REKLAMA

PiS chce powołać "Centralne Biuro Urodzin"

2021-12-02 07:26
publikacja
2021-12-02 07:26
PiS chce powołać "Centralne Biuro Urodzin"
PiS chce powołać "Centralne Biuro Urodzin"
fot. Andrzej Sidor / / FORUM

Kompetencje Polskiego Instytutu Rodziny i Demografii, którego utworzenia chcą posłowie PiS, daleko wykraczają poza badania nad demografią. Na przykład prezes instytucji będzie mógł brać udział w sprawach dotyczących nieletnich - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".

Projekt powołania Polskiego Instytutu Rodziny i Demografii jest po pierwszym czytaniu w Sejmie. Utworzenie i działalność instytutu ma kosztować budżet 30 mln zł.

Na czele planowanej instytucji ma stanąć szef wybierany przez Sejm. Będzie miał dostęp do dokumentów w sprawach dotyczących rodzin, także zawierających nasze dane - wskazuje "Rzeczpospolita".

Jak podaje dziennik, instytut miałby monitorować politykę rodzinną i demograficzną, opiniować projekty ustaw, edukować społeczeństwo, mając na względzie fundamentalną rolę rodziny, szczególnie małżeństwa, dla ładu społecznego. Według gazety demografowie na projekcie nie zostawiają suchej nitki.

"Instytut jest niepotrzebny i szkodliwy. Analizy zmian legislacyjnych i ich skutków to zadania Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej; dane o procesach ludnościowych gromadzi GUS, a naukowcy na uczelniach wyższych i w PAN prowadzą badania naukowe w licznych zespołach dobrze rozpoznawalnych w środowisku międzynarodowym. Mamy też Rządową Radę Ludnościową" – ocenia cytowana przez "Rz" honorowa przewodnicząca Komitetu Nauk Demograficznych PAN prof. Irena Kotowska. Dodaje, że w ustawie chodzi o działania propagandowe oraz o to, by wydzielić na te cele środki. Według niej zamiast rzetelnej dyskusji o problemach demograficznych grozi nam dalsze jej upolitycznienie i uczynienie z rodziny kategorii walki politycznej.

Jak podaje dziennik, instytut ma być państwową osobą prawną z prezesem na czele. Na siedem lat powoła go Sejm zwykłą większością głosów. Prezes będzie mógł żądać wszczęcia postępowania w sprawach rodzinnych i brać udział w nich na prawach podobnych jakie przysługują prokuratorowi. Prezes będzie mógł więc np. brać udział w postępowaniach w sprawach nieletnich i administracyjnych dotyczących świadczeń na dzieci - czytamy w "Rz".(PAP)

szz/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (15)

dodaj komentarz
marxs
dzisiaj w Warszawie jest zlot faszystów z Wolandii,Francji,Włoch i Węgier debatować bedą jak zniszczyć UE i jej obywateli i wspomóc Rosję założenie "Centralne Biuro Urodzin" to jeden z elementów faszyzmu w faszystowskim PISowskim *K(Raju
ddaamm
Nienawidzę socjalizmu!
Partia będzie za zabrane ludziom pieniądze, przez co nie stać ich na dzieci, wymyślać i rozkazywać, ile maja mieć dzieci.
Jeśli masz powyżej 80iq to jest aberracja umysłowa utrzymywana dzięki propagandzie i wyliczenie ludziom do głów szkodliwych schematow, typu Państwo może coś zrobić.
Nienawidzę socjalizmu!
Partia będzie za zabrane ludziom pieniądze, przez co nie stać ich na dzieci, wymyślać i rozkazywać, ile maja mieć dzieci.
Jeśli masz powyżej 80iq to jest aberracja umysłowa utrzymywana dzięki propagandzie i wyliczenie ludziom do głów szkodliwych schematow, typu Państwo może coś zrobić.
Państwo jedynie może zabrać Ci kasę xD

Spójrzmy na chłodno np na 500+.
Zapłacono ludziom, którzy maja dzieci. Oni są beneficjentami.
Skoro Państwo nie ma swoich pieniędzy, to ktoś musiał za to zapłacić.
Czyli najpewniej bezdzietni, bo oni 500+ nie dostają.
Jeśli zabrano bezdzietnym (idziesz do sklepu spożywczego i ponad 50% to podatki, gdyby tego nie było nie potrzeba by było łaskawości partii), to tym bardziej nie będą mieć dzieci i koło się zamyka…
Kolejna aberracja umysłowa.
jiira
Następnym krokiem będzie zobowiązanie wszystkich małżeństw do posiadania co najmniej dwójki dzieci przed 40-tym rokiem życia, CBU będzie sprawdzać przy użyciu rejestru ciąż . Mniej dzieci - dodatkowe podatki, praca społeczna, bykowe dla singli, LGBT, etc. Posłowie PiS niedawno wrodzili w podroży służbowej w Afganistanie Następnym krokiem będzie zobowiązanie wszystkich małżeństw do posiadania co najmniej dwójki dzieci przed 40-tym rokiem życia, CBU będzie sprawdzać przy użyciu rejestru ciąż . Mniej dzieci - dodatkowe podatki, praca społeczna, bykowe dla singli, LGBT, etc. Posłowie PiS niedawno wrodzili w podroży służbowej w Afganistanie gdzie zapoznawali się z działaniem Ministerstwa Szerzenia Cnót i Zapobiegania Występkom. Możemy sobie tylko wyobrazić co jeszcze szykuje polski rząd...
ddaamm
A kto im na to wszystko pozwala?
Zaraz za nasza kasę będzie ministerstwo zmiany majtek.
Trzeba się wypisać ze sponsoringu tego dziadostwa, ja nie mam zamiaru.
Im więcej ludzi tak zrobi tym większa szansa na przetrwanie.
anty12
Nowy urzed dla pisowskich miernot, pociotka, miernych synusiow i tatusiaow. Rydzyk powinien zostac tam dyrektore, lub jakis ksiadz. Oni wiedza najlepiej jak robic dzieci.
marekpoznan
Jeszcze więcej urzędów, to na pewno zwiększy dzietność!
cov_id
jeśli by wydać zarządzenie, że w ramach wizyty w urzędzie petent/ka/ i urzędnik/czka/ maja obowiązek odbyć stosunek to kto wie...
po_co
Bieda i głód może zwiększyć dzietność. Pytanie czy do tego właśnie nie dążymy.
ddaamm
Oczywiście!
Kazdy będzie mieć na utrzymaniu dodatkowego urzędnika.
Wiec zamiast kupić sobie bułkę czy coś dziecku będzie musiał zapłacić podatek na jego utrzymanie.
Wiec dochody każdego z nas spadną (pośrednio).
Wiec będzie mniejsza szansa na dzieci (statystycznie).

Powiązane: Polityka rodzinna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki