REKLAMA

Niemcy: piloci Lufthansy przedłużają strajk do czwartku

2016-11-23 01:51
publikacja
2016-11-23 01:51
Niemcy: piloci Lufthansy przedłużają strajk do czwartku
Niemcy: piloci Lufthansy przedłużają strajk do czwartku
/ YAY Foto

Niemiecki związek zawodowy pilotów Cockpit (VC) poinformował we wtorek, że piloci Lufthansy będą strajkować nie tylko w środę, ale też w czwartek. Informację przekazano po tym, jak sąd wyższej instancji negatywnie rozpatrzył odwołanie przewoźnika od wyroku sądu pracy we Frankfucie nad Menem, który zezwolił pilotom na strajk.

Jeden z członków zarządu związku poinformował, że w czwartek, podobnie jak w środę, strajkiem objęte będą wszystkie loty z Niemiec na dalekich i krótkich trasach. Akcja strajkowa ma zakończyć się o północy.

Strajk pilotów Lufthansy, niezadowolonych z powodu warunków płacowych rozpocznie się w środę. W związku z tą akcją odwołano 876 z prawie 3 tys. przewidzianych na ten dzień lotów. Ma to odczuć 100 tys. pasażerów.

Linie lotnicze podały, że strajk nie objął innych przewoźników do nich należących, w tym Germanwings, Eurowings, Austrian Airlines, SWISS czy Brussels Airlines.

Po tym, jak sąd pracy we Frankfurcie nad Menem oddalił we wtorek wniosek dyrekcji Lufthansy o powstrzymanie akcji strajkowej, dyrekcja linii lotniczych odwołała się od tego wyroku do sądu wyższej instancji. Ten jednak negatywnie rozpatrzył odwołanie i także zezwolił na strajk.

Akcję strajkową zapowiadano już w połowie listopada z powodu fiaska negocjacji płacowych.

Związek Cockpit (VC) podkreśla, że piloci nie dostali od pięciu lat żadnej podwyżki. Lufthansa wypracowała w tym czasie zysk w wysokości 5 mld euro. Cockpit domaga się wzrostu wynagrodzenia o 22 proc. w pięciu etapach, za okres od końca kwietnia 2012 r., kiedy wygasło poprzednie porozumienie płacowe, do kwietnia 2017 r. Lufthansa oferuje podwyżkę wynagrodzeń o 2,5 proc. za okres do końca 2018 roku. Związek reprezentuje interesy 5,4 tys. pilotów.

Poprzednia fala strajków pilotów Lufthansy miała miejsce we wrześniu 2015 roku. Strajk przerwano wówczas po orzeczeniu sądu pracy we Frankfurcie, który uznał działania związku za nielegalne. (PAP)

mmi/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~zez
i właśnie dlatego dla każdego przedsiębiorcy związki zawodowe są gorsze niż seryjni mordercy :)

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki