REKLAMA

Nauka zdalna starszych klas szkół podstawowych niewykluczona

2020-10-21 09:20, akt.2020-10-21 20:30
publikacja
2020-10-21 09:20
aktualizacja
2020-10-21 20:30
fot. Life_imageS / Shutterstock

W środę na kolejnym posiedzeniu sztabu kryzysowego z wysoką dozą prawdopodobieństwa podejmiemy decyzję o tym, że wyższe klasy szkół podstawowych będą podlegały nauczaniu zdalnemu bądź hybrydowemu - poinformował w środę w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

[W środę wieczorem premier poinformował, że zarekomenduje kolejnego dnia, by całą Polskę objąć czerwoną strefą, co oznacza automatyczne przejście szkół w tryb zdalny].

Premier podkreślił, że pierwszym krokiem obostrzeń, jeśli chodzi o naukę szkolną, było zamknięcie nauki stacjonarnej dla szkół średnich i ponadpodstawowych. "Ponieważ to jest ponad 1,5 mln osób, uczniów, które tworzą mobilność i powodują, że liczba kontaktów społecznych jest większa" - wyjaśnił Morawiecki.

Ale - jak poinformował - "z wysoką dozą prawdopodobieństwa dzisiaj po południu na kolejnym, codziennie odbywającym się sztabie kryzysowym, podejmiemy decyzję o tym, że także wyższe klasy szkół podstawowych będą podlegały nauczaniu zdalnemu lub nauczaniu hybrydowemu".

"A to dlatego, że zdaniem ekspertów i epidemiologów chociażby, proszę posłuchać tego co mówi prof. Włodziemierz Gut, dla osób do 9 roku życia zakażenie raczej bardzo rzadko skutkować może poważnymi konsekwencjami dla zdrowia. Natomiast już u nastolatków to rośnie. Aczkolwiek też na szczęście dla nastolatków te powikłania są bardzo rzadkie" - powiedział premier.

Szef rządu podkreślił też, że w pierwszej części epidemii i latem tworząc przestrzeń techniczną do nauki zdalnej, zostało przeznaczonych 370 mln złotych. "A teraz przeznaczamy kolejne 300 mln złotych na naukę zdalną dla szkół" - oświadczył Morawiecki.

Edyta Roś

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
antek10
Leniuchowanie nauczycieli - zdalne - Żadnej nauki nie ma. Ściema w kartonowym państwie.
1as
Państwo to nie nauczyciele, kartony to były za PO.
Nauczyciele są wrogami PiSu, bo to wychowankowie postkomuny, Zbrodniarza i tego całego lewicowego ZNP.
krokus12 odpowiada 1as
Dla was wszyscy którzy potrafią samodzielnie myśleć są wrogami to ja wolę już jak było kartonowe za PO niż betonowe mózgi za PIS

Powiązane: Edukacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki