OLX wprowadza kolejne opłaty

Użytkownicy serwisu ogłoszeń OLX.pl, którzy będą chcieli od tej pory wystawić na sprzedaż motocykl lub ciągnik, zostaną zobowiązani do uiszczenia opłaty za miesiąc prezentacji oferty w serwisie. To kolejna opłata jaką wprowadza OLX.pl, tłumacząc decyzję rosnącym zasięgiem serwisu – opłata jest zatem według nich adekwatna do jakości prowadzonych usług.

Opłata obejmie kategorie motocykle i motorowery oraz ciągniki i maszyny rolnicze. To kolejne kategorie po samochodach osobowych i nieruchomościach, w których za ogłoszenie trzeba zapłacić. OLX.pl rezygnuje także ze sprzedaży pakietów ogłoszeń kategorii motocykle i motorowery – od tej pory klient może wykupić tylko jedno ogłoszenie, które będzie aktywne przez miesiąc. Aktywowane wcześniej pakiety zostaną obsłużone przez firmę do końca.

OLX wprowadza nowe opłaty za ogłoszenia
OLX wprowadza nowe opłaty za ogłoszenia (OLX.pl)

Stawki nowych opłat wynoszą 19,99 zł za ogłoszenie o sprzedaży motocykla lub skutera i 29,99 zł za oferty sprzedaży maszyn rolniczych i ciągników – jest to obecnie najdroższa kategoria ogłoszeń w serwisie – wynika z nowego cennika zamieszczonego na stronie OLX.pl.

Aktualny cennik ogłoszeń jednorazowych na OLX.pl

Kategoria

Opłata

Samochody osobowe, Dostawcze i Ciężarowe

24,99 zł

Motocykle i skutery

19,99 zł

Mieszkania sprzedaż, Mieszkania zamiana, Domy sprzedaż, Domy zamiana, Działki sprzedaż, Działki zamiana, Biura i lokale sprzedaż, Biura i lokale zamiana, Hale i magazyny sprzedaż

24,99 zł

Garaże i parkingi sprzedaż, Garaże i parkingi zamiana, Pozostałe nieruchomości sprzedaż, Pozostałe nieruchomości zamiana

14,99 zł

Maszyny rolnicze, Ciągniki

29,99 zł

Źródło: OLX.pl

Portal ogłoszeń nie zamierza już pobierać opłat tylko od ofert opiewających na konkretną kwotę, jak miało to miejsce jeszcze kilka miesięcy temu w przypadku sprzedaży samochodów – opłaty były pobierane tylko od aut wycenionych na wyżej niż 3000 zł. W efekcie nawet drogie samochody były wyceniane poniżej tego progu, co wprowadzało chaos w ofertach.

Klienci OLX.pl już niejednokrotnie dawali upust swojemu rozczarowaniu wysokimi stawkami. Jak sami twierdzą, opłaty nie są aż tak wysokie, ale gdyby były niższe z pewnością chętniej wystawialiby swoje samochody i nieruchomości.

Mateusz Gawin

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 ddaapp

przestawiam się na https://ogryzek.pl - chyba najciekawszy projekt portalu ogłoszeniowego ostatnio.

! Odpowiedz
0 2 ~Niezadowolona

Ja za maszyne rolnicza musze zaplacic 29.99 zl taka kwoty mi wyskoczyla.... Uważam, że to drogo jeśli chce się wystawić więcej ogłoszeń...a co z pakietami? Gdzie to mam wyczutać?

! Odpowiedz
0 3 ~Minia

A miało być za darmo....

! Odpowiedz
0 17 ~nicca

NO I JUŻ PO CICHUTKU BEZ ŻADNYCH OGŁOSZEŃ TYPU "PROMOCYJA" OLX ZACZĄŁ OBNIŻAĆ WYGÓROWANE OPŁTY Z KOSMOSU GDYZ POPULARNOŚĆ I LICZA OGŁOSZEŃ ORAZ ODWIEDZAJĄCYCH LECI NA ŁEB NA SZYJĘ I PIKUJE W DÓŁ KSIĄŻOWO.

DLA PRZYKŁADU - W MARCU ZA OGŁOSZENIE W DZIALE MOTORY I SKUTERY TRZEBA BYŁO ZAPŁACIĆ 19,99 PLN - DZIŚ JUŻ 9.99 PLN.

PODOBNIE SPRAWA MA SIĘ Z KATEGORIĄ ROLNICZE:
ZA CIĄGNIKI TRZEBA BYŁO ZAPŁACIĆ AŻ 29,99 PLN , A DZIŚ JUŻ 19,99 PLN
ZA MASZYNY ROLNICZE 29,99 PLN, A TERAZ "JEDYNIE" 14,99 PLN.
I TO TAK PO CICHUTKU OLX WYCOFUJE SIĘ Z KOSMICZNYCH OPŁAT BO NIEUDAŁO SIĘ OSZUKAĆ UŻYTKOWNIKÓW- ALE ZA PÓŹNO PANOWIE MANAGEROWIE;))) ZA PÓŹNO JUŻ NA OPAMIĘTANIE. STRACILIŚCIE WIARYGODNOŚĆ, POPULARNŚĆ I ZAUFANIE UŻYTKOWNIKÓW CZYLI BEZCENNY CZYNNIK BEZ KTÓREGO ŻADNA DZIAŁANOŚĆ E-COMERCEE SIĘ NIE UDA. BRAWO MOŻECIE SŁUŻYĆ JAKO PODERĘCZNIKOWY PRZYKŁAD BŁĘDNEJ POLITYKI "ROZWOJU FIRM NA RYNKU INTERNETOWYM" PAZERNOŚĆ NIE POPŁACA;)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~Ludowik

To firma z RPA i przyszła do PL wydoić ile się da

! Odpowiedz
4 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 23 ~INFORMATYk

Robiny nowy serwis darmowych ogłoszeń I OLX BYE BYE

! Odpowiedz
0 20 ~alegro-togowno

Olx i allegro won !!!

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne