REKLAMA

PGNiG odciąży Powstańców Warszawskich w płaceniu za gaz

2016-09-29 16:03
publikacja
2016-09-29 16:03

Do 900 złotych rocznie na rachunki za gaz dla każdego uczestnika Powstania Warszawskiego chce przeznaczyć Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. W praktyce oznacza to, że wielu Powstańców będzie mogło korzystać z gazu za darmo.

fot. / / YAY Foto

"PGNiG jako polska spółka, mocno związana z historią Warszawy, czuje się w obowiązku zapewnić wsparcie tym, którzy walczyli o niepodległość Powstańcom Warszawskim. Odpowiadamy na apel Prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Warszawscy kombatanci nie zawsze są osobami dobrze sytuowanymi materialnie. Teraz nie zabraknie im na zapłacenie rachunków za gaz" powiedział, cytowany w komunikacie, prezes PGNiG Piotr Woźniak.

"Nasze wsparcie to skromny wyraz wdzięczności za bohaterstwo Powstańców" dodał.

Projekt Rachunek wdzięczności PGNiG ruszy od 1 stycznia 2017 r. jednak już od 17 października 2016 r. każdy uczestnik Powstania Warszawskiego może się zgłosić do Biura Obsługi Klienta PGNiG (BOK).

W ten sposób przez trzy miesiące PGNiG zbierze bazę osób, którym należy się pomoc. Zostanie ona przyznana w styczniu, ale ponieważ sezon grzewczy właśnie się zaczął, wsparcie obejmie też ostatnie dwa miesiące br.

Zainteresowani Powstańcy mogą się zgłaszać w dowolnym Biurze Obsługi Klienta PGNiG, gdzie z pomocą konsultanta wypełnią odpowiedni formularz, będzie również możliwe udzielenie pełnomocnictwa osobie trzeciej, która dopełni formalności w imieniu Powstańca. Mogą też dokonać zgłoszenia telefonicznie - wystarczy zadzwonić na infolinię i zgłosić chęć udziału w programie, a pracownicy PGNiG dostarczą papierowy formularz do wypełnienia w domu i odesłania pocztą tradycyjną. Mogą wreszcie zrobić to przez internet - na głównej stronie www.pgnig.pl znajduje się gotowy do pobrania formularz.

Do zyskania wsparcia potrzebny jest tylko dowód osobisty.

Powstańcy, którzy nie mają dostępu do gazu, będą mogli skorzystać z bezpłatnego przyłączenia do dostępnej sieci dystrybucyjnej. (PAP)

drag/ son/

Źródło:PAP
Tematy
0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~Njhhh
Widzę że o zysku można zapomnieć w przyszłym roku
~ale_jaja
hahahaha ale jajcarze! brawo! ja natomiast zobowiązuje sie wypłacic każdemu żyjącemu uczestnikowi "cudu nad wisłą" z 1920r po 2000zł! a co mam gest! żyjącym uczestnikom powstania styczniowego po 5000zł!
~Kamil
Brawo Lemingi za komentarze poniej. Wyborna fala hejtu.
~ewa
A powstańcom Powstania Wielkopolskiego, Powstań Śląskich i w Gettcie też ??????
~asddsaa
szybko się obudzili... już prawie wszyscy umarli ze starości albo z biedy
~ra
a gdzie równość wobec prawa!!!!!
~MP
Czy ktoś bronił Twoim przodkom uczestniczyć w powstaniu?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki