REKLAMA

Niemy protest matek pod Zakładami Ubezpieczeń Społecznych. Żądają spokojnego macierzyństwa

2020-01-09 11:28
publikacja
2020-01-09 11:28
Niemy protest matek pod Zakładami Ubezpieczeń Społecznych. Żądają spokojnego macierzyństwa
Niemy protest matek pod Zakładami Ubezpieczeń Społecznych. Żądają spokojnego macierzyństwa
fot. Joaquin Corbalan P / / Shutterstock

Ruch Społeczny "Kobiety na DG kontra ZUS" zorganizował niemy protest, bo kobiety są oburzone tym, jak traktuje je Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Banery przed siedzibami ZUS mówią o nękaniu przez zakład, niepotrzebnych kontrolach i niesprawiedliwych cofnięciach zasiłków. 

W kilkunastu miastach Polski 8 stycznia zawisły banery z hasłami "Przedsiębiorca w ciąży osZUStowi niewygodny" lub "Jestem matką protestującą, nie ma mnie tu - bo pracuję! Właśnie ZUS mnie kontroluje". Na swojej stronie internetowej na Facebooku ruch mówi, że żąda spokojnego macierzyństwa i należnego szacunku od władz. "Wzywamy wszystkich polskich przedsiębiorców do powstania z kolan! BDO, split paymenty, kasy on-line, minimalna pensja 4 000! Cała Polska jest usiana obcym kapitałem! Zniszczony polski handel, przemysł, usługi! Teraz to, co zostało, chcą dobić chorymi przepisami prawa! Wypuszczają na nas psy gończe z ZUS i US. Grożą karami i sankcjami! Koniec tej zabawy - pokażmy, kto tu rządzi! Nie czekajmy, jak nas zniszczą " - głosi jeden z postów.

Za protestami opowiedział się Rzecznik MŚP, który zadeklarował stać na straży prawa właścicielek firm do zasiłków macierzyńskich i chorobowych. Jego zdaniem nie ma wytłumaczenia na takie działania ZUS-u poza urzędniczą nadgorliwością w trosce o stan finansów. 

– Jeżeli nawet są w tej grupie kobiety, które zarejestrowały i prowadziły działalność gospodarczą po to, by w przyszłości zapewnić utrzymanie swoim dzieciom; które płaciły dobrowolne składki chorobowe, aby po urodzeniu dziecka móc skorzystać z zasiłku macierzyńskiego w wymiarze adekwatnym do uiszczanych wcześniej składek – to należy im dać medal za przedsiębiorczość i odpowiedzialne macierzyństwo, zamiast nękać kontrolami i egzekucjami niczym oszustów skarbowych. Jako Rzecznik MŚP bezpośrednio interweniuję już w takich sytuacjach. Historię trzech takich kobiet możecie Państwo poznać, sięgając do nagrania z Posiedzenia Rady Przedsiębiorców z udziałem przedstawicieli oddziałów terenowych ZUS – powiedział Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Finansowy poradnik pracujących mam. 20 przepisów i zasad, które opłaca się znać

E-book

Finansowy poradnik pracujących mam. 20 przepisów i zasad, które opłaca się znać


Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Mama, tata, dziecko, praca. Nie do pogodzenia?

Mama, tata, dziecko, praca. Nie do pogodzenia?

Pracuj tak, jakbyś nie miał dzieci, i bądź dla dziecka takim rodzicem, który nie myśli o tym, że rano trzeba iść do pracy - żartują sobie na forach internetowych rodzice małych dzieci. Pośmialiśmy się. A teraz czas na łzy.

 

WS

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Komentarze (21)

dodaj komentarz
angol
Jeśli tak to KRUS jeszcze większa
spaceavenger
Potwierdzam wszystko co oni oprotestowuja. Problem nie dotyczy wcale matek !!! To czubek góry lodowej. Mojego krewnego ZUS właśnie chce puścić z torbami za to że podpisywał z pracownikami umowy o dzieło. Nie interesuje ich że kilkanaście osób pójdzie na bruk + właściciel który siedzi na kredytach i pracuje po kilkanaście godzin Potwierdzam wszystko co oni oprotestowuja. Problem nie dotyczy wcale matek !!! To czubek góry lodowej. Mojego krewnego ZUS właśnie chce puścić z torbami za to że podpisywał z pracownikami umowy o dzieło. Nie interesuje ich że kilkanaście osób pójdzie na bruk + właściciel który siedzi na kredytach i pracuje po kilkanaście godzin żeby tylko utrzymać firmę. Kaczyński kazał zniszczyć mały biznes. Wszyscy są teraz nękani kontrolami do tego stopnia że ludzie przestali wierzyć w istnienie mafii vatowskich, uważają że to był pretekst do ostatecznego ataku na sektor prywatny w Polsce
devroo
A zdradzisz nam jakież to dzieło było predmiotem umowy? Twórcza praca na linii montażowej, czy przy salcesonie na garmażu?
angol
Gdyby pic był probandustanowy, jak się lansuje, opodatkowałby korpo i odwrócił regresję
silvio_gesell
ZUS jeśli już kogoś powinien nękać to bezdzietnych, bo matki dostarczają płatników składek.
karbinadel
Faktem jest, że gnębienie polskich przedsiębiorców nosi znamiona typowej walki klasowej - co specjalnie nie dziwi w wykonaniu pisowskich wskrzesicieli PRL. Przedsiębiorcy są grupą stosunkowo mało zależną od władzy - a więc dla partii niewygodną. Im będzie ich mniej, tym dla rządzących lepiej. Stąd te wszystkie durnoty wprowadzane Faktem jest, że gnębienie polskich przedsiębiorców nosi znamiona typowej walki klasowej - co specjalnie nie dziwi w wykonaniu pisowskich wskrzesicieli PRL. Przedsiębiorcy są grupą stosunkowo mało zależną od władzy - a więc dla partii niewygodną. Im będzie ich mniej, tym dla rządzących lepiej. Stąd te wszystkie durnoty wprowadzane pod pretekstem "uszczelnienia podatków". Ich ilość i zakres zaczyna przerastać możliwości drobnych przedsiębiorców
xxpp
Sam znałem madkę, która zatrudniła się fikcyjnie w firmie męża i wyłudzała wysoki zasiłek. Bardzo dobrze, że ZUS to kontroluje.
marianpazdzioch
Nie przesądzając kto tu ma rację, bo pamiętam lewe "podwyżki pensji", by otrzymywać wysoki zasiłek, to jedno jest pewne - komuchy dojadą resztki stricte polskiej przediebiorczości. Na razie widać to we wzrostach cen. Za chwiilę zaczną zapełniać się pośredniaki.
okazjonalny
Ponieważ przeczytałem w życiu trochę książek to muszę obiektywnie stwierdzić, że czasy PiSowskiej władzy są niczym innym jak tylko nową wersją Stalinizmu.
Nie wiem co się z tym narodem stało, przecież tylko kompletne debile głosują na PiS.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki