REKLAMA

Ostry wzrost składek z polis komunikacyjnych

2018-04-23 10:37
publikacja
2018-04-23 10:37
fot. Vincent Isore / MAXPPP

Ubezpieczyciele zebrali w ubiegłym roku 22,5 mld zł z tytułu składek przypisanych brutto za ubezpieczenia komunikacyjne, w tym OC. To już drugi rok z rzędu gwałtownego wzrostu tej pozycji w sprawozdaniach branży ubezpieczeniowej.

Kierowcy odczuli drastyczne podwyżki stawek za polisy OC już w 2016 roku. Wtedy wzrost w relacji rok do roku składki przypisanej brutto dla ubezpieczeń komunikacyjnych wyniósł 31 proc. (z 13,9 mld zł do 18,2 mld zł). Kiedy już wydawało się, że to wszystko, co zakłady ubezpieczeń przygotowały dla ubezpieczających, nadeszła kolejna fala podwyżek.

W 2017 roku składka przypisana brutto wyniosła 22,5 mld zł i była o 23,6 proc. wyższa niż w 2016 roku. Choć Polska Izba Ubezpieczeń zapowiadała, że rynek się ustabilizował, klienci ubezpieczycieli mogli jednak odczuć kolejne podwyżki na początku tego roku. Będzie to głównie uzależnione od prognoz wypłat odszkodowań i zadośćuczynień, a te ciągle rosną.

MG

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
slc350
Za chwile ubezpieczyciele powiedzą, że tracą na tym biznesie i podniosą składki.... A następnie w raporcie finansowym pochwalą się doskonałymi wynikami......

Powiązane: Wykres dnia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki