REKLAMA

Nieoficjalnie: prezes PiS ma wejść do Rady Ministrów

2020-09-24 06:48
publikacja
2020-09-24 06:48
fot. Andrzej Hulimka / FORUM

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ma wejść do rządu i zostać szefem komitetu ds. bezpieczeństwa. Będzie nadzorował resort sprawiedliwości, MON oraz MSWiA - poinformowało PAP źródło zbliżone do rządu.

W środę wieczorem w Warszawie doszło do kolejnego spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z szefem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobro ws. dalszych losów Zjednoczonej Prawicy.

Po zakończeniu spotkania źródło PAP zbliżone do rządu przekazało, że efektem negocjacji ma być wejście lidera PiS do rządu. "Jarosław Kaczyński ma wejść do rządu, będzie uczestniczył w jego posiedzeniach; zostanie szefem komitetu ds. bezpieczeństwa i będzie nadzorował ministerstwo sprawiedliwości, MON oraz MSWiA" - przekazało źródło.

Po zakończeniu środowego spotkania Kaczyńskiego z Ziobro polityk z otoczenia kierownictwa PiS mówił PAP, że rozmowy idą w dobrym kierunku, ale nie można powiedzieć, by już zostało zawarte porozumienie.

"Wcześniej odbędzie się spotkanie ścisłego kierownictwa władz PiS" - zaznaczył. Ma się ono odbyć w czwartek wieczorem lub w piątek po południu.

"Cieszymy się, że kolejny etap rozmów przyniósł ze strony Solidarnej Polski akceptację na dodatkowe elementy w zakresie projektów legislacyjnych. Przedmiotem rozmów były m.in. ustawy o ochronie zwierząt i o stanie wyższej konieczności w trakcie epidemii Covid-19. Podczas spotkania omówiono też nową formułę funkcjonowania rządu po planowanej rekonstrukcji" – mówił PAP polityk PiS. (PAP Biznes)

rbk/ mars/ map/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (8)

dodaj komentarz
henk54
Nie dziwie się też, że Ziobro nie chce tej ustawy o kompletnej bezkarności. Ona pozwalałaby na niesamowite przekręty i wprowadziłaby bezprawie, dała niesamowite pole do naduzyć. Naczelnik chce ratować tyłek Sasina, ale czy zdaje sobie sprawę co ona spowoduje? Afera będzie gonić aferę, jak z narciarzem i respiratorami Nie dziwie się też, że Ziobro nie chce tej ustawy o kompletnej bezkarności. Ona pozwalałaby na niesamowite przekręty i wprowadziłaby bezprawie, dała niesamowite pole do naduzyć. Naczelnik chce ratować tyłek Sasina, ale czy zdaje sobie sprawę co ona spowoduje? Afera będzie gonić aferę, jak z narciarzem i respiratorami Szumowskiego.
henk54
Politykom Zjednoczonej Prawicy pewnie nie podoba się sytuacja, w której p.Kaczyński rządzi nimi z tylnego siedzenia, każe łamać prawo i konstytucję, a jednocześnie niczym nie ryzykuje. Bo to oni pójdą siedzieć w razie problemów. A on jest tylko zwykłym posłem. Co on może? :-)
Sasin i Morawiecki powinni beknąć
Politykom Zjednoczonej Prawicy pewnie nie podoba się sytuacja, w której p.Kaczyński rządzi nimi z tylnego siedzenia, każe łamać prawo i konstytucję, a jednocześnie niczym nie ryzykuje. Bo to oni pójdą siedzieć w razie problemów. A on jest tylko zwykłym posłem. Co on może? :-)
Sasin i Morawiecki powinni beknąć za te wybory korespondencyjne i zmarnowanie 70 milionów złotych publicznych pieniędzy. Pieniędzy brakuje w służbie zdrowia i wielu miejscach, a oni sobie marnotrawią.
tindala
"urzędnicza bezkarność" typowy przykład jak język ( w celach walki politycznej) zniekształca rzeczywistość. Sam pomysł wzięto z USA, w intencji miał stanowić prawną ochronę urzędnika przed roszczeniami. Przykładowo, odwołano loty do Hiszpanii, nie lecę na wakacje, zatem skarżę stosowny urząd o odszkodowanie "urzędnicza bezkarność" typowy przykład jak język ( w celach walki politycznej) zniekształca rzeczywistość. Sam pomysł wzięto z USA, w intencji miał stanowić prawną ochronę urzędnika przed roszczeniami. Przykładowo, odwołano loty do Hiszpanii, nie lecę na wakacje, zatem skarżę stosowny urząd o odszkodowanie za utracone korzyści. Zezwolono na otwarcie szkół, moje dziecko łapie wirka i sprzedaje go babci, a ona kona. Zatem skarżę Państwo o spowodowanie zgonu seniorki. Mogłoby zatem dojść do paraliżu decyzyjnego i stąd taka propozycja.
pstrzezek
Twoje rozumowanie byłoby słuszne gdyby nie fakt że takim nie jest
Ustawa o bezkarności to jeden z powodów dla którego cykor Jarek wchodzi wreszcie do rządu. Jeśli sądy i trybunały będą kiedyś wolne by go osądzić to powoła się na tą ustawę, o ile jeszcze będzie żył. Bo obecnego syfu nie usunie się przez
Twoje rozumowanie byłoby słuszne gdyby nie fakt że takim nie jest
Ustawa o bezkarności to jeden z powodów dla którego cykor Jarek wchodzi wreszcie do rządu. Jeśli sądy i trybunały będą kiedyś wolne by go osądzić to powoła się na tą ustawę, o ile jeszcze będzie żył. Bo obecnego syfu nie usunie się przez wiele lat
henk54
Chodzi o to, żeby urzędnicy nie łamali prawa i nie nadużywali władzy. I nie zasłaniali swoich afer i złodziejstwa rzekomą "walką z pandemią". To jest nie do przyjęcia w państwie prawa. Urzędnicy mają działać zgodnie z prawem, a nie je łamać.
samsza
Jeżeli ustawa "urzędnicza bezkarność" powołuje nową, uprzywilejowaną kastę, to lepiej formalnie wejść w jej skład czy nie ?
barysza51
Pamiętam pewien bank gdzie prezes miał wiceprezesa. Ten pierwszy to był kwiatek do kożucha a ten drugi rządził.
tindala
I nawet mu dali Order Orła Białego i jest wybitnym autorytetem moralnym :)

Powiązane: Rząd Mateusza Morawieckiego

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki