REKLAMA

Philips planuje masowe zwolnienia. Redukcje mogą dotknąć także polski oddział

2022-11-07 13:18, akt.2022-11-09 09:02
publikacja
2022-11-07 13:18
aktualizacja
2022-11-09 09:02

Ze względu na słabe wyniki finansowe koncern Philips zapowiedział zwolnienie 4000 pracowników na całym świecie. Na razie nie wiadomo, ile osób straci pracę w polskim oddziale, który nadal analizuje skutki decyzji – wynika z przekazanego PAP w poniedziałek oświadczenia zarządu Philips Polska.

Philips planuje masowe zwolnienia. Redukcje mogą dotknąć także polski oddział
Philips planuje masowe zwolnienia. Redukcje mogą dotknąć także polski oddział
fot. oleschwander / / Shutterstock

Działający globalnie holenderski producent elektroniki użytkowej program zwolnienia 5 proc. pracowników (ok. 4000 osób) ogłosił 24 października br. Jak informował wówczas Philips, redukcja zatrudnienia powinna przynieść roczne oszczędności rzędu 300 mln euro.

Masowe zwolnienia są częścią restrukturyzacji prowadzonej przez nowego dyrektora generalnego przedsiębiorstwa, Roya Jakobsa, który podczas październikowego zgromadzenia akcjonariuszy nazwał ją "nieuniknioną".

Sprzedaż firmy Philips spadała przez ostatnich pięć kwartałów z rzędu. Strata netto za pierwsze trzy kwartały tego roku wzrosła do 1,5 mld euro, a cena akcji firmy w ciągu ostatnich 18 miesięcy spadła o ponad 70 proc.

"Stoimy w obliczu wielu wyzwań, gdy po kilku kolejnych kwartałach spadku sprzedaży i rentowności, przy równoczesnym wzroście kosztów, musimy podjąć natychmiastowe działania w celu znacznej redukcji wydatków" – poinformował zarząd Philips Polska w przekazanym PAP w poniedziałek oświadczeniu.

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

"Obecnie analizujemy skutki (restrukturyzacji - PAP) dla Polski" – podkreślili przedstawiciele Philips Polska. Zastrzegli, że decyzje dotyczące ewentualnych zwolnień osób zatrudnionych w kraju będą podejmowane z zachowaniem wszelkich lokalnych regulacji i procedur prawnych, a firma będzie działać "z poszanowaniem wszystkich współpracowników".

Philips zatrudnia przeszło 80 tys. pracowników w oddziałach na całym świecie. W samej Holandii, gdzie mieści się siedziba koncernu, pracuje 11 tys. osób, z których zwolnionych ma zostać 800.

Royal Philips nie posiada w Polsce żadnej fabryki i w związku z tym nie zatrudnia pracowników w fabrykach.

Obecnie firma Philips jest reprezentowana w Polsce przez centralę Philips w Warszawie, Philips RespiroMix oraz Philips Global Business Services w Oddziale w Łodzi, gdzie łącznie jest zatrudnionych około 2000 osób. Royal Philips to firma zajmująca się technologiami medycznymi, która koncentruje się na poprawie jakości życia ludzi poprzez znaczące innowacje w całym kontinuum ochrony zdrowia – od zdrowego trybu życia i profilaktyki po diagnostykę, leczenie i opiekę domową.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek 

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (5)

dodaj komentarz
samsza
Masowe zwolnienia to zapewne w danych NBP "brak oznak kryzysu".
xxpp
skoro redukcja zatrudnienia o 5% powinna przynieść roczne oszczędności rzędu 300 mln euro, to pomyślmy jak wspaniała i bogata byłaby to firma, gdyby pozostawiono wyłącznie zarząd.
borat123
20 lat temu mieli jakość,a teraz nie warto przepłacać za markę.Czajniki elektryczna np.padają nawet szybciej niż te niemarkowe a cena nieporównywalna.
lubsuburbs
Co ciekawe ich czajnik działa u mnie od kilku lat, konkurencja z niewysokiej półki padała zwykle po roku. Ale jeśli chodzi o TV to już dawno zatrzymali się w rozwoju. Podejrzewam, że cały ich segment TV pójdzie do zaorania.
majakas
Bo to już nie jest nawet Phillips, został tylko brand. Dział telewizorów dekadę temu został sprzedany do chińskiego TPV, żarówki to teraz Signity, a mały sprzęt AGD trafił pół roku temu do chińskiego Hillhouse Capital. Sam Phillips skupił się na sprzęcie medycznym.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki