Norweskiemu kierowcy grozi więzienie

Sprawca niedzielnego wypadku podczas pokazów motoryzacyjnych w Poznaniu, nie przyznaje się do winy. 40 letni Norweg usłyszał dziś zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym.

Grozi mu nawet do pięciu lat więzienia - mówi Jacek Derda z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Norweg ma też zakaz opuszczenia kraju, zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe - na razie nie wiadomo w jakiej wysokości. Kierowcy zatrzymano też paszport, natomiast prokurator nie przewiduje wniosku o areszt.

Według śledczych, kierowca naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych. W wypadku podczas niedzielnych zawodów Gran Turismo poszkodowanych zostało 19 osób.

iar/Merkury/AMichalkiewicz/PŚ/nyg/to/nyg

Źródło: IAR
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~BK

Kpina jak zwykle w naszym kraju... Przy takich imprezach powinny tam stać tylko barierki a nie ludzie uwieszeni na nich, organizator zawalił a chcą ukarać kierowcę... Polskie absurdy jak zwykle

! Odpowiedz
0 0 ~mlody

Wstyd moim zdaniem organizacja byla zla tych ludzi tam nie powinno byc. No ale tak jest w pl trzeba znalesc kola ofiarnego

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil