REKLAMA

Bez ofert w drugim przetargu na SKOK Wołomin

2019-07-15 16:30
publikacja
2019-07-15 16:30

Sąd Rejonowy w Warszawie zobowiązał w poniedziałek syndyka SKOK Wołomin do poddania pod głosowanie na radzie wierzycieli uchwały o odstąpieniu od jego sprzedaży. Sąd poinformował, że w drugim przetargu na zakup upadłego SKOK Wołomin do Sądu nie wpłynęły oferty kupna.

/ fot. Marek Wiśniewski / FORUM

"Sędzia komisarz - mając na uwadze przebieg pierwszego i drugiego przetargu - postanawia zobowiązać syndyka do niezwłocznego zwołania rady wierzycieli i poddania pod głosowanie uchwały w przedmiocie odstąpienia od sprzedaży przedsiębiorstwa" - orzekł w poniedziałek Sędzia Sądu Rejonowego Cezary Zalewski.

Sąd stwierdził, że ogłoszenie o drugim postępowaniu przetargowym na zakup SKOK Wołomin ukazało się m.in. w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. "Do Sądu nie wpłynęły żadne oferty w drugim postępowaniu przetargowym" - poinformował sędzia.

Sędzia zwrócił się do syndyka SKOK Wołomin z pytaniem, czy było zainteresowanie zakupem. "Na pisma, które skierowałem do banków otrzymałem tylko trzy odpowiedzi od banków, że nie są zainteresowane" - odpowiedział syndyk SKOK Wołomin Lechosław Kochański.

W marcu br. zakończył się pierwszy przetarg na SKOK Wołomin - wtedy także nie wpłynęły żadne oferty kupna podmiotu.

Z ustaleń prokuratury wynika, że w SKOK Wołomin działali członkowie zorganizowanej grupy przestępczej, do której miały należeć m.in. osoby z jego kierownictwa. Zwerbowane przez nich "słupy" przedkładały podrobione zaświadczenia o zatrudnieniu, wysokości zarobków oraz akty notarialne, stanowiące zabezpieczenie pożyczek i kredytów na nieruchomościach o znacznie zawyżonej wartości. Na ich podstawie wyłudzano ze SKOK Wołomin wysokie kredyty i pożyczki, które w większości nie były spłacane. W lutym 2015 r. warszawski sąd ogłosił jego upadłość. Według szacunków prokuratury szkoda z tytułu niespłaconych pożyczek i kredytów, wynosi ponad 2,5 mld zł.(PAP)

Autor: Radosław Jankiewicz

rkj/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (10)

dodaj komentarz
robertplant
Pan redaktor pomylił skok Wołomin z bankiem (sk Wołomin) na zdjęciu.
zenonn
http://swsfsm.pl/
http://swsfsm.pl/zlodziej-na-zlodzieju/
Wśród kredytobiorców – złodziei są właściciele kancelarii prawnych oraz klubów piłkarskich i… nie wierzymy własnym uszom, były senator
Czy bandyci w białych kołnierzykach chcą w ten sposób zamieść aferę SKOK Wołomin i 10 mld złotych wydrenowanych
http://swsfsm.pl/
http://swsfsm.pl/zlodziej-na-zlodzieju/
Wśród kredytobiorców – złodziei są właściciele kancelarii prawnych oraz klubów piłkarskich i… nie wierzymy własnym uszom, były senator
Czy bandyci w białych kołnierzykach chcą w ten sposób zamieść aferę SKOK Wołomin i 10 mld złotych wydrenowanych z kieszeni wszystkich Polaków? Środki masowego ogłupiania to ich oręż. Obłuda i zakłamanie.

Czy jeszcze liczą, że Polacy będą na tyle głupi żeby na nich zagłosować w nadchodzących Wyborach?
jes
Bierecki nie startował? To był żart - tłumaczenie dla lepszego sortu.
fakty
SKOK + GetBack - 8,5 mld złotych ukradzione oszczędzającym Polakom. A partia odpowiedzialna za te przekręty ma 40 % poparcia i rządzi.
jes
Bo to nie "ich" pieniądze a oni mają 500+.
500 zaślepia na to, że rządzący zarabiają miliardy - aby tylko było kolejne pińcet co miesiąc.
tomek323
Ma już 50% poparcia; a na czym polega ta odpowiedzialność PiS-u? Nie pomyliłeś kierunków politycznych, przypadkiem?
fakty odpowiada tomek323
O odpowiedzialność za SKOK spytaj senatora Biereckiego który jako prezes rady krajowej SKOK odpowiadał za nie i sprawował nadzór. A Getback ? Afery Getback by nie było gdyby KNF zarządzana przez PIS nie zaakceptowała ewidentnych fałszerstw w prospekcie emisyjnym, a GPW również zarządzana przez PIS nie uwiarygodniła O odpowiedzialność za SKOK spytaj senatora Biereckiego który jako prezes rady krajowej SKOK odpowiadał za nie i sprawował nadzór. A Getback ? Afery Getback by nie było gdyby KNF zarządzana przez PIS nie zaakceptowała ewidentnych fałszerstw w prospekcie emisyjnym, a GPW również zarządzana przez PIS nie uwiarygodniła spółki dając jej nagrodę, 2 miesiące przed upadkiem. Ciekawostką jest, że KNF zaakceptował ten fałszywy prospekt emisyjny w 24 h. Według Cibie kto jest odpowiedzialny za te afery ? PIS powołało komisję do Amber Gold, ale Getback i SKOKi ich nie interesują, mimo, że straty były 10x większe, ciekawe co nie ?
tomek323 odpowiada fakty
1.Nie ma czegoś takiego jak nadzór sen Biereckiego; 2. wpływ na środowiska finansowe PiS-u jest niewielki; 3. afera Getback to Czarnecki, zdaje się że od początku do końca...
fakty odpowiada tomek323
Pan Bierecki był prezesem Kasy krajowej jak dochodziło do defraudacji i miał za zadani sprawować nadzór nad SKOK, nie kłam :
Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa (Kasa Krajowa, Krajowa SKOK, KSKOK) – zrzeszająca SKOK-i od 1992 roku i będąca wobec nich od 1996 roku związkiem rewizyjnym[1] – obok
Pan Bierecki był prezesem Kasy krajowej jak dochodziło do defraudacji i miał za zadani sprawować nadzór nad SKOK, nie kłam :
Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa (Kasa Krajowa, Krajowa SKOK, KSKOK) – zrzeszająca SKOK-i od 1992 roku i będąca wobec nich od 1996 roku związkiem rewizyjnym[1] – obok Komisji Nadzoru Finansowego pełni rolę kontrolera poszczególnych SKOK-ów, decyduje też w bardzo dużej mierze o ich działalności. Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa jest członkiem Światowej Rady Związków Kredytowych (World Council of Credit Unions, Inc. – WOCCU)[10] i podlega nadzorowi KNF.

To Czarnecki dopuścił spółkę wydmuszkę na giełdę ? Ciekawe. Bo mi się wydawało, że KNF, możesz mi podać więcej informacji na temat IPO i dopuszczenia GB na giełdę ? To KNF ma czuwać nad bezpieczeństwem rynku kapitałowego tymczasem dopuścił na giełdę spółkę wydmuszkę, a GPW ją nagrodziła.. A co z komisjami, czy strata 8,5 mld jest według Ciebie nieistotna i nie zasługuje na komisje tak jak Amber Gold
fakty odpowiada fakty
Odnośnie kasy krajowej. Nadzór KNF jest dzięki Tuskowi, przed ustanowieniem nadzoru, cała kontrolna i działalność wszystkich SKOK były w rękach kasy krajowej, czyli sanatora Biereckiego. Jak można tak łgać ?

Powiązane: SKOK-i na cenzurowanym

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki