PIH planuje 8 lutego kolejne spotkanie z MF ws. podatku handlowego

Polska Izba Handlu planuje zorganizować w poniedziałek, 8 lutego kolejną rundę konsultacji międzyresortowych ws. podatku od sprzedaży detalicznej - poinformował PAP dyrektor PIH Maciej Ptaszyński.

PIH planuje 8 lutego kolejne spotkanie z MF ws. podatku handlowego
PIH planuje 8 lutego kolejne spotkanie z MF ws. podatku handlowego (fot. leaf / YAY Foto)

"W poniedziałek chcemy jeszcze raz usiąść do rozmów z różnymi resortami, w tym z ministrem finansów. Zaproszenie do ministra Szałamachy zostało dziś wysłane, jeszcze nie mamy odpowiedzi czy zostało przyjęte" - powiedział w czwartek PAP Ptaszyński.

"Rząd zdecydował o tym, że projekt ustawy o sprzedaży detalicznej nie będzie konsultowany ze środowiskiem polskiego handlu. Dlatego jako PIH postanowiliśmy stworzyć własne konsultacje. Czujemy, że ponad 30.000 podmiotów, które skupiamy w PIH to wystarczający mandat, by takie konsultacje organizować" - dodał. (PAP)

nik/ asa/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~sklepikarz

Co to za rząd, który chce wytoczyć wojnę 30 000 polskich przedsiębiorców? Nie biorę pod uwagę wspołpracujacych małych producentów, piekarni, firm transportowych, giełd spożywczych.Czy Pani premier nie wie do kogo należą witryny sklepów, bilbordy, gazetki promocyjne? Czy Pani premier wzięła pod uwagę ilu członków PIS-sklepikarzy wkurzyła i w jakiej sytuacji postawiła ich wobec kolegów z branży?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil