REKLAMA

Zapłacony ZUS za marzec można odzyskać

2020-04-21 12:25
publikacja
2020-04-21 12:25

Zwrot składek ZUS jest możliwy. Osoby, które zapłaciły składki za marzec, a są uprawnione do zwolnienia całościowego lub częściowego, mogą odzyskać pieniądze. Nowe przepisy weszły w życie w ramach tarczy 2.0.

/ fot. Grabowski Foto / Shutterstock

Pracodawcy mogą skorzystać ze zwolnienia ze składek ZUS. Na początku pandemii w dobie szybko zmieniających się przepisów część firm uregulowała swoje zobowiązania w standardowej kwocie. Przedsiębiorcy którzy zapłacili składki ZUS w pełnym wymiarze za marzec mogą je odzyskać, wynika z nowych przepisów tarczy 2.0. Pracodawcy mają do wyboru dwie możliwości.

Pierwsza to wystąpienie o pełny zwrot składek na ubezpieczenie społeczne. Ta opcja jest przydatna dla samozatrudnionych, którzy nie przekraczają limitu przychodów i mogą być całkowicie zwolnieni z płacenia składek ZUS. Dotyczy wszystkich osób samozatrudnionych, które uzyskały przychody nie większe niż 15 681 zł.

Pracodawcy mogą również skierować do ZUS-u wniosek o rozłożenie nadpłaconych składek na kolejne miesiące. Zwolnienie ze składek obowiązuje w marcu, kwietniu oraz czerwcu 2020 roku. O zwolnienie z ZUS w ramach tarczy antykryzysowej wniosek o złożyło już 895 tys. osób. Wśród częstych błędów popełnianych przy składaniu wniosków o zwolnienia ze składek ZUS jest brak podpisów. Powoduje to opóźnienie rozpatrzenia pisma, ponieważ pierwsze trzeba uzupełnić pismo.

DF

Źródło:
Tematy

Jak odzyskać pieniądze. Sposoby na dłużników.

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
antek10
Sytuacja zmienia sie jak w kalejdoskopie. Co urzednik to inna interpretacja nowych przepisów.
and00
Konkretnie o czym mówisz, co tak różnie interpretują?

Powiązane: Tarcza antykryzysowa - wsparcie dla przedsiębiorcy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki