REKLAMA

Park Rozrywki Energylandia odwiedziło w tym roku 1,8 mln gości

2021-10-22 18:17
publikacja
2021-10-22 18:17
Park Rozrywki Energylandia odwiedziło w tym roku 1,8 mln gości
Park Rozrywki Energylandia odwiedziło w tym roku 1,8 mln gości
fot. Bumble Dee / / Shutterstock

1,8 mln gości odwiedziło w tym roku Park Rozrywki Energylandia w Zatorze – największy tego typu kompleks w Polsce, oferujący zabawę m.in. na 18 rollercoasterach.


W przyszłym roku ma ich być 20, powstanie też kolejna strefa, nawiązująca do dziecięcych marzeń o zabawie w krainie słodyczy.

"Po trudnym roku 2020 w tym roku odnotowaliśmy rekordową frekwencję – odwiedziło nas 1 mln 860 tys. gości. Bardzo chętnie realizowano u nas bon turystyczny, w sumie wykorzystano u nas w tym sezonie bony o wartości 70 mln zł" – powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej w Zatorze rzecznik parku Kris Kojder.

W ubiegłym roku, kiedy pandemia i związane z nią obostrzenia dotkliwie wpłynęła na frekwencję obiektów rozrywkowych, Energylandię odwiedziło 800 tys. gości. W przyszłym roku zarząd parku zakłada odwiedziny 2 mln gości.

Powstała w 2013 r. Energylandia posiada obecnie 106 atrakcji na 43 hektarach powierzchni. W tym roku zaprezentowała nową, szóstą strefę Aqualantis, w której pojawiły się 3 nowe roller coastery: flagowy Abyssus, Ekipa Light Explorers – firmowany przez popularnych wśród dzieci youtuberów - oraz Tidal Wave Twister, czyli tzw. disco coaster. Tym samym park trafił na pierwsze miejsce w Europie pod względem ilości rollercoasterów, posiadając ich 18. W przyszłym roku mają się jednak pojawić 2 kolejne, w nowej strefie - Sweet Valley. Według zapowiedzi rzecznika, Energylandia stanie się wówczas parkiem rozrywki z największą liczbą rollercoasterów na świecie.

Sweet Valley - Słodka Dolina, nawiązująca architektonicznie do krainy zbudowanej z lizaków, tabliczek czekolady i waty cukrowej, będzie położona pomiędzy strefą Smoczy Gród i Aqualantis. Jej teren ma obejmować 4 ha powierzchni i będzie wyposażony w 10 atrakcji, wśród nich - dwa familijne roller coastery: Choco Chip Creek oraz Honey Harbour. Ten pierwszy będzie flagową atrakcją strefy, a długość jego trasy to 1200 m – niewiele mniej, niż trasy najdłuższych rollercoasterów Energylandii - Zadry czy Abyssusa (1316 m).

Udostępnienie Strefy Sweet Valley planowane jest na dwa etapy. Pierwszy zakłada prezentację atrakcji do użytku gości, drugi zbudowanie wielofunkcyjnego obiektu o nazwie Sweet Valley Town Hall. Będzie to ogromny budynek restauracji i teatru w jednym, który pomieści jednorazowo 1000 osób.

Sezon w Energylandii kończy się 31 października, ale od 26 listopada do 23 grudnia przeistoczy się ona w zimową krainę – Winter Kingdom. Goście parku będą mogli przyjść na Jarmark Bożonarodzeniowy, zwiedzić gigantyczny ogród świateł stworzony z iluminacji atrakcji i świetlnych uliczek oraz bawić się na wielu innych specjalnie przygotowanych atrakcjach pasujących do zimowego i przedświątecznego klimatu. Wśród dodatkowych atrakcji pojawią się: lodowisko, snowtubing, jarmark bożonarodzeniowy, świąteczne widowiska, warsztaty zdobienia pierników, a całość uświetni zimowa parada i spotkania z Mikołajem.

W tym roku w Energylandii uruchomiono też otwartą strefę o tematyce wodnej o powierzchni 6 hektarów. W ślad za tą inwestycją ma pójść budowa zamkniętego parku wodnego; ta inwestycja ma się zakończyć w 2023 r. (PAP)

autorka: Anna Gumułka

lun/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Komentarze (5)

dodaj komentarz
wnr
Park oferuje jeszcze jedną atrakcję - podróż w czasie, jeśli chcesz poczuć klimat PRLowskich kolejek to dobrze trafiłeś
wwojtekw
Park rozrywki z artykułu był jednocześnie w pierwszej trójce największych beneficjentów bonu turystycznego. Cud gospodarczy za pieniądze podatników.
alberto2020
Odwiedzali klienci chyba a nie goście
typowyznawca
I nikt nie zachorował brawo Energylandia! Lekarzy do was wysłać, żeby y się uczyli!
pn300
Skąd wiesz, że nikt, masz jakieś raporty od pinokia?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki