Niemy protest matek pod Zakładami Ubezpieczeń Społecznych. Żądają spokojnego macierzyństwa

Ruch Społeczny "Kobiety na DG kontra ZUS" zorganizował niemy protest, bo kobiety są oburzone tym, jak traktuje je Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Banery przed siedzibami ZUS mówią o nękaniu przez zakład, niepotrzebnych kontrolach i niesprawiedliwych cofnięciach zasiłków. 

W kilkunastu miastach Polski 8 stycznia zawisły banery z hasłami "Przedsiębiorca w ciąży osZUStowi niewygodny" lub "Jestem matką protestującą, nie ma mnie tu - bo pracuję! Właśnie ZUS mnie kontroluje". Na swojej stronie internetowej na Facebooku ruch mówi, że żąda spokojnego macierzyństwa i należnego szacunku od władz. "Wzywamy wszystkich polskich przedsiębiorców do powstania z kolan! BDO, split paymenty, kasy on-line, minimalna pensja 4 000! Cała Polska jest usiana obcym kapitałem! Zniszczony polski handel, przemysł, usługi! Teraz to, co zostało, chcą dobić chorymi przepisami prawa! Wypuszczają na nas psy gończe z ZUS i US. Grożą karami i sankcjami! Koniec tej zabawy - pokażmy, kto tu rządzi! Nie czekajmy, jak nas zniszczą " - głosi jeden z postów.

Za protestami opowiedział się Rzecznik MŚP, który zadeklarował stać na straży prawa właścicielek firm do zasiłków macierzyńskich i chorobowych. Jego zdaniem nie ma wytłumaczenia na takie działania ZUS-u poza urzędniczą nadgorliwością w trosce o stan finansów. 

– Jeżeli nawet są w tej grupie kobiety, które zarejestrowały i prowadziły działalność gospodarczą po to, by w przyszłości zapewnić utrzymanie swoim dzieciom; które płaciły dobrowolne składki chorobowe, aby po urodzeniu dziecka móc skorzystać z zasiłku macierzyńskiego w wymiarze adekwatnym do uiszczanych wcześniej składek – to należy im dać medal za przedsiębiorczość i odpowiedzialne macierzyństwo, zamiast nękać kontrolami i egzekucjami niczym oszustów skarbowych. Jako Rzecznik MŚP bezpośrednio interweniuję już w takich sytuacjach. Historię trzech takich kobiet możecie Państwo poznać, sięgając do nagrania z Posiedzenia Rady Przedsiębiorców z udziałem przedstawicieli oddziałów terenowych ZUS – powiedział Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Mama, tata, dziecko, praca. Nie do pogodzenia?

Mama, tata, dziecko, praca. Nie do pogodzenia?

Pracuj tak, jakbyś nie miał dzieci, i bądź dla dziecka takim rodzicem, który nie myśli o tym, że rano trzeba iść do pracy - żartują sobie na forach internetowych rodzice małych dzieci. Pośmialiśmy się. A teraz czas na łzy.

 

WS

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 tomitomi

zus= patologia !

! Odpowiedz
0 0 angol

Jeśli tak to KRUS jeszcze większa

! Odpowiedz
8 6 spaceavenger

Potwierdzam wszystko co oni oprotestowuja. Problem nie dotyczy wcale matek !!! To czubek góry lodowej. Mojego krewnego ZUS właśnie chce puścić z torbami za to że podpisywał z pracownikami umowy o dzieło. Nie interesuje ich że kilkanaście osób pójdzie na bruk + właściciel który siedzi na kredytach i pracuje po kilkanaście godzin żeby tylko utrzymać firmę. Kaczyński kazał zniszczyć mały biznes. Wszyscy są teraz nękani kontrolami do tego stopnia że ludzie przestali wierzyć w istnienie mafii vatowskich, uważają że to był pretekst do ostatecznego ataku na sektor prywatny w Polsce

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 3 devroo

A zdradzisz nam jakież to dzieło było predmiotem umowy? Twórcza praca na linii montażowej, czy przy salcesonie na garmażu?

! Odpowiedz
1 3 angol

Gdyby pic był probandustanowy, jak się lansuje, opodatkowałby korpo i odwrócił regresję

! Odpowiedz
11 5 silvio_gesell

ZUS jeśli już kogoś powinien nękać to bezdzietnych, bo matki dostarczają płatników składek.

! Odpowiedz
16 35 karbinadel

Faktem jest, że gnębienie polskich przedsiębiorców nosi znamiona typowej walki klasowej - co specjalnie nie dziwi w wykonaniu pisowskich wskrzesicieli PRL. Przedsiębiorcy są grupą stosunkowo mało zależną od władzy - a więc dla partii niewygodną. Im będzie ich mniej, tym dla rządzących lepiej. Stąd te wszystkie durnoty wprowadzane pod pretekstem "uszczelnienia podatków". Ich ilość i zakres zaczyna przerastać możliwości drobnych przedsiębiorców

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
18 37 xxpp

Sam znałem madkę, która zatrudniła się fikcyjnie w firmie męża i wyłudzała wysoki zasiłek. Bardzo dobrze, że ZUS to kontroluje.

! Odpowiedz
11 33 marianpazdzioch

Nie przesądzając kto tu ma rację, bo pamiętam lewe "podwyżki pensji", by otrzymywać wysoki zasiłek, to jedno jest pewne - komuchy dojadą resztki stricte polskiej przediebiorczości. Na razie widać to we wzrostach cen. Za chwiilę zaczną zapełniać się pośredniaki.

! Odpowiedz
29 71 okazjonalny

Ponieważ przeczytałem w życiu trochę książek to muszę obiektywnie stwierdzić, że czasy PiSowskiej władzy są niczym innym jak tylko nową wersją Stalinizmu.
Nie wiem co się z tym narodem stało, przecież tylko kompletne debile głosują na PiS.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.