Niewielkie spadki na GPW. JSW w centrum uwagi

Bez większych zmian przebiegła dziś sesja na GPW. Dużo emocji wzbudziły jednak wydarzenia w JSW, a także wyjątkowo udany pierwszy giełdowy debiut tego roku.

Stosunkowo niewielkich spadków doświadczyły w czwartek indeksy na GPW. WIG20 zniżkował o 0,28 proc., mWIG40 o 0,05 proc., a sWIG80 o 0,13 proc. Szeroki indeks WIG spadł w tym czasie o 0,2 proc. przy niecałych 970 mln złotych obrotu.

(Bankier.pl)

Gorąco było dziś natomiast w Jastrzębskiej Spółce Giełdowej (-0,96 proc.), gdzie związkowcy utrudniali przeprowadzenie obrad rady nadzorczej. Pracownicy domagali się wycofania wprowadzonych dziś zmian w zarządzie, lecz ostatecznie RN nie ugięła się pod ich żądaniami i w asyście policji opuściła salę obrad.

Taniały także akcje Alior Banku (-2,4 proc.), nad którym wisi widmo olbrzymiej kary. KNF zarzuca mu liczne nieprawidłowości, których miał on się dopuścić przy sprzedaży produktów funduszu W Investments. Zdaniem Komisji BM Alior Banku w wielu aspektach miało prowadzić działalność maklerską „w sposób nierzetelny, nieprofesjonalny i niezgodny z najlepiej pojętymi interesami klientów”.

Najlepiej spośród blue chipów radził sobie z kolei CD Projekt (+3,64 proc.), który zaliczył w ostatnich dniach bardzo solidną zwyżkę.

(Bankier.pl)

Z mniejszych spółek warto natomiast wymienić m.in. silne wzrosty Monnari (+9,11 proc.), po tym jak wczoraj wieczorem spółka przedstawiła, że wzrost przychodów w grudniu rok do roku wyniósł nieco ponad 10 proc.

Do kolejnej fazy przeszła ponadto rywalizacja konkurujących ze sobą windykatorów. Aktualnie Best pozwał Kredyt Inkaso (-3,51 proc.), gdzie domaga się odszkodowania za nabycie jego akcji po zawyżonej cenie. Podstawą roszczenia ma być znacząca aktualizacja raportów finansowych, jakiej po czasie dokonano w KI. Tło dla sprawy stanowią tu także nieudana próba wrogiego przejęcia i spory w akcjonariacie.

(Bankier.pl )

W wyjątkowy sposób przebiegał dziś także pierwszy giełdowy debiut tego roku. Na New Conncect wkroczyła dziś bowiem spółka 4Mass, która po zaledwie kilkunastu minutach handlu wzrosła aż o 121 proc. po czym jej notowania zostały zawieszone. Podczas trwającego w tym czasie równoważenia teoretyczny kurs otwarcia stale znajdował się na bardzo wysokim poziomie, a przez moment wynosił nawet 5 zł, co dawałoby dzienny zwrot w wysokości aż 1415 proc.!

Adam Hajdamowicz

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl