Piechociński: Ruch Kukiza nie przekroczy progu wyborczego

Wicepremier i lider PSL Janusz Piechociński wyraził przekonanie, że Ruch Kukiz 15 - w najbliższych wyborach parlamentarnych nie przekroczy pięcioprocentowego progu wyborczego. Według niego Polacy, którzy potrzebują spokoju, postawią na środowiska umiarkowane, a nie przeciwników systemu.

(fot. KRZYSZTOF ZATYCKI / FORUM)

Wolę, kiedy śpiewa +Skórę+, niż kiedy śpiewa politycznym głosem - powiedział Piechociński w poniedziałek w Katowicach, pytany o Kukiza.

W opinii lidera PSL, po zaskakującym wyniku w wyborach prezydenckich pan Paweł Kukiz i jego środowisko pogubiło się zupełnie. Przekonywał, że w obecnej sytuacji, wobec m.in. wojny w Syrii, kryzysu migracyjnego w Europie Polacy postawią na sprawdzone, obliczalne i centrowe środowiska, a nie na antysystemowców, których jedyną filozofią jest to, żeby zburzyć świat, który dotąd znamy, niczego nie proponując.

Nie wierzę, że Polacy byliby tak nieroztropni, żeby wesprzeć to środowisko polityczne i aby to było ponad 5 proc. Czego dzisiaj potrzeba gospodarce? Tego, żeby nie było wojny w polityce, a pan Kukiz potrafi tylko, tak jak i inni, z innych też środowisk politycznych ostatnio za bardzo wojować, a nam jest potrzebny spokój, umiar, kompetencje - przekonywał.

Boję się, że zza pleców Pawłów Kukizów wyjdą ci, którzy po roku, dwóch, trzech, będą chcieli tylko zaistnieć, a nam potrzeba kompetentnych, odpowiedzialnych pracusiów (), którzy mogą stanowić lepsze prawo () Tego nie zrobią ci, którzy potrafią tylko podpalać, niszczyć i mówić.

Paweł Kukiz, pytany w poniedziałek na antenie RMF FM, czy gdyby od niego zależało powstanie rządu mniejszościowego PiS, jest w stanie go poprzeć, a także o ewentualne przyszłe koalicje, odpowiedział: "Z całą pewnością trzeba będzie poprzeć taki rząd, po to, by nie destabilizować państwa. (...) Ja osobiście poprę rząd Prawa i Sprawiedliwości. Natomiast muszę wszystko skonsultować z ludźmi, ponieważ całe to środowisko tym się różni od pozostałych opcji politycznych, że jest demokratyczne. Zastrzegł, że jego ugrupowanie nie będzie wchodziło w koalicje trwałe, a jedynie koalicje celowe.(PAP)

kon/ dym/ je/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~jugol

Piechociński - ten koryttkowy wazeliniarz to wyjątowo ograniczony typ.

! Odpowiedz
0 2 ~BP

Ręce opadają kiedy to czytam...
1. Jak to niczego w zamian nie proponują? To: https://ruchkukiza.pl/wp-content/uploads/2015/10/Strategia-Zmiany-Kukiz151.pdf to kto niby proponuje? PSL? Marsjanie?
2. Tacy co chcą tylko zaistnieć (i przy okazji przyspawać się do ciepłych posadek oraz napełnić kieszenie sobie tudzież znajomkom i pociotkom stopnia wszelakiego) nie muszą wyskakiwać zza niczyich pleców, bo już ich jest całe mnóstwo u władzy.
3. Jak widać każdy kto głosuje na inne ugrupowanie niż któraś partia z tych które już u władzy są albo były to zaraz jest "nieroztropny" - z miejsca ustawiany w pozycji głupca który przeciwstawia się jedynie słusznym siłom politycznym i osobom które mają monopol na władzę (bo przecież nikt lepiej od nich rządzić nie może, czyż nie?).
4. Spokój? Umiar? Przewidywalność? Może jeszcze zgoda? Zgoda na afery, łapówki, nepotyzm, stanowienie prawa wygodnego dla ludzi władzy, pogardę dla zwykłych obywateli wylewającą się z prywatnych wypowiedzi polityków? Zgoda na wysługiwanie się rządom innych krajów prawie "za free", na wyprowadzanie z Polski kapitału, na dalsze zadłużanie kraju w zastraszającym tempie? Jak nie będzie przy władzy kogoś nowego, to właśnie dzięki tej "przewidywalności" mniej więcej wiadomo w jakim kierunku rzeczy będą zmierzać...
5. Kompetencje u przedstawicieli obecnej władzy? Bez komentarza...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 4 ~RolnikPRogramista

No to Panie Piechociński, wywołałeś uśmiech na mojej twarzy w ten szarobury ranek.
Moim skromnym zdaniem to wasza partia umoczonych aferzystów może mieć problem z przekroczeniem czegokolwiek w najbliższych wyborach. Wystarczy posłuchać rolników pod agencjami aby dowiedzieć się, że a) mają was gdzieś, b) bez łąpówy w agencji niczego nie załatwisz.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 9 ~takitamzdaleka

Oj... najkorzystniejszym byłoby aby PSL opuściło szeregi sejmu... Czy to będzie rok przełomowy?...
Czy Kukiz powinien być w sejmie? W minimalnej reprezentacji może I tak - ma w końcu kilka osób, które są nowe I może "porządniejsze" niż obecnie rządzący, które wykazały się pro-polską postawą... Ale myślę, że nie wszyscy od Kukiza, I że nie wszyscy są wiarygodni.

Szkoda tylko, że w moim okręgu nie ma na kogo głosować poza partiami zdrady I obłudy...
Szkoda, że Braun nie uzyskał pełnej rejestracji ani też środowiska obywatelskie.
Bo trzeba wiedzieć, że sondaże I cała medialna otoczka ma nam wmówić, że nikt inny się nie liczy poza wielkimi, że inni mają marginalne poparcie. A może właśnie jest inaczej I zamiast wybierać mniejszego zła należy zagłosować na KWW zamiast partie polityczne?...
Przydałoby się troche odświeżenia od obłudy "wielkich" graczy...
Poza tym - co ja powiem dziecku w przyszłości - że głosowałem na mniejsze zło, które I tak w swojej istocie złem jest I dalej szkodzi krajowi? Choćby dla spokoju sumienia należy zwolnić obecny sejm z dalszej degradacji państwa i podziału/skłócania obywateli.
Pozdrawiam

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 8 ~ecff23d3234

chyba wiesniaki z PSL nie wejda raczej :))

! Odpowiedz
1 10 ~Muti

Ten Piechociński to niezły wazeliniarz i idio........ a buraczku jak przypilnuja wyborów i wy ich nie sfalszujecie to twój PSL-ZSL może nie wejść do Sejmu i o tym marzy wielu Polaków

! Odpowiedz
7 13 ~yG

KUKIZ - ŁAPKA W GÓRE, PSL - ŁAPKA W DÓŁ

! Odpowiedz
4 15 ~AZAz

Wolę jednego Kukiza niż 10 Piechocińskich ! I nie licz, że zagłosują na PSL - nawet na wsi nie ma tylu durni !

! Odpowiedz
2 15 ~jesh-ldn

Piechocinski - ty sie martw zebys ty przekroczył, bo jak nie to przekroczysz próg ale pierdla i troche odsiadki...

! Odpowiedz
3 9 ~Jan

O Kukiz przekroczy, tak tak. Nie mam żadnych złudzeń co do tego że Kukiz15 to jedyny twór antysystemowy który cieszy się koncesją systemu na bycie antysystemem. Oczywiście na prawach wyłączności.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil