REKLAMA

Nowe obostrzenia od weekendu. Zapowiedź rzecznika rządu

2020-10-21 08:57
publikacja
2020-10-21 08:57
fot. Krystian Maj / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Z uwagi na liczbę zachorowań dodatkowe rygory raczej się pojawiają, decyzje będą zapadały z terminem wejścia w życie w weekend albo od początku przyszłego tygodnia - zapowiedział w środę rzecznik rządu Piotr Müller. Zapewniał, że rząd nie chce wprowadzać takiego lockdownu jak wiosną.

Rzecznik rządu, pytany w środę w TV Republika, czy Polacy mogą być pewni nowych obostrzeń, odparł: "Bez wątpienia, patrząc na liczby zachorowań, dodatkowe rygory raczej się pojawiają".

Poinformował, że te decyzje będą zapadały w czwartek. "Ale wygląda na to, że faktycznie sytuacja jest na tyle poważna, że już niektóre obostrzenia powinny pojawić się również w tym tygodniu".

"Czwartek jest takim dniem, kiedy będziemy wskazywać na kierunki działań, jeżeli chodzi o środki profilaktyczne w zakresie walki o zdrowie i życie naszych obywateli. Dlatego w czwartek będą ogłoszone decyzje, a termin wejścia to albo weekend, albo początek następnego tygodnia, tak jak to było dotychczas" - wyjaśnił.

Pytany, czy to nie będzie już lockdown, rzecznik przekonywał, że "gdy popatrzymy na wiosnę tego roku, to jednak widzimy zasadniczą różnicę, chociażby w zakresie mobilności obywateli w kraju". "Przecież mamy dane statystyczne, które pokazywały jeszcze tydzień temu, że mobilność obywateli, czyli przemieszczanie się po kraju oraz przemieszczanie w ramach miast, jest właściwie identyczne jak przed rozpoczęciem epidemii. W związku z tym trudno mówić o takiej sytuacji, że to jest lockdown" - powiedział.

Jak dodał, "natomiast lockdownu nie chcemy wprowadzać takiego, jak to miało miejsce wiosną, chcemy natomiast wprowadzać takie ograniczenia, które są niezbędne".

Na uwagę, że we Włoszech dano tydzień na przykład branży fitness na zwiększenie reżimu sanitarnego, a polskie władze takiego czasu nie dały, rzecznik odpowiedział, że "to, co uratowało nas wiosną tego roku, to szybkie decyzje, czasami niestety niepopularne".

"W związku z tym mogą takie sytuacje zdarzyć się ponownie, że będziemy musieli takie decyzje trudne podejmować, ale one są niezbędne do tego, żeby nie było takiej sytuacji właśnie jak we Włoszech, w których trzeba było decydować o tym, kto może być poddany leczeniu, a kto musi zostać i samotnie walczyć z chorobą" - zaznaczył rzecznik rządu.

Odnosząc się do obecnej sytuacji, rzecznik rządu wyjaśnił, że chodzi o to, by "wprowadzić zdrową równowagę pomiędzy lockdownem a ochroną życia i zdrowia obywateli". "To jest właśnie ta droga, którą idziemy, to znaczy pomiędzy tymi dwoma skrajnościami, pomiędzy skrajnością zamykania państwa całkowicie, a pomiędzy drugą skrajnością, mówiącą, że koronawirusa nie ma. Idziemy drogą, która równoważy zarówno kwestie zdrowia i życia obywateli, to jest priorytet, ale z drugiej strony równoważy również kwestie funkcjonowania życia społeczno-gospodarczego" - powiedział Piotr Müller.

Autor: Mieczysław Rudy

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (53)

dodaj komentarz
mario7821
Rządzący niech się przyznają że okłamują społeczeństwo i jak bydło trzymają na uwięzi, poza tym niech zaprzestana zadłużania polski bo za tym długiem stoją Rothschildowie i ich Masońskie pupile!. Wstyd Kaczyński, wstyd Morawiecki ... jeszcze trochę i na taczkach was z Sejmu wywiozą i w chlewie zamkną bo jaka Rządzący niech się przyznają że okłamują społeczeństwo i jak bydło trzymają na uwięzi, poza tym niech zaprzestana zadłużania polski bo za tym długiem stoją Rothschildowie i ich Masońskie pupile!. Wstyd Kaczyński, wstyd Morawiecki ... jeszcze trochę i na taczkach was z Sejmu wywiozą i w chlewie zamkną bo jaka to jest pandemia ? bo nie ma żadnej pandemi !!!
harrytracz
Nikt ich nie wywiezie bo zapłacili 500 + by siedzieli cicho
ziom80
Skala epidemii to wszystko wina "prawa i sprawiedliwości". Małpy z oliwskiego zoo są bardzie odpowiedzialne za swoje czyny niż politycy pis-u.
innowierca
Sytuacja w ktorej sie dzisiaj znajdujemy nosi widoczne znamiona groteskowosci.
Politycy ochraniaja zycie i zdrowie tych od ktorych pieniedzy sa zalezni, a te pieniadze ci ochraniani wytworzyli w realnej gospodarce.W celach ochrony tych za ktorych pieniadze zyja jak "paczki w masle" pozbawiaja ich pracy i mozliwosci
Sytuacja w ktorej sie dzisiaj znajdujemy nosi widoczne znamiona groteskowosci.
Politycy ochraniaja zycie i zdrowie tych od ktorych pieniedzy sa zalezni, a te pieniadze ci ochraniani wytworzyli w realnej gospodarce.W celach ochrony tych za ktorych pieniadze zyja jak "paczki w masle" pozbawiaja ich pracy i mozliwosci zarabiania pieniedzy, za ktore ci ochraniani utrzymuja siebie I swoje rodziny i tychze politykow.
Jak wspominalem ponizej kryzys z ktorym mamy do czynienia, nalezy do kryzysow specyficznych.Dlatego ze niekoniecznie elitom zalezy na szybkim zakonczeniu tego kryzysu.A zmienia sie wiele.Zostaja wprowadzane nowe metody ingerujace w prywatnosc, ktore raczej zostana z nami juz na zawsze.Dodatkowo przyspiesza proces wprowadzania likwidacji fizycznej gotowki (bardzo pozadany przez elity) i zapewne wiele osob zauwazylo ze zmienil sie juz sposob wypowiedzi wysoko postawionych urzednikow odnosnie tego procesu.Teraz narracja jest taka ze jest to oczywiste ze gotowka bedzie zlikwidowana a nie czy bedzie, tylko akurat jeszcze nie w tym momencie(wypowiedz Lagarde). Obecny kryzys wprowadza wglad i kontrole w wiele aspektow zycia, a do tego zmieni oblicze swiata na zawsze.
Do tego pozwala bezkarnie "majstrowac" przy pieniadzu i robic rzeczy ktore jeszcze niedawno byly tematem tabu.Ten kryzys jest wrecz pozadany do wprowadzenia regulacji wielu aspektow zycia na poziomie populacyjnym i niewiele mozesz zrobic.Za demonstracje na ulicy mozesz trafic do wiezienia dla przykladu, jako bandyta ktory naraza zycie innych roznoszac wirusa.Jest juz ustawa o braku odpowiedzialnosci sluzb he he .
Warto tez zauwazyc ze 20 lat temu, kazdy czlowiek ktory przewidywal lub opisywal swiat niedalekiej przyszlosci i widzial go podobnie do swiata w ktorym zyjemy dzisiaj , byl od razu zakwalifikowywany jako wyznawca teorii spiskowych.

fakpejsy
Zobaczcie sobie film na yt: „szach mat ludzkosci”
Tam jest wszystko o tym co sie dzieje teraz w pigułce!
niepejsiaty_polak
Jest napisane w Piśmie : Ludzkość czekają 2 wojny z tymi zydomasonskimi szaleńcami i ich sługusami : wojna że szczepionką na tzw. covid ("znak bestii") i z cyfrową walutą ( jaki jest związek- można sobie znaleźć). Jeśli te wojny człowiek przegra - to lepiej byłoby się nie urodzić (" ...a żywi umarłym Jest napisane w Piśmie : Ludzkość czekają 2 wojny z tymi zydomasonskimi szaleńcami i ich sługusami : wojna że szczepionką na tzw. covid ("znak bestii") i z cyfrową walutą ( jaki jest związek- można sobie znaleźć). Jeśli te wojny człowiek przegra - to lepiej byłoby się nie urodzić (" ...a żywi umarłym zazdrościć będą...").
slawekqs
To jakiś brednie i to pierwsze zdjęcie konczy się 2020 zero refleksji ,ze te metody niewiele dają i trzeba zmienić strategie ... i przestać obwiniać wszytko tym MEGA śmiertelnym wirusem ale kto to zrozumie w tym rzadzie nikt ... a gdzie inne choroby to jakiś tantryczny trans u tych katolików z pod znaku PiS
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki