REKLAMA

Niemcy: eksplozja w restauracji. 12 rannych, zamachowiec zginął

2016-07-25 03:07
publikacja
2016-07-25 03:07
Niemcy: eksplozja w restauracji. 12 rannych, zamachowiec zginął
Niemcy: eksplozja w restauracji. 12 rannych, zamachowiec zginął
fot. MICHAELA REHLE / / FORUM

W zamachu bombowym, do którego doszło w niedzielę w restauracji w Ansbach w pobliżu Norymbergi 12 osób odniosło rany, a zamachowiec samobójca poniósł śmierć poinformowała rzeczniczka bawarskiego ministerstwa spraw wewnętrznych.

fot. Michaela Rehle / / FORUM

"Stan trzech osób jest poważny" zaznaczyła. "Policja ewakuowała ponad 2 tys. uczestników festiwalu muzycznego, który odbywał się w pobliżu" powiedziała.

"Eksplozja była rezultatem świadomego działania, ponieważ doszło do niej tuż przy wyjściu na teren, gdzie miał miejsce festiwal muzyczny" uważa burmistrz Ansbach Carda Seideil.

Policja w Ansbach nie wyklucza, że wybuch został spowodowany przez zamachowca-samobójcę, który byłby jedyną ofiarą śmiertelną ataku.

Wcześniej policja informowała, że trudno powiedzieć czy wybuch był spowodowany czynnikami obiektywnymi czy też został "wywołany przez człowieka". Telewizja NTV podała zaś, że w restauracji mogło dojść do wybuchu gazu.

Sprawcą zamachu w Ansbach był 27-letni Syryjczyk

Sprawcą zamachu bombowego w Ansbach, w których 12 osób odniosło rany, a sam zamachowiec zginął na miejscu, był 27-letni Syryjczyk, który przybył do Niemiec przed dwoma laty - poinformował w poniedziałek szef MSW Bawarii Joachim Herrmann.

Przed rokiem jego wniosek o azyl został odrzucony - zaznaczył minister. Dodał też, że mężczyzna w przeszłości dwukrotnie podejmował próby samobójcze i był leczony w klinice psychiatrycznej.

Zdaniem Herrmana, który odpowiadał na pytania dziennikarzy podczas nocnej konferencji prasowej w Ansbach, nie można wykluczyć, że mężczyzna miał powiązania z islamskim terroryzmem, ale - jak zaznaczył jest to tylko jeden z wątków śledztwa. Dopiero po zbadaniu tych związków będzie można ostatecznie ustalić, czy był to akt islamskiego terroru - dodał.

Sprawca, który przyniósł ładunek wybuchowy na miejsce przestępstwa w plecaku, zdetonował go, gdy odmówiono mu wejścia na festiwal muzyczny odbywający się w Ansbach - podał portal Nordbayern.de. Ofiary eksplozji - 12 osób - to klienci pobliskiej restauracji. Stan trzech osób jest ciężki.

Minister Herrman powiedział, że według pierwszych ocen moc ładunku wybuchowego, który sprawca zamierzał zdetonować na festiwalu, była na tyle duża, że mogła spowodować śmierć sporej grupy ludzi. Jego wypowiedź cytuaje Nordbayern.de na swej stronie.

Do eksplozji doszło zaledwie w kilka godzin po niedzielnym zabójstwem obywatelki polskiej w Reutlingen w Badenii-Wirtembergii.

Dwa dni temu, również w Bawarii, doszło do strzelaniny w Monachium, w której 18-letni szaleniec zastrzelił dziewięć osób, ranił 35 osób, a następnie popełnił samobójstwo.

mars/

Źródło:PAP
Tematy
Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Komentarze (61)

dodaj komentarz
~Sputnik
Tylko kto jest temu winien ??? Teraz w Europie będą się szkolić, rozmnażać i wprowadzać swoje zasady
~kk
Niemcy (tak jak Francja) będą musiały nauczyć się żyć z terroryzmem.
~Bieńkowska
Trzeba z funduszy unijnych stworzyć program budowy przenośnych minibunkrów w przestrzeni publicznej. Każdy wyznawca Allaha którego dopadnie nagła chęć detonacji będzie tam mógł wejść i bezpiecznie się zdetonować.
~kaya
No cóż. Facet po prostu przyszedł się rozerwać. A że ci rasiści nie dali mu w środku, to zrobił to na zewnątrz.
~100lat
Merkel należy się szubienica, albo dożywocie na Syberii.
~MuzułmaninPolski
Islam to religia pokoju, Allah jest bogiem dobrym i sprawiedliwym, wasze słowa niewierni przeciwko Islamowi, zostaną wam wypominane po śmierci i baczcie wtedy, żeby Allah zechciał wam te zniewagi i oszczerstwa wybaczyć.
~cv
Twoje miejsce jest w Syrii i Iraku.
Żyj tam sobie wg twoich zasad.
~MuzułmaninPolski odpowiada ~cv
Nie będziesz mi niewierny bluźnierco, mówił gdzie mam mieszkać. Świat stworzył Allah dla mnie i moich braci, wiec każdy skrawek tej planety należy do muzułmanów czy ci się to podoba czy nie.
~Polka
mieszkasz u nas i nazywasz niewiernymi. Agresja z Was wypływa. Po Twojej wypowiedzi widać że nas nie tolerujesz wiec co tu robisz! Wracaj do siebie u nas nie ma miejsca dla ludzie wyznających religie agresji.

Powiązane: Terroryzm

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki