REKLAMA

PZU przekaże 200 aut służbom medycznym

2020-03-24 11:32
publikacja
2020-03-24 11:32
fot. Andrzej Bogacz / FORUM

PZU przekaże 200 samochodów służbom medycznym zajmującym się chorymi podejrzanymi o zakażenie koronawirusem - poinformowała we wtorek PAP spółka. Auta posłużą m.in. do przewożenia próbek do badań od osób w domowej kwarantannie.

"PZU przekaże dwieście samochodów służbom medycznym, które zajmują się chorymi podejrzanymi o zakażenie koronawirusem" - przekazała spółka w komunikacie. Jak wskazała, szybki i sprawny transport jest potrzebny m.in. do przewożenia próbek do badań od osób pozostających w domowej kwarantannie.

"To wyjątkowa sytuacja, w której możemy pokazać, że na PZU – jak głosi nasze hasło – można polegać. Błyskawicznie włączyliśmy się do pomocy. Przekazaliśmy już pierwsze auta i sfinansujemy ich użytkownie" - powiedziała cytowana w komunikacie p.o. prezesa PZU Życie Aleksandra Agatowska.

Spółka podkreśliła, że inicjatywa PZU to równocześnie wsparcie dla małych i średnich firm, od których ubezpieczyciel wypożycza auta, a których obroty w trudnym okresie związanym z ogłoszeniem stanu epidemii spadły o kilkadziesiąt procent.

PZU przypomniało, że to już kolejna inicjatywa spółki w walce z koronawirusem. W związku z epidemią PZU przeznaczyło ponad sześć milionów złotych na zakup sprzętu medycznego, środków ochrony osobistej i materiałów sanitarnych dla szpitali. Dodatkowe fundusze, w wysokości kilkuset tysięcy złotych, zostały przeznaczone na zakup kombinezonów, maseczek, rękawiczek i środków dezynfekcyjnych dla funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej.

Od początku marca działa też uruchomiona przez PZU Zdrowie bezpłatna pomoc telemedyczna dla wszystkich Polaków, którzy w związku z zagrożeniem epidemią niepokoją się o swoje zdrowie. Lekarze PZU Zdrowie co dzień udzielają porad kilkuset osobom.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

Resort zdrowia poinformował we wtorek, że liczba zachorowań na koronawirusa w Polsce wzrosła do 774. Zmarła dziewiąta zakażona osoba - to 68-letni mężczyzna, który był hospitalizowany w Puławach. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
sammler
Starak też kupił sprzęt (100 respiratorów) za 7 milionów. A panowie specjaliści od specyfików na zwichnięty nadgarstek i grzybicę dróg rodnych (że tak to ujmę) z firmy Afl****m?

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki