REKLAMA

Orange najpopularniejszym dostawcą internetu w Polsce

2020-12-10 09:55
publikacja
2020-12-10 09:55
Orange najpopularniejszym dostawcą internetu w Polsce
Orange najpopularniejszym dostawcą internetu w Polsce
fot. Karolis Kavolelis / / Shutterstock

Operator Orange ponownie został najpopularniejszym dostawcą internetu w Polsce. Ponad 20 proc. użytkowników korzysta z sieci Orange, dwa razy więcej niż usług drugiej w rankingu spółki UPC, wynika z analizy serwisu nazwa.pl.

Sieć Orange kolejny raz została najpopularniejszym dostawcom internetu w Polsce. Udział operatora wynosi około 23 proc. na rynku w Polsce, jest to wynik ponad dwa razy większy niż w sieci UPC (10 proc.), która zajmuje drugą pozycję w rankingu. Na trzecim miejscu wśród najpopularniejszych dostawców internetu uplasowała się sieć T-Mobile (nieco ponad 5 proc. udziału rynku).

fot. / / nazwa.pl

– Sieci operatorów przedstawionych na wykresie skupiają aktywność ponad 60 proc. polskich użytkowników. Pomimo że rynek dostępu do internetu jest bardzo konkurencyjny, to jednak kilka firm ma w nim znaczący udział – mówił Krzysztof Cebrat, prezes nazwa.pl.

Orange podnosi opłaty za rozmowy i SMS-y do Wielkiej Brytanii

4,94 zł za minutę połączenia z Anglii. Orange podnosi opłaty za połączenia, SMS-y do Wielkiej Brytanii oraz transmisję danych na Wyspach. W związku z brexitem od przyszłego roku klienci sieci zapłacą więcej.

Ranking przygotowany został w oparciu o zapytania o strony WWW, połączenia do poczty i badaniu ilości danych przesłanych z poszczególnych sieci w listopadzie 2020 roku. Przedstawione dane nie obrazują ilości abonentów, ale rzeczywistą aktywność w sieci. Badanie firmy nazwa.pl przeprowadzone zostało na bazie 20 proc. działających w Polsce usług hostingu stron WWW i poczty e-mail.

DF

Źródło:
Tematy
Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Sieci komórkowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki