REKLAMA

Od teraz sprawdzisz historię swojego ubezpieczenia OC online

2016-07-06 11:30
publikacja
2016-07-06 11:30
thetaXstock

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny uruchomił narzędzie dla kierowców, dzięki któremu sprawdzą historię polis OC wykupionych do ich pojazdów – udostępni im to dane, do których dostęp mają ubezpieczyciele. Sprawdzić będzie można także historię wypadków i wypłaconych odszkodowań.

– Warto samemu sprawdzać swoją historię ciągłości OC lub historii szkód z tego ubezpieczenia – mówi w oficjalnym komunikacie Elżbieta Wanat-Połeć, prezes UFG. Pobranie historii ubezpieczenia będzie bezpłatne dla wszystkich właścicieli zarejestrowanych w Polsce samochodów. Dziś startuje kampania promocyjna nowego narzędzia.

Od teraz sprawdzisz historię swojego ubezpieczenia OC online / ingimage

Ubezpieczenie OC jest w przypadku kierowców obligatoryjne, a każde spowodowanie wypadku może drastycznie podnieść jego cenę u ubezpieczyciela i pozbawić wszelkich zniżek. System pozwalający na bieżąco monitorować swoje konto ma poprawić świadomość klienta co do tego, jakie możliwości mu przysługują przy negocjowaniu stawki z ubezpieczycielem lub u brokera. Do tej samej bazy mają dostęp ubezpieczyciele poszukujący informacji potrzebnych do wyliczenia kosztów ubezpieczenia komunikacyjnego.

W systemie zarejestrowało się już ponad 10 000 kierowców, a system zawiera informacje o prawie wszystkich zarejestrowanych w Polsce samochodach (ponad 21 mln). Baza aktualizowana jest w oparciu o informacje od wszystkich ubezpieczycieli, którzy mają obowiązek przekazywać je do UFG. 

Mateusz Gawin

Nieubezpieczeni sprawcy wypadków kosztowali miliony

Nieubezpieczeni sprawcy wypadków kosztowali miliony

Ponad 99,5 mln zł - tyle w ubiegłym roku musiał wypłacić Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) ofiarom nieubezpieczonych i nieznanych sprawców wypadków drogowych. To o 34 procent więcej niż rok wcześniej - podał Fundusz w czwartkowym komunikacie.

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (11)

dodaj komentarz
~cesar
Trochę to mało wiarygodne.
W rejestracji do portalu należy podać wszystkie możliwe dane wrażliwe, a na koniec jeszcze podpisać EPUAPem. To co, EPUAP już mało wiarygodny, trzeba go sprawdzać?
Chyba tylko nr-u majtek (za przeproszeniem) tam nie żądają!
Ja podziękowałem.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~oc
Jak zwykle: artykuł bez linku do źródła. Co za portal denny.
~wtf
No właśnie, poziom artykułu żenada! Mega cenne informację poza najważniejszą, masakra, kto Panu płaci za taki syf!
~pet
Jakie "od dzisiaj"? Już od dawna to działa.
~marek
Dokładnie, już od jakiegoś czasu można było sobie zamówić taki darmowy raport przebiegu OC sprzed 5 ostatnich lat. Ja z tego korzystałem w zeszłym roku.
~Rozsądny
Jak zwykle brak adresu. Żenada.
~Obywatel
Google Twoim przyjacielem (najczęściej) :)
www.ufg.pl, klikasz na "Sprawdź przebieg ubezpieczenia OC" (musisz mieć konto)
~flc odpowiada ~Obywatel
Przecież to nie w tym rzecz, że możesz sobie sam sprawdzić, ale jak już piszesz coś podobnego i to w internecie to adres można by podać od razu na tacy chyba. Czy nie?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki