnych spraw.
drzaraza
A ja czekam na takie czasy gdy u nas tylko bedą takie problemy. Czyli na święty Nigdy!
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
darius19
co tu robi ruski troll "samsza"? Car placi od wpisu?

Powiązane: Popkultura i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki