Ojcowie na urlop - coraz chętniej

redaktor Bankier.pl

Według raportu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w 2015 roku na dwutygodniowy urlop ojcowski wybrało się 115,5 tys. mężczyzn. Na spędzenie z dzieckiem dodatkowych sześciu miesięcy zdecydowało się o 8 tysięcy rodziców więcej niż przed rokiem.

2013 przyniósł młodym rodzicom możliwość skorzystania z dodatkowego 26-tygodniowego urlopu rodzicielskiego. Ministerstwo Pracy informuje, że Polacy coraz częściej korzystają z wolnego, które staje się dostępne dopiero po wykorzystaniu urlopu macierzyńskiego. Do września 2015 roku na spędzenie z dzieckiem dodatkowych sześciu miesięcy zdecydowało się o 8 tysięcy pracowników więcej niż przed rokiem, co tylko potwierdza fakt, że urlop rodzicielski cieszy się rosnącym zainteresowaniem.

Mężczyźni częściej decydują się na skorzystanie z dwutygodniowego urlopu ojcowskiego. Jak podaje Ministerstwo Pracy, z przysługującego świadczenia we wrześniu 2015 skorzystało o 1,5 tys. ojców więcej niż w poprzednim roku.

Łącznie rodzicom przysługują 52 tygodnie wolnego - 20 tygodni urlopu macierzyńskiego (pierwsze 14 jest zarezerwowane dla matki dziecka), 6 tygodni dodatkowego macierzyńskiego i 26 tygodni urlopu rodzicielskiego, na których wniosek pracodawca nie może nie wyrazić zgody.

Weronika Szkwarek

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 3 ~oburzony

to szczególnie widać w móndurówce trep niunio idzie bawić bachora a baba pracuje to co się dzieje to skandal cioty tatuśki patrzą jak mamka rodzi to ohydne natura stworzyła samca i samicę do pewnych celów. jak taka ciota mąż jest to mamka tylko cesarki i z poharatanym brzuchem łażą takie bez wstydu po plaży ohydne to jest dopiero.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 6 ~Trzezwy

Facet na macierzynskim to ciota, powinien do pracy w spodniczce przychodzic. Dawniej kobieta byla konieta a facet facetem a teraz mamy jakies seksistowskie parytety dla kobiet i zniewiescialych chlopcow.....

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.