Ostry komentarz Hołowni. "PiS i Duda idą do władzy po trupach"

PiS w środku nocy pod osłoną pakietu antykryzysowego wprowadza nielegalne poprawki w prawie wyborczym, które mają na celu reelekcję Andrzeja Dudy – powiedział w sobotę niezależny kandydat na prezydenta Szymon Hołownia.

(fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM)

Sejm w sobotę rano, po całonocnych głosowaniach, uchwalił trzy ustawy tzw. tarczy antykryzysowej, które mają wesprzeć służbę zdrowia w zwalczaniu epidemii koronawirusa, a także zniwelować negatywne skutki tej epidemii dla polskiej gospodarki. Wśród przyjętych poprawek do specustawy znalazła się zaproponowana przez PiS zmiana kodeksu wyborczego, umożliwiająca głosowanie korespondencyjne osobom na kwarantannie i ponad 60-letnim.

Hołownia, odnosząc się do zmian w kodeksie wyborczym wprowadzonych w uchwalonej nowelizacji, powiedział, że partia rządząca "robi, co chce". "PiS prywatyzuje RP. PiS robi z niej sobie państwo prywatne swojego elektoratu. Ile jeszcze jako obywatele RP będziemy na to patrzeć? Czy nie wydaje się wam to nie tylko nielegalne, ale moralnie obrzydliwe?" – oświadczył.

Jego zdaniem wprowadzane zmiany mają na celu reelekcję Andrzeja Dudy. "Czym przejmuje się PiS? Ano tym, żeby w środku nocy pod osłoną pakietu antykryzysowego wprowadzać do polskiego prawa niekonstytucyjne, nielegalne poprawki dotyczące zmian w prawie wyborczym, które mają tylko jeden cel: przedłużenie kadencji Andrzeja Dudy. Nie ma w tym żadnego innego celu" – zaznaczył Hołownia.

Zwrócił się do prezydenta Dudy z pytaniem, czy chce być "prezydentem z kwarantanny, wybranym w wyborach w kwarantannie". "Czy chce być on zapamiętany przez historię jako tchórz, który bał się stanąć do normalnych uczciwych wyborów, w których mogli rywalizować uczciwie na równych warunkach wszyscy kandydaci? Czy chce być zapamiętany jako ten, który doszedł do władzy po trupach?" – pytał Hołownia.

Zwracając się z kolei do ministra zdrowia Łukasza Szumowskego, pytał, co musi się jeszcze stać, żeby minister powstrzymał "szaleństwo swoich kolegów z PiS". "Pan jest lekarzem. (...) Czy pan naprawdę nie czuje odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków? Za tych, których wyślecie za chwilę do komisji wyborczych?" – dodał.

"Opamiętajcie się, na Boga. Zobaczcie, co się dzieje. Ludzie chorują i umierają. Za chwilę będziemy wysyłali ich na rzeź, dlatego że musicie rządzić. Dlatego, że PiS musi rządzić, a wy nie umiecie się pojednać i zjednoczyć" – mówił Hołownia do polityków.

Zaapelował przy tym do wszystkich kandydatów na prezydenta o zjednoczenie i wprowadzenie w Polsce stanu nadzwyczajnego.

"Weźmy się wreszcie do jasnej cholery do roboty. Ludzie nie wybaczą nam tego, każdemu z nas" – wskazał. Zdaniem Hołowni, jeśli dojdzie do wyborów w maju, to prezydent Duda powinien zrezygnować z udziału w nich. "Bo w tym momencie będzie prezydentem z kwarantanny. Do końca życia historia będzie mu wypowiadać, że ryzykował pójście do władzy po trupach" – dodał.(PAP)

Autor: Mateusz Mikowski

mm/ joz/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 6 lelo1949

Następny,który dał się wkręcić ,że 10 maja będą wybory,opozycja wyszczeka się ośmieszy,wprowadzą stan wyjątkowy, a wybory jesienią

! Odpowiedz
9 10 ryszard_ochodzki

jak widzę tych co się podniecają tym typem to ogarnia mnie pusty śmiech. Dadzą się nabrać na niego tak samo jak dali się nabrać na komorowskiego, dudę i kwacha. Wybory mają być wygrane, czy wy to rozumiecie? Kto to będzie to już drugorzędna sprawa, prawie każdy kandydat ma tego samego oficera prowadzącego.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
70 21 okazjonalny

Jeśli te wybory nie będą przeniesione na inny termin będę się modlił aby koronawirus dopadł wszystkich członków i sympatyków PiS-u, i aby oni nigdy nie wyszli z tego cało.
Tak jak Kaczyński i Duda modlą się o śmierć wszystkich obywateli RP,
którzy są w opozycji do PiS.

! Odpowiedz
0 26 ryszard_ochodzki

czyli że będziesz się modlił o czyjąś śmierć? do którego boga takie modły będziesz odczyniał jeśli wolno spytać?

! Odpowiedz
11 52 tindala

człowiek bez właściwości

! Odpowiedz
28 69 1as

Sam pseudokatolik idzie po trupach. Wyzywa, szczuje, typowy kodziarz.
Ludzie umierają! Aż kilkanaście osób, jak tak strasznie szaleje pandemia, to dlaczego opozycja utrudnia zdalne posiedzenie?!

! Odpowiedz
83 6 emeryt_giełdowy

Opozycjo kochana - nie wiecie jak? To wam powiem tekturowe TYGRYSY.
WyPAD2020 - ZERO GŁOSÓW na kandydata na Prezydenta RP PARTII, która chce skupić w jednym ręku wszystkie organy władzy ustawodawczej, wykonawczej, samorządowej i wymiaru sprawiedliwości, w tym sądy.
Jest to zasada wynikając z art. 1, 4 i 10 Konstytucji RP - ZASADA BLOKOWANIA WYBORU partii, która
https://www.bankier.pl/forum/temat_temida-jest-slepa-ale-narod-i-suweren-nie-nam-sie-tez-nalezy,35219649.html

Taka winna być odpowiedź 70% uczciwych obywateli i katolików na totalną hipokryzję rządzących, za kłamstwa i oszustwa, które prezentuje i realizuje PiS.
- Od 5 lat słuchamy „słowa miłości”:
Żyd, Komuch, UBek i Sbek, Pisowiec, kanalia i zdrajca, mason, liberał, bandyta i złodziej, faszysta i volksdeutsch, bydle i świnia, nieudacznik i kreatura, Ojczyznę dojną racz nam zwrócić Panie, gorszy sort, widzimy gest środkowego palca, słyszymy jak sobie wygracie to sobie wybierzecie, słyszymy, że naród dał mandat do rządzenia.
- Od 5 lat widzimy jak tzw. DOBRA ZMIANA" traktuje Naród i Suwerena. Jak traktowana jest Biblia, Konstytucja RP, Trybunał Stanu i Konstytucyjny, jak traktowani są lekarze, niepełnosprawni fizycznie i bohaterowie powstania warszawskiego, sędziowie, uczciwi katolicy i przyzwoici obywatele. Widzimy jak kryształowa prawica demoluje podstawowe wartości etyczne i moralne. Widzimy jakie wyglądają podwójne standardy Komisji Etyki Poselskiej prawa i sprawiedliwości dla PiS oraz obowiązujące ustawy dla suwerena i Narodu.
- 5 lat przyglądacie się jak z wami PiS bawi w kotka i myszkę.
- 5 lat - chodząca kompromitacja wydziałów prawa, delikt konstytucyjny podpisuje wszystkie ustawy, które zmierzają do jednego - zamienienia DEMOKRACJI w DYKTATURĘ i się modli, bo wierzy:
https://www.bankier.pl/forum/temat_niektorzy-mowia-ojczyzne-dojna-racz-nam-zwrocic-panie,35943027.html
- 5 lat realizujecie koncepcję kryształowego naczelnika , który jest współodpowiedzialny za największą zbrodnię głupoty polskiej XXI wieku, cofa nas do czasów komuny, mówi wam „NIE WAŻNE CO ZROBIMY, WSZYSTKO DA SIĘ UZASADNIĆ".
Przez 5 lat nie wyciągacie wniosków, dajecie się wciągać we współodpowiedzialność realizacji hasła "POLSKA W RUINIE" moralnej i materialnej i „NAM TEŻ SIĘ NALEŻY".
- 5 lat kompromitujecie siebie i nas jako cały Naród. Nie wyciągacie wniosków z tego co mówi i robi kryształowy nieodpowiedzialny przed nikim "brylant" , cyt. "My wiemy, jak w Polsce funkcjonuje prawo, że opowieść o państwie prawa jest kompletną bajką."
Nie słyszycie co o tym "brylancie" mówił jego ojciec - powstaniec warszawski R. Kaczyński „Moim dzieciom nie wolno dać władzy, bo zniszczą każdego, kto będzie od nich lepszy, bo są złośliwi”.
- 5 lat walczycie pomiędzy sobą, a nie widzicie, że macie jednego przeciwnika.
„Zdecydujcie się kto jest dla was przeciwnikiem.
Zdecydujcie się!!!! Czy chcecie realizować hasło "Zostań w domu" czy „Idź na wybory".
A może chcecie realizować hasło „POLSKA w RUINIE” oraz „NAM SIĘ TEŻ NALEŻY”.
PiS ma ponad 50% mandatów w Sejmie i ma Prezydenta RP. Może samodzielnie uchwalić i wziąć 100% odpowiedzialności za skutki swojej 5-letnie działalności.
Chcecie być współodpowiedzialnymi za skutki przeprowadzenia wyborów w obecnych warunkach i konsekwencji tych wyborów
Chcecie pozwolić na łamanie zasad moralnych i etycznych oraz realizację koncepcji 3-5 lat rządów PiS uzyskanych z waszej woli, łamania Konstytucji RP i tworzenia prawa a la stan epidemiologiczny i to jak te przypisy wykorzystane przez PiS.”
https://www.bankier.pl/forum/temat_psl-i-lewica-walczycie-o-wybor-prezydenta-rp-z-pis-em-czy-z-po,35917271.html
A wy co robicie .... zgłaszacie propozycje – rozwiązania, a PiS z was robi ćwierćinteligentów, odrzuca, blokuje wszystko jak leci, a następnie zgłasza w ramach „NOCNEJ ZMIANY” jako własne projekty obywatelskie, wystawia kandydatów niezależnych startujących z poparciem PiS.
Daliście się ograć jak polityczne kociarstwo.
My się nie damy ograć – wybieramy urnę i/lub trumnę oraz 100% odpowiedzialność katolickich faryzeuszu, oszustów i kłamców za skutki, które nas dopadną.
My wierzymy, że Bóg nam rozumu nie odbiera oraz nie cofa nas w czasy średniowiecza i komuny.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
22 72 katzpodola

Aleś się rozpisał szkoda że same bzdury. Bo większość tych zarzutów dotyczy Platformy Obywatelskiej która już dostała kopa w dupppę. Nikt o zdrowych zmysłach nie wyobraża sobie ciuli z PO którzy rządziliby w okresie pandemii jaką mamy teraz. Już Kopacz mówiła: idzcie cieszyć się wiosną i zmarło 180 osób na świńską grypę. Ta banda zwana opozycją do niczego się nie nadaje a tym bardziej do rządzenia. Można wiele zarzucić PiS ale nie ma nikogo kto mógłby ich zastąpić na dzień dzisiejszy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
53 6 emeryt_giełdowy odpowiada katzpodola

"Można wiele zarzucić PiS ale nie ma nikogo kto mógłby ich zastąpić na dzień dzisiejszy."

Gdybyś czytał co pisałem 5-10 lat wstecz to byś wiedział, że tak jak można było zastąpić PO tak można zastąpić PiS.
Trzeba tyko wyciągać wnioski z historii i myśleć o przyszłości (dzieciach i wnukach).

! Odpowiedz
56 13 trooper

Mówią, że ci, którzy publicznie krytykują PIS będą zaprzęgani do pracy przymusowej w celu 'walki z epidemią'. Dostaną węże i rozpylacze, będą rozpylać chemikalia po ulicach w maseczkach własnej produkcji. Krzyż na drogę i AMENO.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil