REKLAMA

Miliony złotych z bonu turystycznego trafiły do Energylandii

2021-09-06 11:40
publikacja
2021-09-06 11:40
Miliony złotych z bonu turystycznego trafiły do Energylandii
Miliony złotych z bonu turystycznego trafiły do Energylandii
/ FORUM

Park rozrywki Energylandia okazał się być największym beneficjentem bonu turystycznego. Z programu wsparcia otrzymał 69 mln złotych - ustalił serwis Prawo.pl.

Co ciekawe, serwis zdobył te informacje w ZUS-ie po tym, jak zapytana wcześniej Polska Organizacja Turystyczna odmówiła podania danych o wydatkowaniu publicznych środków, zasłaniając się... tajemnicą handlową.

Drugie miejsce na podium beneficjentów bonu zajęła sieć Holiday Park & Resort - otrzymała ponad 18 mln zł. Trzecie miejsce należy do Hotelu Gołębiewski - 15 mln zł.

Beneficjenci bonu turystycznego
1 Energylandia 68 997 099,48 zł
2 Holiday Park & Resort, sieć obiektów rekreacyjno-wypoczynkowych na polskim wybrzeżu
18 614 022,12 zł
3 Hotel Gołębiewski
15 401 393,72 zł
4 SUN & SNOW, spółka zajmująca się wynajmem apartamentów w miejscowościach wypoczynkowych
13 163 147,15 zł
5 DLF INVEST - Bałtycki Kompleks Turystyczny 13 114 506,85 zł
6 ORBIS 9 581 136,53 zł
7 BANIA, rodzinny resort wypoczynkowy w Białce Tatrzańskiej
7 578 483,58 zł
8 Chochołowskie Termy 
5 874 056,37 zł
9 FUN PARK - rodzinny park tematyczny
5 321 127,60 zł
10 SANDRA J. Zalewski i Spółka - ośrodek spa nad morzem
5 295 513,46 zł
źródło: Prawo.pl

Pod koniec sierpnia ZUS informował, że 3 mln Polaków aktywowało bony turystyczne o wartości 2,6 mld zł. 

- Beneficjenci programu decydują, gdzie wykorzystać bon turystyczny. Obecnie mają do wyboru około 28 tysięcy podmiotów, które realizują ten bon – mówi serwisowi Prawo.pl Paweł Żebrowski, rzecznik prasowy ZUS.

Jak wskazał ZUS, płatności bonami turystycznymi przyjmuje obecnie 28 tys. przedsiębiorców i organizacji pożytku publicznego, świadczących usługi hotelarskie lub oferujących imprezy turystyczne w Polsce.

Bon turystyczny

Bon turystyczny to forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Za pomocą bonu można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju.

KWS

Źródło:
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (7)

dodaj komentarz
arzab
Suweren poszedł w lux hotele ! Jednodniowi milionerzy.
vonmisses
69 mln? Znany ojciec z Torunia co roku tyle państwowych wyciąga i nawet pochwalić się nie chce na co przepuszcza... Może sąd mu wreszcie każe...
bankster-kreator
Pierwszy pieniądz z terminem ważności w Polsce: bon turystyczny. Po malutku przyzwyczajamy społeczeństwo, że będzie mogło wydać dany pieniądz na określone produkty w określonym terminie na które pan pozwoli. Teraz wyobraźcie sobie jak daleko posunie się rząd jak zniknie gotówka za jaki czas i będzie istniał jedynie programowalny Pierwszy pieniądz z terminem ważności w Polsce: bon turystyczny. Po malutku przyzwyczajamy społeczeństwo, że będzie mogło wydać dany pieniądz na określone produkty w określonym terminie na które pan pozwoli. Teraz wyobraźcie sobie jak daleko posunie się rząd jak zniknie gotówka za jaki czas i będzie istniał jedynie programowalny elektroniczny pieniądz CBDC.
czarny_bambo
Niedlugo wrocimy do koncepcji kartek na jedzenie.
jkarkoszka
Fajnie wiedzieć np. Bania - bardzo drogi hotel, gdzie raczej jeżdżą ludzie mający pieniądze - czyli program zamiast głownie wesprzeć tych, którym brakuje to rozdał bogatym. Nie żebym był przeciwny, bo sam wolę być zamożny, niż biedny, ale aktualny rząd oficjalnie to za prywaciarzami nie przepada - przynajmniej Fajnie wiedzieć np. Bania - bardzo drogi hotel, gdzie raczej jeżdżą ludzie mający pieniądze - czyli program zamiast głownie wesprzeć tych, którym brakuje to rozdał bogatym. Nie żebym był przeciwny, bo sam wolę być zamożny, niż biedny, ale aktualny rząd oficjalnie to za prywaciarzami nie przepada - przynajmniej oficjalnie.
frewoj
"program zamiast głownie wesprzeć tych, którym brakuje to rozdał bogatym" - raczej Ci którzy do tej pory nie mogli sobie pozwolić, postanowili dołożyć bon do tego co planowali wydać w np Dębkach czy gdzie tam się jeździ i zasmakować luksusów. Nic dziwnego. Poza tym sporo miejsc zaczęło kroić oferty dostosowane do bonu, "program zamiast głownie wesprzeć tych, którym brakuje to rozdał bogatym" - raczej Ci którzy do tej pory nie mogli sobie pozwolić, postanowili dołożyć bon do tego co planowali wydać w np Dębkach czy gdzie tam się jeździ i zasmakować luksusów. Nic dziwnego. Poza tym sporo miejsc zaczęło kroić oferty dostosowane do bonu, nawet te z "górnej półki".
kryzysio odpowiada frewoj
Właśnie. Dzięki podwójnemu bonowi turystycznemu miałem zeszłoroczny windsurfing w Jastarni tańszy o 10%.

Powiązane: Bon turystyczny – 500 zł na wakacje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki