REKLAMA

Paweł Zalewski dołącza do koła Polski 2050

2021-10-28 12:22
publikacja
2021-10-28 12:22
Paweł Zalewski dołącza do koła Polski 2050
Paweł Zalewski dołącza do koła Polski 2050
/ materiały dla mediów

Do koła Polski 2050 dołączył poseł Paweł Zalewski. Liczymy, że wzmocni naszą nadzieję na depolaryzację sceny politycznej w Polsce - powiedział szef Polski 2050 Szymon Hołownia. Sam Zalewski stwierdził, że Polska 2050 to dziś główna partia na opozycji, która prowadzi poważne prace programowe.

Zalewski - po wykluczeniu go w połowie maja z Platformy Obywatelskiej - opuścił klub KO i był posłem niezrzeszonym. W czwartek lider Polski 2050 Szymon Hołownia poinformował, że polityk dołącza do koła parlamentarnego Polska 2050.

Jak mówił na konferencji prasowej w Sejmie, koło Polska 2050 powiększa się o znakomitego o polityka, o osobę, która "sięga swoimi korzeniami aż do czasów walki o niepodległość w latach 80."

Podkreślił, że Zalewski to "uczestnik obrad Okrągłego Stołu, to człowiek, który - proszę też zwrócić na to uwagę - był i w PiS, był też członkiem PO". "Dziś dołącza do Polski 2050, a my serdecznie go na pokładzie witamy, licząc na to, że bardzo wzmocni naszą nadzieję na to, że dziś scenę polityczną w Polsce trzeba zdepolaryzować, odejść od tego wyniszczającego (...) sporu między dwiema wielkimi siłami politycznymi" - powiedział lider Polski 2050.

Hołownia zaznaczył, że Zalewski to wybitny specjalista w zakresie polityki międzynarodowej i tą właśnie tematyką będzie się zajmował. "Dziś, jak państwo wiecie, Polska znajduje się w bardzo trudnej sytuacji międzynarodowej, (...) bardzo potrzeba nam nadziei również w tym zakresie, kompetencji, relacji, otwierania drzwi, a nie trzaskania nimi na okrągło" - powiedział szef Polski 2050.

Polityk zaznaczył, że Polska 2050 będzie korzystała z doświadczenia politycznego Pawła Zalewskiego.

Sam Zalewski dziękował za zaproszenie do koła Polski 2050, podkreślił, że został przyjęty "bardzo serdecznie i bardzo profesjonalnie". "To pokazuje, że wasza praca dotychczasowa, ale też w przyszłości będzie skuteczna, efektywna" - dodał. Zaznaczył jednocześnie, że "oczywiście zaważyły argumenty polityczne, bo to decyzja polityczna".

"Przyjąłem propozycję, zaproszenie do Polski 2050 także biorąc pod uwagę to doświadczenie, o którym mówił Szymon - wiem i doświadczyłem tego, jak rujnująca dla Polski jest sytuacja, w której dwie główne partie polityczne zawładnęły emocjami Polaków, w której ta walka odbywa się kosztem polskich interesów, interesów polskich rodzin, w której chodzi tak naprawdę o władzę, a nie o służenie Polakom" - powiedział Zalewski.

Zaznaczył, że "Polska 2050 to dziś główna partia na opozycji, która prowadzi poważne prace programowe". "Prace, które choć są prowadzone przez ekspertów, są bardzo szeroko konsultowane. (...) A więc to partia, która prowadzi pracę programową, ale bardzo głęboko zakorzenioną, nieoderwaną od interesów Polaków" - podkreślił.

Hołownia poinformował też na konferencji, że do struktur politycznych Polski 2050 dołączył również Mikołaj Dorożała, dotychczas członek zarządu stowarzyszenia Polski 2050.

W związku z dołączeniem Zalewskiego do koła parlamentarnego Polski 2050, będzie ono teraz liczyło 8 posłów; należy do niego również jeden senator.

14 maja Paweł Zalewski został wykluczony z Platformy Obywatelskiej. W ubiegły wtorek poseł wycofał swój wniosek o przywrócenie do partii.

Zalewski, podobnie jak poseł Ireneusz Raś, został wykluczony z PO w maju za - jak informował wówczas rzecznik partii Jan Grabiec - "działanie na szkodę Platformy, polegające na wielokrotnym kwestionowaniu decyzji władz partii, przy jednoczesnym braku udziału w debacie podczas obrad ciał kolegialnych takich jak Rada Krajowa czy klub parlamentarny". Obaj politycy kilka dni wcześniej podpisali "list 54" parlamentarzystów PO i KO, w którym zawarto apel o zmiany w partii.(PAP)

Autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka

sdd/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (3)

dodaj komentarz
jas2
"Paweł Zalewski dołącza do koła Polski 2050"

Czy jest jakaś partia w której on nie był? Panie Zalewski! Czas na narodowców!
katzpodola
Wszędzie już był i z każdym wódkę pił. Taka to mę***a
samsza
Dla autorki, Sylwii, PZ zaczął się w PO.
Pamięć ZR.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki