REKLAMA

OLX wprowadza kolejne opłaty

2016-02-02 09:06
publikacja
2016-02-02 09:06

Użytkownicy serwisu ogłoszeń OLX.pl, którzy będą chcieli od tej pory wystawić na sprzedaż motocykl lub ciągnik, zostaną zobowiązani do uiszczenia opłaty za miesiąc prezentacji oferty w serwisie. To kolejna opłata jaką wprowadza OLX.pl, tłumacząc decyzję rosnącym zasięgiem serwisu – opłata jest zatem według nich adekwatna do jakości prowadzonych usług.

Opłata obejmie kategorie motocykle i motorowery oraz ciągniki i maszyny rolnicze. To kolejne kategorie po samochodach osobowych i nieruchomościach, w których za ogłoszenie trzeba zapłacić. OLX.pl rezygnuje także ze sprzedaży pakietów ogłoszeń kategorii motocykle i motorowery – od tej pory klient może wykupić tylko jedno ogłoszenie, które będzie aktywne przez miesiąc. Aktywowane wcześniej pakiety zostaną obsłużone przez firmę do końca.

fot. / / OLX.pl

Stawki nowych opłat wynoszą 19,99 zł za ogłoszenie o sprzedaży motocykla lub skutera i 29,99 zł za oferty sprzedaży maszyn rolniczych i ciągników – jest to obecnie najdroższa kategoria ogłoszeń w serwisie – wynika z nowego cennika zamieszczonego na stronie OLX.pl.

Aktualny cennik ogłoszeń jednorazowych na OLX.pl

Kategoria

Opłata

Samochody osobowe, Dostawcze i Ciężarowe

24,99 zł

Motocykle i skutery

19,99 zł

Mieszkania sprzedaż, Mieszkania zamiana, Domy sprzedaż, Domy zamiana, Działki sprzedaż, Działki zamiana, Biura i lokale sprzedaż, Biura i lokale zamiana, Hale i magazyny sprzedaż

24,99 zł

Garaże i parkingi sprzedaż, Garaże i parkingi zamiana, Pozostałe nieruchomości sprzedaż, Pozostałe nieruchomości zamiana

14,99 zł

Maszyny rolnicze, Ciągniki

29,99 zł

Źródło: OLX.pl

Portal ogłoszeń nie zamierza już pobierać opłat tylko od ofert opiewających na konkretną kwotę, jak miało to miejsce jeszcze kilka miesięcy temu w przypadku sprzedaży samochodów – opłaty były pobierane tylko od aut wycenionych na wyżej niż 3000 zł. W efekcie nawet drogie samochody były wyceniane poniżej tego progu, co wprowadzało chaos w ofertach.

Klienci OLX.pl już niejednokrotnie dawali upust swojemu rozczarowaniu wysokimi stawkami. Jak sami twierdzą, opłaty nie są aż tak wysokie, ale gdyby były niższe z pewnością chętniej wystawialiby swoje samochody i nieruchomości.

Źródło:
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Powiązane

Komentarze (62)

dodaj komentarz
ddaapp
przestawiam się na https://ogryzek.pl - chyba najciekawszy projekt portalu ogłoszeniowego ostatnio.
~Niezadowolona
Ja za maszyne rolnicza musze zaplacic 29.99 zl taka kwoty mi wyskoczyla.... Uważam, że to drogo jeśli chce się wystawić więcej ogłoszeń...a co z pakietami? Gdzie to mam wyczutać?
~Minia
A miało być za darmo....
~nicca
NO I JUŻ PO CICHUTKU BEZ ŻADNYCH OGŁOSZEŃ TYPU "PROMOCYJA" OLX ZACZĄŁ OBNIŻAĆ WYGÓROWANE OPŁTY Z KOSMOSU GDYZ POPULARNOŚĆ I LICZA OGŁOSZEŃ ORAZ ODWIEDZAJĄCYCH LECI NA ŁEB NA SZYJĘ I PIKUJE W DÓŁ KSIĄŻOWO.

DLA PRZYKŁADU - W MARCU ZA OGŁOSZENIE W DZIALE MOTORY I SKUTERY TRZEBA BYŁO ZAPŁACIĆ
NO I JUŻ PO CICHUTKU BEZ ŻADNYCH OGŁOSZEŃ TYPU "PROMOCYJA" OLX ZACZĄŁ OBNIŻAĆ WYGÓROWANE OPŁTY Z KOSMOSU GDYZ POPULARNOŚĆ I LICZA OGŁOSZEŃ ORAZ ODWIEDZAJĄCYCH LECI NA ŁEB NA SZYJĘ I PIKUJE W DÓŁ KSIĄŻOWO.

DLA PRZYKŁADU - W MARCU ZA OGŁOSZENIE W DZIALE MOTORY I SKUTERY TRZEBA BYŁO ZAPŁACIĆ 19,99 PLN - DZIŚ JUŻ 9.99 PLN.

PODOBNIE SPRAWA MA SIĘ Z KATEGORIĄ ROLNICZE:
ZA CIĄGNIKI TRZEBA BYŁO ZAPŁACIĆ AŻ 29,99 PLN , A DZIŚ JUŻ 19,99 PLN
ZA MASZYNY ROLNICZE 29,99 PLN, A TERAZ "JEDYNIE" 14,99 PLN.
I TO TAK PO CICHUTKU OLX WYCOFUJE SIĘ Z KOSMICZNYCH OPŁAT BO NIEUDAŁO SIĘ OSZUKAĆ UŻYTKOWNIKÓW- ALE ZA PÓŹNO PANOWIE MANAGEROWIE;))) ZA PÓŹNO JUŻ NA OPAMIĘTANIE. STRACILIŚCIE WIARYGODNOŚĆ, POPULARNŚĆ I ZAUFANIE UŻYTKOWNIKÓW CZYLI BEZCENNY CZYNNIK BEZ KTÓREGO ŻADNA DZIAŁANOŚĆ E-COMERCEE SIĘ NIE UDA. BRAWO MOŻECIE SŁUŻYĆ JAKO PODERĘCZNIKOWY PRZYKŁAD BŁĘDNEJ POLITYKI "ROZWOJU FIRM NA RYNKU INTERNETOWYM" PAZERNOŚĆ NIE POPŁACA;)
~Ludowik
To firma z RPA i przyszła do PL wydoić ile się da
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~INFORMATYk
Robiny nowy serwis darmowych ogłoszeń I OLX BYE BYE
~alegro-togowno
Olx i allegro won !!!

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki