REKLAMA

BNP Paribas ostrzega - przestępcy oszukują "na policjanta"

2020-10-30 11:37
publikacja
2020-10-30 11:37
fot. REUTERS/Edgar Su/Files / FORUM

Oszuści ponownie atakują. Tym razem na celowniku znaleźli się klienci BNP Paribas. Przestępcy podają się za policję i wyłudzają dane osobowe, informacje potrzebne do logowania do bankowości internetowej oraz mobilnej.

Dzień bez oszustwa na klientów banków dniem straconym – tym razem przestępcy na celownik wzięli BNP Paribas. Internetowi oszuści podszywają się pod policjantów i wyłudzają informację od potencjalnej ofiary.

BNP Paribas – wyłudzają "na policjanta"

– Złodzieje wciąż szukają sposobów na wyłudzenie środków. Jednym z nich jest metoda popularnie nazywana „metodą na policjanta”. Przestępcy kontaktują się telefonicznie z ofiarą i podczas rozmowy podają się za policjanta. Używając różnych metod manipulacji oraz argumentów, namawiają ofiarę do przekazania swoich oszczędności w ich ręce – ostrzega BNP Paribas.

„Prawdziwi policjanci nigdy nie żądają przekazania Twoich pieniędzy lub innych cennych rzeczy pod jakimkolwiek pretekstem” - czytamy w komunikacie prasowym BNP Paribas. Bank przypomina również, że podczas rozmów nie należy podawać żadnych danych osobowych oraz tych umożliwiających logowanie do bankowości elektronicznej.

DF

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki