REKLAMA
ZAGŁOSUJ

PKO BP: trwa fala oszustw "na pracownika banku"

2020-11-18 09:15
publikacja
2020-11-18 09:15
PKO BP: trwa fala oszustw "na pracownika banku"
PKO BP: trwa fala oszustw "na pracownika banku"
fot. Gold Picture / / Shutterstock

Wraca oszustwo "na pracownika" banku. Oszuści podszywają się pod osoby zatrudnione w PKO Banku Polskim. Dzwonią do klientów i namawiają do zainstalowania złośliwego oprogramowania, które umożliwia dostęp do narzędzia autoryzacyjnego.

– Ostrzegamy przed telefonami od nieznanych Ci osób, które podają się za pracowników banku, powołują się na względy bezpieczeństwa i nakłaniają do zainstalowania na Twoim urządzeniu aplikacji do zdalnej weryfikacji – informuje PKO Bank Polski.

Oszuści wyłudzają m.in. poufne dane osobowe oraz nakłaniają do pobrania ze sklepu Google Play i zainstalowanie na telefonie, tablecie lub komputerze aplikacji do zdalnej weryfikacji, np. TeamViewer, QuickSupport, AnyDesk. W rzeczywistości cyberprzestępcy chcą zdobyć:

  • dane do logowania do bankowości elektronicznej,
  • narzędzie autoryzacyjne.

Wyłudzone informacje mogą posłużyć do przejęcia kontroli nad rachunkiem bankowym, a w konsekwencji skutkować nieautoryzowanym przelewem środków pieniężnych na inne konto.

Oszustwo na "pracownika banku" to w ostatnim czasie jedno z najbardziej "popularnych" przestępstw internetowych. Oszuści zachęcają też do inwestowania w kryptowlaluty, podszywają się pod policjantów oraz donoszą o rzekomych podejrzanych aktywnościach na koncie bankowym.

fot. / / Bankier.pl

DF

Źródło:
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
ajmagik
Tere fere, znowu, regularnie ta sama śpiewka. W oszukiwaniu klienta nikt pracowników banku PKO BP nie przebije. Podobnie jest z bezkarnością. Gwarantowana na ful. Taki jeden może kłamać, mataczyć, lekceważyć, zmyślać. Nikogo to poza skrzywdzonym klientem nie obchodzi. Czas zmienić płytę i przestać obarczać winą Tere fere, znowu, regularnie ta sama śpiewka. W oszukiwaniu klienta nikt pracowników banku PKO BP nie przebije. Podobnie jest z bezkarnością. Gwarantowana na ful. Taki jeden może kłamać, mataczyć, lekceważyć, zmyślać. Nikogo to poza skrzywdzonym klientem nie obchodzi. Czas zmienić płytę i przestać obarczać winą nieznanych sprawców... .

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki