REKLAMA

Odwołano rozprawę Komisji Weryfikacyjnej ws. Marszałkowskiej 43

2017-09-25 11:04
publikacja
2017-09-25 11:04
fot. Krystian Maj / FORUM

Zaplanowana na dziś niejawna rozprawa Komisji Weryfikacyjnej, podczas której miała zapaść decyzja w sprawie nieruchomości przy ul. Marszałkowskiej 43 w Warszawie, została odwołana. Komisja zajmująca się reprywatyzacją w stolicy nie wyznaczyła na razie nowego terminu.

Kamienica przy ulicy Marszałkowskiej 43 w Warszawie to kolejna nieruchomość oddana w prywatne ręce wraz z lokatorami, której zwrot zbadała Komisja. Podczas rozprawy, która odbyła się 6 września zeznania złożyli: Krystyna Wrońska, Adam Rudnicki oraz Alina Domańska. Za zamkniętymi drzwiami na pytania komisji odpowiadała mecenas Iwona Gerwin.

Nieruchomość w prywatne ręce trafiła w 2010 roku. Decyzję zwrotową podpisał miejski urzędnik Jakub R. Cztery lata później kamienicę od spadkobierczyń odkupił jego brat Adam, który podczas rozprawy zeznawał przed komisją. Przewodniczący gremium Patryk Jaki zeznania świadka określił mianem sensacyjnych. "Po pierwsze świadek zeznał, że był słupem i nie ma co do tego wątpliwości. Po drugie zarysował nam bardzo w szczegółach jak wyglądał ten mechanizm" - powiedział Patryk Jaki.

Wcześniej lokatorka Krystyna Wrońska poinformowała komisję między innymi o wątpliwościach dotyczących praw spadkobierczyń do nieruchomości. Natomiast Alina Domańska, która była radca prawnym warszawskiego ratusza zeznała, że nie pamięta tej sprawy. Za zamkniętymi drzwiami komisja przesłuchała mecenas Iwonę Gerwin, czyli pełnomocnik spadkobierczyń.

IAR/wczesn./jj

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Reprywatyzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki