PE za zaostrzeniem norm czystości powietrza

Europarlament zaakceptował propozycje Komisji Europejskiej w sprawie zaostrzenia norm zanieczyszczenia powietrza przez nieduże obiekty energetyczne. Nowe przepisy nie powinny, zdaniem ekspertów, wpłynąć na podwyższenie cen energii.

Regulacjami mają być objęte małe i średnie obiekty, takie jak osiedlowe lub szkolne ciepłownie, generatory energii elektrycznej czy systemów chłodzenia. Musiałyby one spełniać bardziej rygorystyczne normy i emitować do atmosfery mniej dwutlenku siarki i tlenków azotu. Wprowadzone regulacje są istotne dla Polski oraz innych krajów, w których do ogrzewania mieszkań powszechnie stosowany jest węgiel.

Autor raportu w tej sprawie poseł Andrzej Grzyb zapewnił, że nowe regulacje to przykład dobrego kompromisu. Mówił, że gwarantują stopniową poprawę jakości powietrza przy zachowaniu istniejących już obiektów. Wprowadzane zmiany, zdaniem europosła, nie wpłyną na podwyższenie cen energii, zachęcą natomiast do modernizacji i ograniczenia szkodliwych emisji. W Polsce nowe regulace objętych około 4 tysięcy takich obiektów.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Andrzej Geber/dyd

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~adsasdaf

ale sprzedaży diesli VW nie blokują. Co czynią suwerenne kraje jak Szwajcaria, Australia, USA.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 604,25 zł XII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil