Operację "PPK" czas zacząć [Podcast]

Zegary w wielu firmach i instytucjach w Polsce odliczają czas do startu Pracowniczych Planów Kapitałowych - nowego systemu, w ramach którego zatrudnieni będą mogli odkładać pieniądze na emeryturę, w czym pomagać im będą głównie ich pracodawcy, ale również państwo.

1 lipca duże firmy rozpoczną podpisywanie umów z instytucjami finansowymi, które prowadzić będą dla ich pracowników specjalne fundusze, w których pomnażane będą odprowadzane z ich pensji pieniądze. W Pulsie Biznesu do słuchania zapytaliśmy architektów, recenzentów i uczestników tego programu o to, czy jest on opłacalny - dla firm, instytucji, gospodarki i wreszcie dla samych pracowników. Opowiedzą o tym Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, Krzysztof Kolany, główny analityk Bankier.pl, Adam Czerniak, główny analityk Polityki Insight, Łukasz Kwiecień, wiceprezes PKO TFI oraz Piotr Bartkiewicz, ekonomista mBanku.

Wszystkie odcinki Pulsu Biznesu do słuchania dostępne są na stronie pb.pl/dosluchania oraz w popularnych aplikacjach podcastowych, takich jak Spotify, iTunes, SoundCloud czy Lecton.

Paweł Sołtys

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 karmelino

Trudno jednoznacznie ocenić co z tymi ppk będzie. bo z jednej strony szkoda człowiekowi jak znajomi będa co miesiąc mieli wpływy na konto a z drugiej trochę się boi... ryzyko jest, chociaz i tak minimalne bo w końcu obowiązuje fundusz zdefiniowanej daty

! Odpowiedz
1 4 paroles

A jak sie mozna wypisac ? bo o tym cicho sza

! Odpowiedz
6 21 vlad_palownik

Hurra! Do tej pory mogłem przymusowo i dla mojego dobra oddać kasę do Zakładu Utylizacji Szmalu, a teraz jeszcze muszę oddać (też dla mojego dobra, oczywiście) w Programie Podpier*** Kasy. Co za radość. Dziękuję Ci, dojna zmiano.

! Odpowiedz
4 15 vlad_palownik

Szara strefa, obca rezydentura podatkowa i optymalizacja to najdoskonalsze formy patriotyzmu.

! Odpowiedz
4 2 kosiaczkaa

No już 3 dni zostały, niedługo się okaże jak pierwsze firmy się przygotowały do tego programu oszczędnościowego. JA będę pilnie obserwować bo u nas wszystko się zacznie od przyszłego roku także będzie co robić

! Odpowiedz
6 19 bankierkomentuje

Ryży z Brexeli OYEBAŁ was na 150 mld i wyjecjał na migracje niby do pracy a pojechał z Bienką bawić się za wasze.
Przetarł szlaki a teraz jedzie specjalista od ośmiorniczek

! Odpowiedz
7 16 sztos1

ale sa w ZUSIE . Natomiast PINOKIO OYEBIE was z kolejnych 150 mld i rozda w ramach 13 pensji i 500 +

! Odpowiedz
2 19 jes

Pracownika Pieniądze Kradzione

! Odpowiedz
2 26 carlito1

Coś czuję, że zainteresowanie tym "bublem" jest bardzo małe i rząd z dobrowolnego zrobi je obowiązkowe oczywiście w imię dobra pracownika....

! Odpowiedz
1 2 paroles

95% ludzi z ktorymi rozmawiam w ogole nie maja pojecia co to jest PPK i jak to dziala. Wiekszosc nie wie ze jest opcja wypisania. Nikt nie wiedzial o proporcji allokacji srodkow :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne