REKLAMA

Niemcy: napastnik zabił kobietę maczetą

2016-07-24 17:56
publikacja
2016-07-24 17:56

Policja niemiecka potwierdziła naszym służbom, że ofiarą ataku w Reutlingen w Badenii-Wirtembergii była obywatelka polska - poinformował PAP w niedzielę wieczorem dyrektor biura rzecznika MSZ, Rafał Sobczak.

Napastnik uzbrojony w maczetę zabił w niedzielę kobietę i ranił dwóch innych ludzi w mieście Reutlingen na południu Niemiec / fot. Vincent Kessler / Reuters

Do napadu doszło w niedzielę. Sprawcę, 21-letniego uchodźcę z Syrii, zatrzymano kilka minut po zajściu. Zdaniem policji nic nie wskazuje na to, że był to zamach terrorystyczny.

Do incydentu doszło po godz. 16 w centrum Reutlingen w okolicach centralnego dworca autobusowego. Napastnik pokłócił się z kobietą - według dziennika "Bild" - pracownicą lokalu serwującego kebab i zadał jej kilka śmiertelnych ciosów maczetą. Tabloid sugerował, że ofiara była w ciąży.

Następnie zranił jeszcze dwie inne osoby: kobietę i mężczyznę.

Policja podała, że napastnikiem był znany policji uchodźca syryjski. Rzecznik policji w tym mieście ujawnił też, że wystąpił on w Niemczech o azyl.W przeszłości mężczyzna miał być zamieszany w incydenty, w których inni ludzie odnieśli obrażenia.

Bild, który jako pierwszy poinformował o zajściu, napisał, że kiedy doszło do napaści ludzie zaczęli uciekać w panice. Cytował też naocznego świadka, który powiedział, że sprawca był całkiem oszalały i że nawet gonił z maczetą policyjny radiowóz.

Ten sam świadek powiedział, że przejeżdżający tamtędy kierowca przyspieszył i potrącił napastnika. Bild zamieścił zdjęcie leżącego na chodniku mężczyzny, przy którym stoi dwóch policjantów. Nieco dalej widać trzeciego funkcjonariusza i leżącą obok niego maczetę.

Rzecznik powiedział, że Syryjczyk najprawdopodobniej działał w pojedynkę. Podkreślił, że obecnie nie ma już żadnego zagrożenia.

Do zajścia w Reutlingen doszło zaledwie dwa dni po strzelaninie w Monachium, gdzie 18-letni szaleniec zastrzelił dziewięć osób, a następnie popełnił samobójstwo. (PAP)

lep/ eaw/ mars/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (78)

dodaj komentarz
~abc
niemieccy obywatele spod znaku "refugees welcome" są wraz z niemieckimi politykami odpowiedzialni za tą śmierć, w tym za to, że napastnik spędzi resztę życia w więzieniu. Gratulacje. Zresztą to nie ostatni występ, konsekwencji ich głupiej decyzji będzie więcej i będą ciągnęły się latami.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~obserwator
"...kiedy doszło do napaści ludzie zaczęli uciekać w panice. Cytował też naocznego świadka, który powiedział, że sprawca był całkiem oszalały i że nawet gonił z maczetą policyjny radiowóz." To świadczy, że nawet policja uciekała przed napastnikiem. Fajne porządki panują w Niemczech. Wychodzi gość "...kiedy doszło do napaści ludzie zaczęli uciekać w panice. Cytował też naocznego świadka, który powiedział, że sprawca był całkiem oszalały i że nawet gonił z maczetą policyjny radiowóz." To świadczy, że nawet policja uciekała przed napastnikiem. Fajne porządki panują w Niemczech. Wychodzi gość z maczetą wszyscy uciekają, teoretycznie policja ma najlepiej, bo mogą uciekać radiowozem "na sygnale", wtedy wszyscy muszą ustępować im drogi.
~plutarch
a z czego wynika twoja wyczuwalna satysfakcja?
~as23r23r
cala ta UE jest bez sensu a rzadzacy nia niemcy i francuzi sprowadzaja na swoich obywateli i nas TYLKO NIEBEZPIECZENSTWO
~plutarch
ergo: obwołajmy Putina carem Europy :-D
~plutarch odpowiada (usunięty)
kosz za mowę nienawiści
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~plutarch
halo, czy ktoś moderuje trolling putinowski?!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki