Koronawirus w polskim Amazonie. Pracowników opanował strach

W polskim oddziale Amazona został wykryty kolejny przypadek koronawirusa. Pracownik został odsunięty od pracy, a osoby, które miały z nim styczność, wysłane na kwarantannę. 

(fot. ANDREW KELLY / FORUM)

Jak dowiedziała się Redakcja Bankier.pl, w katowickim oddziale Amazona wykryto koronawirusa u jednego z pracowników. Pracownicy od wybuchu epidemii na całym świecie apelują o zamknięcie centrów logistycznych właśnie z obawy przed zakażeniem. Protesty odbyły się w Stanach Zjednoczonych, we Włoszech i we Francji. 

Pracownik oddziału, gdzie wykryto przypadek koronawirusa, powiedział, że poinformowano zatrudnionych o sytuacji. Przekazano również, że wszystkie osoby, które miały kontakt z zakażonym, zostały objęte kwarantanną. Jednak wielu pracowników obawia się teraz pracować. 

- Pracownicy się boją. Po tym, jak przekazano nam, że jeden z nas jest zakażony, atmosfera stała się grobowa. Rozmawiałem z koleżanką, która teraz ciągnie nadgodziny w Amazonie, bo zakład pracy jej męża został zamknięty. Zależy jej na płacy, ale ma dwójkę dzieci. Zastanawiała się, jak ma wrócić do domu, tym bardziej, że w niedawnym czasie jedno z dzieci było chore. Jest przerażona - mówi w rozmowie z Bankier.pl Robert, pracownik katowickiego magazynu. Dodał, że na tzw. picku pracuje bardzo dużo osób, a zatrudnieni nie mają obowiązku chodzenia w maseczkach, więc o zakażenie nie trudno. 

Poprosiliśmy biuro prasowe o komentarz w tej sprawie. 

- Wspieramy naszego pracownika, który został poddany kwarantannie. Stale monitorujemy sytuację w naszych centrach logistycznych oraz podejmujemy proaktywne działania w celu ochrony współpracowników, którzy mogli mieć kontakt z osobą zakażoną. Od kiedy pojawiło się w Polsce zagrożenie epidemiczne, ściśle współpracujemy z lokalnymi władzami i proaktywnie reagujemy na zaistniałą sytuację. Zapewniamy obsługę klientów, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo współpracowników i przestrzegając wszystkich wytycznych lokalnych instytucji, które dotyczą funkcjonowania naszych obiektów - przekazało w rozmowie z Bankier.pl biuro prasowe Amazona. 

Jak dowiedziała się Redakcja, to nie był pierwszy przypadek zakażenia, poprzednie miały miejsce w Sosnowcu, Łodzi i Kołbaskowie. 

WS

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 5 bha

Zachłanność menedżmentu nie zna granic świadomie,celowo raczej nie chce widzieć ryzyka istniejącego dla zatrudnionych szczególnie teraz w trwającej ,rozprzestrzeniającej się cały czas światowej Pandemii,Epidemii .Bo i po co wypadałoby ,trzeba by pracownikom dać jakiś stały dodatek do pensji za wykonywanie pracy w warunkach szczególnego zagrożenia dla zdrowia i życia do czasu odwołania Epidemii na terenie kraju więc lepiej dalej stwarzać pozory że nie jest tak żle i grożnie jak mówią lekarze,wirusolodzy,epidemiolodzy .Więc w wielu branżach i zawodach narażonych na coraz większe ryzyko menedżment woli nadal świadomie stwarzać pozory wielkiego bezpieczeństwa ,troski w pracy, że jest wszystko OK i brak cały czas coraz większego ryzyka dla zatrudnionych złapania w pracy i nie tylko grożnej dla zdrowia,życia ich ,ich rodzin infekcji.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
30 3 _boss_

Koniec importu prywatnego maseczek z Chin, dobra wiadomość dla Lentexu

! Odpowiedz
2 28 jes

Ile straciłeś na tym szajsie, że tak naganiasz? Prawie pod każdym artykułem?

! Odpowiedz
5 47 heimir

Niemożliwe niewolnicy Bezosa maja czelność się buntować

! Odpowiedz
8 37 grzegorzkubik

Amazon musi stonować. Ograniczyć godziny pracy i zmniejszyć liczbę pracowników na hali.

! Odpowiedz
4 99 historykgpw

Małe biznesy siłą zamknięte a Amazon pracuje na pełnych obrotach. Ten kryzys zniszczy wiele małych i średnich firm, a te duże staną się jeszcze większe. Na świecie istnieją podwójne standardy. Monopoliści są faworyzowani

! Odpowiedz
3 16 itsofunny

Dokładnie spraw trzeba naprawić z myślą o przyszłych pokoleniach.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne