REKLAMA

Opole bez umowy na wywóz części śmieci

2020-01-02 21:18
publikacja
2020-01-02 21:18

Od czwartku, 2 stycznia, miasto Opole jest bez umowy na zagospodarowanie odpadów komunalnych - poinformowała rzecznik miasta Opole Katarzyna Oborska-Marciniak.

fot. Michal Lepecki / / FORUM
W przesłanym w czwartek wieczorem komunikacie rzecznik miasta Opole poinformowała, że w związku z brakiem umowy w najbliższych dniach zostanie zatrzymany odbiór odpadów zmieszanych od mieszkańców miasta. Według przedstawiciela miasta powodem braku umowy są zbyt wysokie oczekiwania finansowe ze strony firmy Remondis - obsługującej odbiór odpadów.

"Sytuacja ma swoje podstawy w drastycznej podwyżce cen za zagospodarowanie odpadów, którą proponuje Remondis. Od stycznia 2020 roku cena ta miałaby wzrosnąć z 311 zł na 486 zł brutto za tonę. W trakcie jesiennych negocjacji kwota oscylowała wokół 360 zł, dlatego nowa stawka jest dla nas ogromnym zaskoczeniem. W efekcie tej podwyżki cena dla mieszkańców mogłaby wzrosnąć z 19 nawet do 30 zł miesięcznie. W obliczu tego, że podstawy nowej ceny zaproponowanej przez Remondis nie są dla nas jasne, nie możemy się zgodzić na tę propozycję. Domagamy się wyjaśnień ze strony Remondisu, do tego czasu umowa na zagospodarowanie odpadów nie zostanie podpisana przez Miasto Opole" - poinformowała Oborska-Marciniak.

Autor: Marek Szczepanik

Tematy
Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki