REKLAMA

Krótsza kwarantanna i nowe elementy walki z COVID-19

2022-01-21 12:15, akt.2022-01-21 12:45
publikacja
2022-01-21 12:15
aktualizacja
2022-01-21 12:45
Krótsza kwarantanna i nowe elementy walki z COVID-19
Krótsza kwarantanna i nowe elementy walki z COVID-19
/ KPRM/Twitter

Rząd wprowadził modyfikacje przepisów covidowych. Z jednej strony mają one zapewnić sprawne działanie gospodarki, a z drugiej - przygotować się na szczyt kolejnej fali. Z analiz, które otrzymał premier Mateusz Morawiecki wynika, że liczba zakażeń może sięgać nawet 140 tys. dziennie. 

Do tej pory kwarantanna trwała 10 dni i dziś przebywało na niej 747 290 osób. Bez zmian w przepisach Polska przekroczyłaby granicę 1 mln osób na kwarantannie, co mogłoby stanowić znaczny problem dla gospodarki. O wprowadzenie zmian w tym zakresie apelowali lekarze - o czym pisaliśmy już wcześniej.

Obecnie Polska notuje rekordy zakażeń, ponieważ omikron łatwo przenosi się drogą kropelkową. W Polsce szczyt fali jeszcze przed nami.

Rząd przygotował kilka zmian w strategii walki z pandemią:

  • zwiększanie liczby dostępnych łóżek dla pacjentów covidowych,
  • od 27 stycznia darmowe testy antygenowe w każdej aptece,
  • zalecenie pracy zdalnej, na najbliższe kilka tygodni (na pewno w administracji rządowej i samorządowej)
  • każdy powyżej 60. roku życia, kto ma wynik pozytywny, w ciągu 48 godzin będzie mógł być zbadany przez lekarza pierwszego kontaktu. Seniorzy są bowiem szczególnie narażeni cięższy przebieg i poważne powikłania po koronawirusie.
  • skrócenie kwarantanny do 7 dni.

Jednocześnie premier zapewnia, że rząd chce utrzymać wszystkie inne świadczenia medyczne. Zaapelował także o szczepienia. - Zgodnie z moimi obserwacjami, jak odwiedzałem szpitale tymczasowe, od 80 do 90 proc. zgonów stanowiły osoby niezaszczepione - opisywał Mateusz Morawiecki.

Z kolei minister zdrowia Adam Niedzielski zapewnia, że resort jest przygotowany na najbardziej pesymistyczną wersję V fali. Odpowiednie gospodarowanie tlenem oraz logistyka leków są przygotowane.

Do walki z COVID-19 zostanie powołana specjalna rada złożona nie tylko z lekarzy. 

JM

Źródło:
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (33)

dodaj komentarz
bha
Cóż... Jeśli myśli się rozsądnie nie krótkowzrocznie o tym, że kwarantanna jest tzw. pierwszą barierą przed powstrzymaniem dalszej nadmiernej ilości zakażeń hospitalizacji i zgonów w kraju - to skrócenie jej drastyczne??? Powinno kończyć się dla każdego testem czy nie jest on aby mimo ekspresowej kawarant dalej tzw. zakażonym-nosicielem Cóż... Jeśli myśli się rozsądnie nie krótkowzrocznie o tym, że kwarantanna jest tzw. pierwszą barierą przed powstrzymaniem dalszej nadmiernej ilości zakażeń hospitalizacji i zgonów w kraju - to skrócenie jej drastyczne??? Powinno kończyć się dla każdego testem czy nie jest on aby mimo ekspresowej kawarant dalej tzw. zakażonym-nosicielem dla innych zdrowych osób w otoczeniu.
bha odpowiada trollmaster
Bee beee beeee krótkowidząca ograniczona katarynko.Lecz tą prostackigo, paranoję bezmyślnego powtarzania się non stop jak w amoku.
endes
Ci dalej sobie a rzeczywistość sobie… tępota i hipokryzja do kwadratu!…
bha
Cóż... Fakt krecia robota non stop, ignorancja, toporność umysłu, krótkowzroczność,zakłamywanie rzeczywistości i bezmyślność nawiedzonych wizji sięga tu u sporego grona od dawna już Zenitu . Niestety.
taki-ktos-jak-ja
Po co im te czarne szmaty na .....twarzach?
bha
Kolejne Krótkowidztwo brak więcej słów. Info https://www.medonet.pl/koronawirus-pytania-i-odpowiedzi/objawy-koronawirusa,jak-dlugo-zakazasz-omikronem--kiedy-pojawiaja-sie-objawy---wyjasniamy-,artykul,66446985.html

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki