Nie działa PUE ZUS? Przerwa w dostępie do systemu

Przerwa w dostępie od Platformy Usług Elektronicznych (PUE) w nocy z 6 na 7 maja. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapowiedział przerwę w funkcjonowaniu systemu online w związku z pracami serwisowymi.

(ZUS)

Przedsiębiorcy nie będą mogli skorzystać z elektronicznego systemu ZUS z powodu przeprowadzanych prac serwisowych. Przerwa techniczna potrwa od godziny 22:00 do 3:00 w nocy ze środy na czwartek (z 6 na 7 maja). W tym czasie użytkownicy nie zalogują się do portalu Platformy Usług Elektronicznych i nie skorzystają z funkcji PUE.

Za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS możliwe jest składanie większości wniosków online m.in. o zwolnienie ze składek ZUS na trzy miesiące lub zwrot zapłaconych składek za marzec. W ramach tarczy antykryzysowej wnioski o skorzystanie z pomocy złożyło już ponad 800 tys. podatników na kwotę ponad 1,5 mld zł.

Od 4 maja Zakład Ubezpieczeń Społecznych ponownie otworzył swoje placówki w całej Polsce. Pracownicy ZUS pomogą m.in. w przygotowaniu, wypełnieniu wniosków o pomoc w ramach tarczy antykryzysowej.

Poinformuj redakcję Bankier.pl - kliknij żeby przejść do zgłoszenia
Poinformuj redakcję Bankier.pl - kliknij żeby przejść do zgłoszenia (Bankier.pl)

DF 

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 0 specjalnie_zarejestrowany2

Po to żeby nakładać kary tym którzy nie założyli konta.

! Odpowiedz
2 10 1as

Już mnie widzę kolega uprzedził.
Fajny ten portal, tylko wnioskowanie do ZUS o cokolwiek obecnie, to jak głos wołającego na pustyni. Ani zgoda, ani pocałuj nas w d... Po prostu NIC.

! Odpowiedz
2 22 robertn

Przecież oni i tak nie odpowiadają na ZUS PUE na zapytania, więc po co w ogóle ten portal?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

Brak wydarzeń

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.