REKLAMA

Palikot o roku Kopacz jako premiera nieudane rządy

2015-09-30 12:24
publikacja
2015-09-30 12:24
materiały dla mediów

Lider TR Janusz Palikot ocenił, że rok Ewy Kopacz na stanowisku premiera to okres nieudanych rządów i kontynuacji "kłopotów, które zostawił po sobie" jej poprzednik Donald Tusk. To jest za słaba liderka żeby zmierzyć się z trudnościami przed którymi stoi Polska - ocenił.

To był okres nieudanych rządów, kontynuacji wszystkich kłopotów, które zostawił po sobie Donald Tusk, bez przełamania ich w żadnym obszarze - powiedział Palikot w środę na konferencji prasowej w Lublinie, poproszony o ocenę pierwszego roku Ewy Kopacz na stanowisku premiera.

Palikot stwierdził, że Kopacz ma złe relacje z prezydentem i opozycją. Pani premier wzywała do współpracy, do pomocy PiS, całą opozycję, kiedy obejmowała funkcję premiera, te stosunki dzisiaj są w kiepskim stanie - powiedział.

Zapowiedzi Kopacz Palikot określił, jako obietnice wyborcze. W służbie zdrowia kolejki jak były, tak są. Jest trochę zmian, jeśli chodzi o staże w służbie zdrowia, o dostępność do specjalizacji, to są drobne zmiany, to nie jest to, czego oczekują Polacy. My oczekujemy skrócenia kolejek a one się nie skróciły. Nawet w stosunku do ludzi leczących się onkologicznie, już nie mówię o innych pacjentach - zaznaczył.

Palikot mówił też, że w sprawach dotyczących górnictwa premier Kopacz obiecywała różnego rodzaju rzeczy i tego nie załatwiła, a rząd nie ma koncepcji rozwoju energetyki. Nie wiemy, na czym ta energetyka ma stać powiedział lider TR.

Według niego, prowadzone są bardzo nieskuteczne jednoczesne inwestycje w energię atomową, odnawialne źródła energii, poszukiwanie gazu łupkowego i w import gazu skroplonego, budowane są dwa wielkie bloki energetyczne oparte o węgiel kamienny, ale górnictwo nie zostało zrestrukturyzowane. Polski węgiel jest tak drogi, że Polacy płacą podwójną cenę za energię w stosunku do państw Unii Europejskiej - powiedział.

Palikot potwierdził, że w niedzielę Zjednoczona Lewica - koalicja wyborcza współtworzona przez SLD, TR, PPS, UP i Zielonych - przedstawi Barbarę Nowacką, jako swoją kandydatkę na premiera, która jego zdaniem potrafi lepiej niż Ewa Kopacz zmierzyć się z trudnościami.

Zjednoczona Lewica przedstawi w niedzielę program rządzenia kompletnie inny, który moim zdaniem odpowiada na te wielkie oczekiwania cywilizacyjne, kulturowe i ekonomiczno-socjalne, jakie dzisiaj mają Polki i Polacy - powiedział Palikot. (PAP)

kop/mok/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~wyborca
Kto to taki ten Palikot ?
~Le
Co do prądu to oczywiście, że jest dużo droższy niż w Europie bo kopalnie węgla brunatnego należą do elektrowni i nikt go nie kupuje po cenach jakie teraz są na świecie tylko spalają i sprzedają prąd jak dawniej w tej samej cenie jedynie większe zyski łatają szybkimi wydatkami na byle co,żeby nie było podstaw Co do prądu to oczywiście, że jest dużo droższy niż w Europie bo kopalnie węgla brunatnego należą do elektrowni i nikt go nie kupuje po cenach jakie teraz są na świecie tylko spalają i sprzedają prąd jak dawniej w tej samej cenie jedynie większe zyski łatają szybkimi wydatkami na byle co,żeby nie było podstaw do obniżenia ceny.
A kopalnie węgla kamiennego uzależnione od cen światowych szurają po dnie . Kiedyś wykończył je plan B dywidendy 100% rocznie od wk ,popiwki i inne opłaty gdy prywatne i zagraniczne firmy zwolniono na lata z wszelkich podatków i państwowe firmy musiały z dnia na dzień płacić 3 razy wyższe podatki i odsetki żeby się budżet nie rozleciał,a i tak PKB spadło 35% i większość państwowych firm poszła pod młotek za psi grosz. A teraz prościej kupić na kredyt nawet betonowe stadiony stal i czołgi oraz węgiel! niż zarządzać i zorganizować dobre państwowe firmy.
~Le
Jeżeli sukcesem ma być sprzedaż kopalń żeby kupić z zagranicy samoloty i czołgi dla wojska i przyjmowanie bogatszych od Polaków uchodźców żeby im wypłacać dużo wyższe zasiłki niż polskim dzieciom i to kosztem zasiłków i pomocy dla polskich dzieci i starców to jakaś pomyłka.

.Zamienić siekierkę na kijek
Jeżeli sukcesem ma być sprzedaż kopalń żeby kupić z zagranicy samoloty i czołgi dla wojska i przyjmowanie bogatszych od Polaków uchodźców żeby im wypłacać dużo wyższe zasiłki niż polskim dzieciom i to kosztem zasiłków i pomocy dla polskich dzieci i starców to jakaś pomyłka.

.Zamienić siekierkę na kijek i jeszcze chwalić zamianę? Tyle,że PiS pierwsze co zrobi to nakupi jeszcze więcej armat, obstawi armatami i rakietami całą Warszawę i całą wschodnią granicę ,a resztę kredytu na te śmieci podaruje faszystom z Ukrainy i da na kościoły bo zna się tylko na kościołach.

Powiązane: Rząd Ewy Kopacz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki