Warszawskie indeksy WIG20 i WIG przewodziły dziś wzrostom w Europie. Dobry sentyment na rynkach po wczorajszych przecenach powrócił. Pomogły wczorajsze decyzje zza oceanu.


Oczywiście ton sesji nadawały banki, które po wczorajszej przecenie dziś napędzały wzrosty indeksów. Obrana ścieżka podwyżki stóp procentowych cały czas daje paliwo do wzrostów. Sam WIG-Banki szybko odrobił wczorajsze spadki i dziś znowu był notowany na ponad 9 520 pkt. ze wzrostem 3,6 proc.
Rosły akcje Pekao (1,7 proc.), które opublikowało wyniki za III kwartał oraz PKO BP (4,2 proc.), które zrobi to jutro.
Zyskiwały spółki energetyczne - PGE o 4,8 proc., wczoraj nowa minister klimatu stwierdziła, że zakończenie rozmów ws. Turowa jest już bardzo blisko. Oprócz tego spółka poinformowała o rozpoczęciu budowy kilku nowych elektrowni fotowoltaicznych. Tauron z kolei rośnie drugi dzień z rzędu. Dziś o 3 proc. Wczoraj spółka ujawniła nowe informacje w sprawie naprawy i ponownej synchronizacji bloku w Jaworznie.
CD Projekt po sześciu spadkowych sesjach z rzędu zwyżkował dziś o 4,3 proc. To samo dotyczyło akcji Allegro, które po czterech sesjach urosło o 2,3 proc. Spółka poinformowała o uruchomieniu swoich zielonych automatów paczkowych.
W WIG20 spadły tylko KGHM o 0,2 proc w ślad za taniejącą miedzią oraz Asseco po wczorajszym odbiciu dziś spadło o 2,2 proc.
Ostatecznie WIG20 był jednym z najmocniejszych indeksów na świecie, zaliczając wzrost o 2,5 proc., meldując się na poziomie 2 438 pkt. i spoglądając w stronę październikowych maksimów. Najwięcej handlowano na akcjach banków PKO BP (224 mln) oraz Pekao (199 mln).
Różnie zachowywały się dziś spółki węglowe. Bumech po informacji o cenie za przejmowane podmioty z branży wykonał w czasie sesji rajd, rosnąc o 21,4 proc. Dobrze radził sobie kurs Bogdanki, wpinając się wyżej o 7,9 proc. Słabo za to kolejny dzień radziły sobie akcje CoalEnergy, spadając o 7,1 proc.
Sezon wynikowy trwa. Dziś swoje przedstawił m.in Asbis, który urósł o 1,8 proc. Pomogła nowa rekomendacja DM BOŚ, który podwyższył cenę docelową do 39,80 zł.
Po bardzo dobrych wynikach urósł Stalprodukt, który dzień zakończył na plusie o 14,9 proc.
Taki sam był powód wzrostu akcji Kruka, który oprócz wyników podzielił się ambitnymi planami na przyszłość. Dziś za jedną akcję momentami trzeba było płacić 392,80 zł, co jest dotychczasowym rekordem. Ostatecznie dzień dla kursu skończył się wzrostem o 11,4 proc.
Promocja dla czytelników Bankier.pl
Dzięki współpracy Finax z portalem Bankier.pl przygotowaliśmy promocję dla czytelników. Każdy czytelnik może otrzymać dwie zniżki:
- Zniżkę polegającą na darmowym zarządzaniu kwotą 1000 EUR przez rok.
- Zwolnienie z pobierania prowizji manipulacyjnej za niskie wpłaty (czyli te poniżej kwoty 1000 EUR) na zawsze na wszystkich kontach (można ich otworzyć wiele w ramach jednego rachunku), które otworzy w Finax w okresie promocji.
Aby skorzystać z promocji (zniżek), w okresie od 25 października do 7 listopada (okres promocji) należy wykonać następujące kroki:
- Kliknąć w link Bankier.pl prowadzący do strony internetowej Finax.
- Przejść w ten sposób na stronę internetową Finax i otworzyć rachunek.
- Wpłacić na rachunek Finax pierwszy depozyt (wystarczy 100 zł).
Wzrostami o 9,7 proc. zareagował kurs Ryvu Therapeutics na informację o nadaniu przez amerykańską agencji ds. Żywności i Leków statusu leku sierocego dla produktu licencjonowanego przez spółkę.
Szeroki indeks WIG wzrósł o 2,3 proc. do 74 659 pkt., mWIG40 nie był gorszy, rosnąc o 2,4 proc., indeks małych spółek sWIG80 wzrósł dziś „tylko” o 1,6 proc. Obroty wyniosły 1,6 mld zł, z czego 1,22 mld zł przypadło na WIG20.


























































