REKLAMA

Orange podnosi opłaty za rozmowy i SMS-y do Wielkiej Brytanii

2020-12-01 10:10
publikacja
2020-12-01 10:10

Orange podnosi opłaty za połączenia do Wielkiej Brytanii. W związku z brexitem od przyszłego roku klienci sieci więcej zapłacą za SMS-y, rozmowy oraz transmisję danych.

Orange podnosi opłaty za rozmowy i SMS-y do Wielkiej Brytanii
Orange podnosi opłaty za rozmowy i SMS-y do Wielkiej Brytanii
fot. ksokolowska / / Shutterstock

1 stycznia 2021 r. zakończy się okres przejściowy i brexit stanie się rzeczywistością. W związku z tym operator sieci Orange "wyprowadza Wielką Brytanię" z Unii Europejskiej, a dokładnie z europejskich stawek za połączenia, SMS-y oraz transmisję danych. Anglia od nowego roku będzie należeć do strefy 2 "Więcej Europy" w sieci Orange. Klienci zapłacą więcej za usługi telekomunikacyjne.

Ile kosztuje rozmowa z Polski do Anglii w Orange?

Za minutę połączenia (lub widea rozmowy) z Wielkiej Brytanii do Polski klienci sieci Orange zapłacą 4,94 zł, natomiast koszt połączeń odbieranych do 2,02 zł za minutę. Natomiast za wysłanie jednego SMS-a trzeba będzie zapłacić 1,51 zł, a kolei MMS będzie kosztować 3,03 zł. Najbardziej zdrożeje transmisja danych. Klienci Orange za jednego megabajta internetu zapłacą 31,76 zł. Stawki obowiązujące od przyszłego roku do Anglii będą na takimi poziomie jak usługi na Ukrainie, Turcji czy w Albanii.

fot. materiały prasowe / / Orange

Usługi telekomunikacyjne do Wielkiej Brytanii w podstawowej wersji będą droższe niż do Rosji, gdzie obowiązują szczególne warunki dotyczące kosztów, m.in. cena za połączenie z Rosji do Polski wynosi 1,46 zł za minutę.

W strefie 2 firmy Orange oprócz Anglii znajduje się Albania, Andora, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Gibraltar, Kosowo, Macedonia, Mołdawia, Rosja, San Marino, Serbia, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Wyspa Guernsey, Wyspa Jersey, Wyspa Man, Wyspy Owcze oraz pozostałe kraje i terytoria europejskie.

fot. materiały prasowe / / Orange

Operator Orange przedstawił nowe cenniki oraz zapowiedział wprowadzenie promocyjnych ofert dla Polaków podróżujących do Wielkiej Brytanii, poinformował Wojciech Jabczyński, rzecznik sieci na Twitterze.

DF

Źródło:
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
endes
Już francuski kapitał próbuje wykorzystać brexit do zwiększenia zysków... kosztem polskich klientów oczywiście... panom już dziękujemy!
Następny będzie TMobile... im tez podziękujemy J przerzucimy się na polski kapital

Powiązane: Brexit

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki