REKLAMA

PPG chce ruszyć z budową Svetly Dali w II półroczu; podtrzymuje prognozy na '13

2013-06-25 12:10
publikacja
2013-06-25 12:10

Platinum Properties Group, spółka deweloperska, która we wtorek zadebiutowała na rynku regulowanym GPW, chce w II połowie roku rozpocząć budowę I etapu podmoskiewskiego projektu Svetly Dali. Deweloper podtrzymuje prognozy finansowe na 2013 r. - poinformował dziennikarzy Gustaw Groth, prezes PPG.

"Informowaliśmy, że w tym roku chcemy rozpocząć budowę inwestycji Svetly Dali i planujemy dotrzymać tego terminu. Jest to projekt przewidziany na 6-7 lat. Uruchamianie poszczególnych etapów będzie zależało od pojemności rynku" - powiedział Groth.

"Nasze analizy wskazują, że pojemność rynku w tej lokalizacji wynosi 150 tys. m kw. rocznie. My chcemy tam wybudować łącznie 420 tys. m kw. mieszkań" - podał.

Prezes poinformował, że obecnie domykany jest etap zatwierdzenia planu zabudowy dla tej inwestycji, podczas którego uzgadniane są m.in. ilość, wielkość, wysokość i rozmieszczenie budynków mieszkalnych oraz plan całej infrastruktury osiedla i plan sieci mediów.

"Zatwierdzenie tego dokumentu pozwoli na szybkie uzyskanie pozwolenia na budowę" - podał Groth.

Spółka informowała wcześniej, że nakłady inwestycyjne na I etap inwestycji to około 80 mln USD.

Wartość przychodów z całego projektu spółka szacuje na 942 mln USD, a koszty na 798 mln USD. Tym samym szacowany zysk wynosi 144 mln USD.

Svetly Dali to inwestycja w podmoskiewskiej gminie Lobnya, w ramach której powstanie kompleks mieszkaniowo-komercyjny z centrum handlowym i terenami zielonymi.

W Polsce PPG prowadzi obecnie sprzedaż mieszkań w projekcie Rezydencji Naruszewicza na warszawskim Mokotowie.

"W budynku tym zostało nam jeszcze do sprzedaży tylko ok. 30 proc. apartamentów (w całym projekcie znajdują się 63 mieszkania - przyp. PAP). To bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę trudną sytuację rynkową" - powiedział prezes.

Dodał, że lokale sprzedane w tej inwestycji zostaną rozpoznane w tegorocznych wynikach.

Prezes nie chciał zdradzić jakie marże osiąga PPG na tym projekcie.

"Są one zgodne z naszymi prognozami" - powiedział tylko.

W planach dewelopera znajduje się ponadto realizacja projektu biurowego w Poznaniu na 10 tys. m kw. Prace budowlane mają wystartować w 2014 r.

Groth poinformował, że PPG podtrzymuje prognozy na 2013 r., zakładające osiągnięcie 32 mln zł skonsolidowanego zysku netto, przy przychodach na poziomie 103 mln zł.

W 2012 r. przychody grupy wyniosły 44,3 mln zł, a zysk netto 12,7 mln zł.

Platinum Properties Group we wtorek zadebiutowała na rynku regulowanym GPW. Wcześniej spółka była notowana na rynku NewConnect.

Do obrotu zostały wprowadzone wszystkie dotychczas wyemitowane i notowane na NewConnect akcje PPG (200 mln akcji serii A, 200 tys. akcji serii B, 1,75 mln akcji serii C i 417,08 mln akcji serii D ), oraz 21,52 mln akcji serii E nowej emisji. W ramach oferty publicznej deweloper pozyskał 7,52 mln zł.

Groth poinformował, że spółka nie wyklucza w przyszłości kolejnych emisji akcji czy obligacji, jednak będzie to zależało od sytuacji rynkowej. (PAP)

jow/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki