REKLAMA

Premier: Odmrożenie zamkniętych branż możliwe w grudniu

2020-10-30 16:10
publikacja
2020-10-30 16:10
fot. GarethWilley / Shutterstock

Premier Mateusz Morawiecki wyraził w piątek nadzieję, że w grudniu lub nawet pod koniec listopada będzie można odmrażać zamknięte obecnie branże. Chodzi m.in. o gastronomię i branżę fitness.

Premier poinformował w piątek, że zgodnie z decyzją rządu w dniach 31 października-2 listopada zamknięte zostaną cmentarze, aby w ten sposób ograniczyć możliwość szerzenia się zachorowań COVID-19. "Listopad przed nami, pierwsze trzy dni, koniec października i pierwsze dwa dni listopada - zostajemy w domach. Obniżamy w kolejnych tygodniach poziom zachorowań. Obniżmy też temperaturę sporu, bo to pozwoli właśnie obniżyć poziom zachorowań" - zaapelował Morawiecki.

Wyraził nadzieję, że grudniu lub nawet pod koniec listopada będzie można odmrażać zamknięte obecnie branże. "Grudzień - mam nadzieję przed świętami - będziemy mogli, może już w końcu listopada, jeżeli scenariusz będzie dobry, odmrażać te niektóre branże, które dzisiaj są zamknięte. A styczeń, jak Komisja Europejska poinformowała, może być już ta pierwsza szczepionka, do której wejściówkę Polska w czerwcu, w lipcu, w stosownym czasie wykupiła" - powiedział Morawiecki.

Jak dodał, ma nadzieję, że na wiosnę przyszłego roku sytuacja epidemiczna będzie lepsza.

Jednocześnie zapowiedział, że kolejne obostrzenia dla firm mogą zostać wprowadzone w ciągu kilku dni, na początku listopada, jeśli przyrost zakażeń koronawirusem będzie następował w trybie bliskim wykładniczego. (PAP)

autor: Marta Rawicz

mkr/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (11)

dodaj komentarz
jpelerj
Przezornie nie powiedział, którego roku. Uczy sie.
bt5
Wczoraj prognoza pogody długoterminowa podawał ze po 25 listopada nadejdzie mróz. A dziś rano pogoda długoterminowa podaje na calutki grudzień chłodna pluchę czyli ideał dla covida.
meryt
"W Indiach bardziej powszechny jest klimat tropikalny wilgotny i suchy"

"Koronawirus w Indiach. Stolicę kraju czeka trzecia fala"
artureg
Wszystko należy odmrozić natychmiast!
krysiek85
dopiero gdy zaniknie ekstremizm i wszyscy będziemy szli w jednym marszu Ludzi.
michalshk
Kraj pędzi prosto w stronę ściany. Weź popcorn i czekaj co będzie. Akcja lepsza niż na filmach.
jes
A cóż to za głębokie analizy wskazują na grudzień? Czy aby towarzysz premier ewangelista Mateusz Morawiecki dzwonił na 0700... do wróżbity Macieja?
krokus12
Radził się głównego epidemiologa do którego niedawno pod kościołami psalmy śpiewali ,,Jarosław Polskę Zbaw '' chyba źle ich zrozumiał

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki