Ogórek: zwiększyć kwotę wolną do 20 tys. zł

Działania na rzecz zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 20 tys. zł, poprawę sytuacji młodych oraz napisanie prawa od nowa deklarowała podczas wizyty w Kielcach kandydatka SLD na prezydenta Magdalena Ogórek. W sobotę odwiedza ona miasta woj. świętokrzyskiego.

Będę walczyła o zwiększenie kwoty wolnej od podatku. Na przykład w Hiszpanii w przeliczeniu na złotówki to jest 70 tys. rocznie, w Polsce to jest 3,5 tys. Ja uważam, że podniesienie tej kwoty do 20 tys. zł rocznie pomoże emerytom, pomoże najbiedniejszym powiedziała Ogórek podczas spotkania z dziennikarzami na placu przed Kieleckim Centrum Kultury.

Magdalena Ogórek, kandydatka na urząd Prezydenta RP (fot. Krystian Maj / FORUM)

Jej zdaniem sytuacja młodych w Polsce jest "katastrofalna. Miejsca w radach nadzorczych spółek skarbu państwa są bardzo często zarezerwowane dla rodzin polityków, a młodzi muszą pracować na umowach śmieciowych i muszą z trudem i mozołem odnajdywać się na niełatwym rynku pracy. Szczególnie tutaj w Kielcach widać problem młodych - oceniła.

Jako jedną z przyczyn trudności młodych Polaków Ogórek wymieniła niedostosowanie kształcenia do potrzeb rynku pracy. Jej zdaniem trzeba to zmienić, byśmy nie kształcili młodych z niepotrzebnymi dyplomami, bo to nie ma żadnego sensu ani późniejszej racji bytu. Młodzi mają perspektywę wyłącznie beznadziei, a Polska ma być krajem, do którego się przyjeżdża, a nie z którego się ucieka podkreśliła.

Według kandydatki na prezydenta jest szansa na zmianę sytuacji na rynku pracy - pod warunkiem uwolnienia energii przedsiębiorców. Dlatego należy znieść wszystkie bariery dla przedsiębiorców". "Podkreślam, że bez zmiany prawa, bez napisania prawa od nowa my tego nie osiągniemy - powiedziała.

Ogórek zaznaczyła, że w pierwszej kolejności muszą zostać zmienione trzy akty prawne - ustawa o swobodzie gospodarczej, kodeks karno-skarbowy oraz kodeks spółek handlowych.

Podczas konferencji Ogórek była pytana m.in. o sprawy bezpieczeństwa Polski. Graniczymy z Federacją Rosyjską i musimy stawiać na dyplomację, na spokój w rozmowach, spokój w dialogu. () My właśnie w drodze dialogu weszliśmy do NATO i Unii Europejskiej, a konflikty zbrojne, wszyscy wiemy z historii, jak straszliwie się dla nas kończyły. Dlatego pokój jest najważniejszy i spokojna dyplomacja - podkreślała.

Poproszona o skomentowanie doniesień prasowych o zmniejszeniu budżetu jej kampanii przez SLD odpowiedziała krótko, że to jest najlepsze pytanie do szefa sztabu, może do Leszka Millera także.

Po konferencji Ogórek spacerowała ulicami śródmieścia Kielc i rozmawiała z mieszkańcami. Odwiedziła m.in. antykwariat oraz organizowaną w Wojewódzkim Domu Kultury giełdę kolekcjonerską. W sobotę spotka się także z mieszkańcami Jędrzejowa i Buska Zdroju. (PAP)

mjk/ gma/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Nieżyczliwy

Bajer dla ciemnoty. To SLD ustanowiło '"podatek Belki "od oszczędności pieniężnych oraz "podatek Kołodki "od zysków z giełdy. To znacznie ograniczyło możliwość dodatkowego zarobkowania zwłaszcza dla ludzi młodych na dorobku.Ryzyko plajty zgasiło inicjatywę w najprostszej formie biznesu. Starzy biznesowi "wyjadacze "nic na tych podatkach nie stracili, ponieważ dysponują ekspertami finansowymi.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 ~sld_nie

Jak Twój Ruch chciał podnieść kwotę wolną dwukrotnie, to SLD było przeciw. Ale teraz obiecują krocie, bo przecież obietnice wyborcze nic nie kosztują. Hipokryci!

! Odpowiedz
0 2 ~wyborca

w tym złodziejskim Państwie ,, fiskalizm osiagnął szczyty bandytyzmu , w Niemczech kwota wolna od podatku to 8 tys. euro to wg. kursów euro ponad 33 tysiace zł . przy cenach porównywalnych , a hołota w Sejmie , odrzuciła wniosek o podwyższenie kwoty wolnej ,, w w ybrach jesiennych skasować te hołote !!!!!

! Odpowiedz
2 4 ~zenon

Z tym zgadzam się całkowicie. 3000 zł,to najgorszy wynik w Europie.Nawet za Rumunią i Bułgaria.Od 10 lat-nie podnieśli tej kwoty.
Pazerność PO i PSL nie zna granic. W Angli wolna kwota to ponad 40 tys zł.
Całkowicie popieram wszystkich tych,którzy chcą podnieść te kwotę,nieważne z jakiej partii,oczywiscie oprócz PO-PSL,bo oni właśnie kilka tygodni temu odrzucili w sejmie taki wniosek Ruchu Palikota.
Pazerny kraj,pazerna władza,a naród ubozeje... Jedyna rada to odsunąc od władzy Komorowskiego i całą PO,to moze pojawi sie światełko w tunelu,inaczej będzie jak jest-czyli fatalnie...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~Nonie

A głodnym dać Kiełbasę... i szczaw przy torach.

! Odpowiedz
3 3 ~oro

A jaki wpływ na kwotę wolną od podatku ma prezydent RP?
Żadną.
Więc może obiecywać nawet 100.000 kwoty wolnej od podatku.
Ja również jestem zwolennikiem 1.000.000 zł wolnych od podatku i mogę tyle w tej kwestii
zrobić co prezydent RP.
A tak w ogóle ta baba to kukiełka Millera.

! Odpowiedz
4 5 ~BANDERKA

Gdyby to powiedział MIKKE [ kwota wolna - 20000 ] to jego przyboczni sekciarze pialiby z zachwytu , ale jak powie [ i tak to jest nierealne ] ktoś inny to kubeł pomyj na głowę . Jak z tego widać Polska zasługuje na to co ma , ale niedługo pobór i jazda na Ukrainę a tam no cóż różnie może być. Należy popierać rozsądne pomysły służące ogółowi a nie ciągle jątrzyć

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 8 ~sld-do-pieca

przecież ten mop jest powiązany z SLD czy ktoś jeszcze jest na tyle głupi żeby wierzyć komunistom ??? ich rządy od 45 do 89 i od 89 do teraz pokazują ile ich słowo jest warte .Ten ogórek jest na krótkiej smyczy u Leszka taki kolejny Bredzisław ....

! Odpowiedz
1 1 ~maciek

to ty w ogóle słuchasz co komuniści mają do powiedzenia? jak to się pisało "żal"

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

 • Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

  Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

 • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

  Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.