REKLAMA

Nie działa PUE ZUS? Przerwa w dostępie do systemu

2020-05-06 13:30
publikacja
2020-05-06 13:30
Nie działa PUE ZUS? Przerwa w dostępie do systemu
Nie działa PUE ZUS? Przerwa w dostępie do systemu
fot. lucadp / / Shutterstock

Przerwa w dostępie od Platformy Usług Elektronicznych (PUE) w nocy z 6 na 7 maja. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapowiedział przerwę w funkcjonowaniu systemu online w związku z pracami serwisowymi.

fot. / / ZUS

Przedsiębiorcy nie będą mogli skorzystać z elektronicznego systemu ZUS z powodu przeprowadzanych prac serwisowych. Przerwa techniczna potrwa od godziny 22:00 do 3:00 w nocy ze środy na czwartek (z 6 na 7 maja). W tym czasie użytkownicy nie zalogują się do portalu Platformy Usług Elektronicznych i nie skorzystają z funkcji PUE.

Za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS możliwe jest składanie większości wniosków online m.in. o zwolnienie ze składek ZUS na trzy miesiące lub zwrot zapłaconych składek za marzec. W ramach tarczy antykryzysowej wnioski o skorzystanie z pomocy złożyło już ponad 800 tys. podatników na kwotę ponad 1,5 mld zł.

Od 4 maja Zakład Ubezpieczeń Społecznych ponownie otworzył swoje placówki w całej Polsce. Pracownicy ZUS pomogą m.in. w przygotowaniu, wypełnieniu wniosków o pomoc w ramach tarczy antykryzysowej.

fot. / / Bankier.pl

DF 

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
specjalnie_zarejestrowany2
Po to żeby nakładać kary tym którzy nie założyli konta.
1as
Już mnie widzę kolega uprzedził.
Fajny ten portal, tylko wnioskowanie do ZUS o cokolwiek obecnie, to jak głos wołającego na pustyni. Ani zgoda, ani pocałuj nas w d... Po prostu NIC.
robertn
Przecież oni i tak nie odpowiadają na ZUS PUE na zapytania, więc po co w ogóle ten portal?

Powiązane: Przerwa techniczna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki