REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Palikot chce odebrania Korwin-Mikkemu prawa do posiadania broni

2015-04-17 14:55
publikacja
2015-04-17 14:55
Palikot chce odebrania Korwin-Mikkemu prawa do posiadania broni
Palikot chce odebrania Korwin-Mikkemu prawa do posiadania broni
fot. Krystian Maj / / FORUM

Ruch Palikota chce tymczasowego odebrania Januszowi Korwin-Mikkemu prawa do posiadania broni. Janusz Palikot wystosował w tej sprawie pismo do mazowieckiego komendanta policji. Korwin-Mikke odpowiada, że postępowanie lidera Ruchu Palikota wynika z zazdrości.

Palikot chce odebrania broni Januszowi Korwin-Mikkemu
Palikot chce odebrania broni Januszowi Korwin-Mikkemu (fot. Krystian Maj / FORUM)

Palikot argumentuje, że dalsze posiadanie broni przez lidera partii KORWiN może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego. Janusz Palikot przypomina, że wobec Korwin-Mikkego toczy się postępowanie w związku ze spoliczkowaniem przez niego obecnego europosła PO, Michała Boniego. Wspomina też o jego wypowiedzi w wywiadzie dla Wirtualnej Polski. Korwin-Mikke stwierdził w nim, że jeśli jakaś grupa społeczna szantażowałaby całą Polskę, to bez wahania kazałby strzelać do takich -jak ich nazwał -"rabusiów". Palikot zarzuca też Korwinowi "lekceważący stosunek do prawa". " Mając powyższe na uwadze, (...) należy stwierdzić, iż zachodzą przesłanki do tymczasowego odebrania Januszowi Korwin-Mikkemu broni i amunicji oraz dokumentów potwierdzających legalność posiadania broni" - pisze lider Ruchu Palikota.

Korwin-Mikke w swoim stylu odpowiada Januszowi Palikotowi. Jego zdaniem, postępowanie lidera Ruchu Palikota wynika z zazdrości, bo on sam nie ma szans na uzyskanie takiej zgody. "Między panem Palikotem a mną jest ta różnica, że zanim mi wydano pozwolenie na broń, to badano mnie psychiatrycznie, a jemu widocznie badanie psychiatryczne wykazało, że nie powinien go dostać" - mówi Korwin-Mikke w rozmowie z IAR.

Kandydat partii KORWiN na prezydenta jest jednym z najzagorzalszych zwolenników wprowadzenia powszechnego dostępu do broni, a od wielu lat sam ma pozwolenie na jej posiadanie. Korwin-Mikke przekonuje, że takie rozwiązanie przyczyniłoby się między innymi do spadku przestępczości.

Propozycja współpracy dla Magdaleny Ogórek

Janusz Korwin-Mikke proponuje Magdalenie Ogórek współpracę. Taką zaskakującą deklarację złożył na konferencji prasowej po południu w Sejmie. Wczoraj Magdalena Ogórek nie chciała w rozmowie z Radiem Gdańsk powiedzieć jaką partię popiera i na kogo głosuje w wyborach.

Lider partii KORWIN tłumaczył, że taka deklaracja daje szanse na współpracę. "Pani Ogórek mówi mało, ale jeśli już to podobnie jak my zwracała uwagę między innymi na potrzebę obniżenia podatków. Dlatego, jeśli SLD chce jej się pozbyć, to zapraszamy do nas" - stwierdził Janusz Korwin-Mikke.

Wczoraj Leszek Miller oświadczył w Polskim Radiu Rzeszów, że Sojusz Lewicy Demokratycznej nie wycofa poparcia dla tej kandydatki, a doniesienia prasowe na ten temat są "wyssane z palca" i "tendencyjne".

Szef SLD zapewniał, że obok postulatów centrowo-liberalnych Magdalena Ogórek przedstawiła też postulaty lewicowe, bliskie Sojuszowi. Mówiła na przykład o tym, że państwo polskie nikogo nie może zostawić bez opieki, a także poruszała temat trudnej sytuacji młodzieży.

Z najnowszego sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych (IBRIS) przeprowadzonego dla Polskiego Radia. wynika, że Janusz Korwin-Mikke może liczyć na 4-procentowy, a Magdalena Ogórek na 3-procentowy wynik w majowych wyborach prezydenckich.


Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/komunikat/md/to/


Źródło:IAR
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (63)

dodaj komentarz
~o-szoł-om
Palikot zachowuje się jak pies ogrodnika! Sam z uwagi na psychiche mankamenty broni nie dostał, to chce by i innym zabrano!!!
~STOP_KLICE
UWAGA!

Mój poprzedni komentarz został usunięty, ponieważ nie popieram Boniego i Palikota, a popieram Korwina.

Ludzie nie dajcie sobą manipulować i oglądajcie zawsze pełne wypowiedzi takich osób jak Korwin, Kukiz, Braun, Wipler. W plugawych mediach (widać ta strona też do nich należy) jest nagonka na te osoby, po to
UWAGA!

Mój poprzedni komentarz został usunięty, ponieważ nie popieram Boniego i Palikota, a popieram Korwina.

Ludzie nie dajcie sobą manipulować i oglądajcie zawsze pełne wypowiedzi takich osób jak Korwin, Kukiz, Braun, Wipler. W plugawych mediach (widać ta strona też do nich należy) jest nagonka na te osoby, po to aby ruchy chcące usunąć postkomunę nie miały poparcia wśród obywateli.

WYŁĄCZ TV - WŁĄCZ MYŚLENIE !!!!!!!!!!!!!!!!
~normalny
w obliczu tej tragedii we Francji gdzie polski pedał zabił 9 latke partia palikota powinna zostać zdelegalizowana a tęcza symbol zboczencow natychmiast spalony.

niech się teraz wstysdza i tłumacz rodzinie i wszystkim Francuzom ci co promowali zboczencow.

paloikot był ich mecenasem.
~obiektywny
Korwinisci, abstrahując od tego , ze wasze zalozenia są populistyczne (po likwidacji skladek zus nie splacicie 9 mln emerytów i rencistów, oraz tych którzy juz odlozyli skladki a jeszcze nie maja wieku emerytalnego) - mam pytanie o wasz socjalizm w programie - bowiem chcecie zakazu powstawania spółek kapitałowych, dlaczego na wolnym Korwinisci, abstrahując od tego , ze wasze zalozenia są populistyczne (po likwidacji skladek zus nie splacicie 9 mln emerytów i rencistów, oraz tych którzy juz odlozyli skladki a jeszcze nie maja wieku emerytalnego) - mam pytanie o wasz socjalizm w programie - bowiem chcecie zakazu powstawania spółek kapitałowych, dlaczego na wolnym rynku chcecie ograniczać działalnośc w formie osób prawnych (wszystko za waszym programem)? jesteście tak głupi czy dziecinni po prostu, nie macie wiedzy?
~dsasd
nie doczekasz się odpowiedzi, bo żaden wyborca korwina nie wie co to jest spółka kapitałowa lub osoba prawna
~sk
zapewniam cie, że w zus są tylko składki natomiast nie ma tam pieniędzy. Jak będzie chciał to składek wypłacimy ci tyle ile tylko dusza zapragnie.

Kazimierz Wielki (nie to nie był sołtys twojej wsi) uczynił z Polski mocarstwo z którym liczył się każdy kraj w ówczesnej europie. Nie potrzebował do tego ani spółek kapitałowych
zapewniam cie, że w zus są tylko składki natomiast nie ma tam pieniędzy. Jak będzie chciał to składek wypłacimy ci tyle ile tylko dusza zapragnie.

Kazimierz Wielki (nie to nie był sołtys twojej wsi) uczynił z Polski mocarstwo z którym liczył się każdy kraj w ówczesnej europie. Nie potrzebował do tego ani spółek kapitałowych ani osób prawnych.
~obiektywny odpowiada ~sk
zapewniam Cie, ze odpowiadasz mi jak idiota - zobowiązania z tytulu ubezpieczen spolecznych to najwieksze zobowiązania panstwa, i co miesiąc kosztują Panstwo ok 6 mld zlotych, które pochodzą ze skladek zusowskich, które pracodawca zabiera pracownikowi

a co do tego tekstu o Kazimierzu wielkim, no to pozwolisz, ze tak zaawansowanego
zapewniam Cie, ze odpowiadasz mi jak idiota - zobowiązania z tytulu ubezpieczen spolecznych to najwieksze zobowiązania panstwa, i co miesiąc kosztują Panstwo ok 6 mld zlotych, które pochodzą ze skladek zusowskich, które pracodawca zabiera pracownikowi

a co do tego tekstu o Kazimierzu wielkim, no to pozwolisz, ze tak zaawansowanego pajacowania nie skomentuje

czyli reasumując, jesteście populistami , nie jestescie w stanie odnieśc się racjonalnie do rzeczywistych problemów
~KLIN
BANDZIOR i jego sekciarze obiecują strzelanie do ludzi pracy , do biedaków . Ot i sposób na wyjście z kryzysu
~klemens
Palikot twój wyborca zgwałcił j zabił we Francji dziewczynkę więc zamilcz zboczeńcu.
~Gnida
Pytanie zagadka do korwinistów: jak to jest że Korwin taki mega ekonomista i znawca, a sam nie rozkręcił żadnego biznesu tylko żyje z wynajmu nieruchomości które dostał w spadku? Czemu nie wciela w życie swych pomysłów, przecież jego korporacja powinna zawstydzać np Apple czy Coca Cola.

Powiązane: Wybory prezydenckie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki