REKLAMA
Początek gorący, a to dopiero rozgrzewka! Ruszyły Wakacje na Giełdzie

    Philips żąda kasy w świetle LED

    2013-02-11 06:02
    publikacja
    2013-02-11 06:02

    W branży oświetleniowej zawrzało. Rodzimi producenci lamp są zbulwersowani działaniami jednego ze światowych liderów sprzętu oświetleniowego - informuje "Puls Biznesu".

    "Firmy się skarżą, że przedstawiciele Philipsa składają im propozycje nie do odrzucenia: płacicie nam od 3 do 5 proc. wartości sprzedanych lamp, w których stosujecie LED, i macie święty spokój. Jeśli nie zapłacicie, spotkamy się w sądzie" - mówi Marek Orłowski, prezes Polskiego Związku Przemysłu Oświetleniowego (PZPO).

    Podkreśla, że Philips powołuje się także na patenty, które w Polsce nie obowiązują. "Wynika to z opinii, którą uzyskaliśmy w Urzędzie Patentowym" - dodaje Marek Orłowski.

    Holenderski koncern potwierdza, że w tzw. umowie licencyjnej proponuje opłatę od 3 do 5 proc., ale przekonuje, że jego patenty są w Polsce zarejestrowane i chronione przez prawo.

    PZPO zainteresował sprawą urząd antymonopolowy. "Do UOKiK wpłynęło zawiadomienie o stosowaniu praktyk ograniczających konkurencję przez spółkę Philips. W tej chwili jest ono analizowane. Sprawdzamy, czy są podstawy do zajęcia się sprawą przez urząd" - informuje Maciej Chmielowski z biura prasowego UOKiK. (PAP)

    tpo/

    Źródło:PAP
    Tematy
    Ranking najtańszych kont firmowych dla JDG z premią dla aktywnych – czerwiec 2026 r.
    Ranking najtańszych kont firmowych dla JDG z premią dla aktywnych – czerwiec 2026 r.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz

    Powiązane:

    Polecane

    Najnowsze

    Popularne

    Ważne linki