REKLAMA

Netflix opublikował instrukcję współdzielenia konta

Agata Wojciechowska2023-01-04 08:45redaktor
publikacja
2023-01-04 08:45

15 minut na podanie numeru PIN, który zostanie wysłany na adres e-mail lub numer telefonu powiązany z głównym właścicielem konta - tak Netflix w instrukcji opublikowanej na swojej stronie internetowej rozwiewa wątpliwości, co do współdzielenia konta. 

Netflix opublikował instrukcję współdzielenia konta
Netflix opublikował instrukcję współdzielenia konta
fot. wisely / / Shutterstock

O słynnych 15 minutach na wprowadzenie numeru weryfikacyjnego pisaliśmy już wcześniej w artykule "15 minut i koniec. Krucjata Netfliksa przeciwko współdzieleniu kont". Po miesiącach spekulacji platforma postanowiła rozwiać wątpliwości. Wypunktowała wszystkie kwestie, które mogą być sporne. 

Jasno określiła, że współdzielić konto można tylko z osobami, które mieszkają w tym samym gospodarstwie domowym. Platforma wytypuje urządzenia, które "współdzielą konto" spoza domu, korzystając z adresów IP, identyfikatorów urządzeń i aktywności konta na zalogowanych urządzeniach. 

Jeśli nastąpi logowanie na konto z urządzenia spoza Twojego gospodarstwa domowego lub takie urządzenie będzie używane w sposób ciągły, możemy poprosić Cię o zweryfikowanie tego urządzenia, zanim będzie można na nim korzystać z serwisu Netflix, lub o zmianę gospodarstwa domowego Netflix.

Jak będzie przebiegał ten proces? Netflix wyśle link na adres e-mail lub na numer telefonu powiązany z kontem, który będzie prowadził na stronę, na której znajduje się 4-cyfrowy kod weryfikacyjny. Na wprowadzenie kodu przewidziano 15 minut (jeśli przekroczymy ten czas, należy ponownie o niego poprosić z tego samego urządzenia). Dopiero po poprawnym przejściu weryfikacji będzie można oglądać filmy, seriale i programy na platformie. Co ważne, prośba o weryfikację może się pojawiać co jakiś czas. 

Netflix zapewnia, że weryfikacja jest szybka i prosta. 

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Na czym polega? Kto może skorzystać? Ile kredytu można dostać? Co z wkładem własnym? Czy dopłaty można stracić? Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Regulacje budzą kontrowersje w przypadku osób często podróżujących lub posiadających więcej niż jedną nieruchomość. Zdaniem platformy użytkownik może nawet nie być poproszony o weryfikację, chyba że przebywanie poza "gospodarstwem domowym" się przedłuży.

***

Popkultura i pieniądze w Bankier.pl, czyli seria o finansach "ostatnich stron gazet". Fakty i plotki pod polewą z tajemnic Poliszynela. Zaglądamy do portfeli sławnych i bogatych, za kulisy głośnych tytułów, pod opakowania najgorętszych produktów. Jakie kwoty stoją za hitami HBO i Netfliksa? Jak Windsorowie monetyzują brytyjskość? Ile kosztuje nocleg w najbardziej nawiedzonym zamku? Czy warto inwestować w Lego? By odpowiedzieć na te i inne pytania, nie zawahamy się zajrzeć nawet na Reddita. 

Źródło:

Redaktor działu newsroom w portalu Bankier.pl. Absolwentka historii, którą studiowała dłużej niż statystyczny student, ale za to przeszła przez kilka uniwersytetów, w tym uczelnię w Edynburgu. Swoje życie zawodowe rozpoczęła dziesięć lat temu z portalem Bankier.pl. Później współpracowała z licznymi redakcjami, pisząc dla "Gazety Wrocławskiej", nagrywając dla Polskiego Radia i - ku zgorszeniu niektórych - kreując rzeczywistość w "Fakcie". Na pewno nie napisze nic o WIG20, a jeśli już to tylko w kontekście plotek, pogłosek czy domysłów. Dla czytelników siedzi nocami, oglądając seriale, podliczając gaże, czytając książki, śledząc nietypowe aukcje czy podróżując palcem po mapie. Nienawidzi wyrazu “dedykowany”, przeciw któremu prowadzi osobistą krucjatę w internecie. Telefon: 71 748 9511

Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (15)

dodaj komentarz
langdon25
Kiedy na Nerflixie premiera serialu : „Prawdziwe oblicze lokatora z Żoliborza”?
grzegorzkubik
Nie mam nie płacę. Jest szereg platform gdzie filmy są za darmo i jest np. "Przeminęło z Wiatrem". Nie usuwa się filmu dziś ze względu na jakąś tam przesłankę o rasizmie.
langdon25
To pisuar ogląda cokolwiek poza TVPiS ?

Jestem w szooooooku !
interstellar odpowiada langdon25
Lepiej niech sobie nagrywa to TVPiS, bo niedługo przeminie z wiatrem :D

Tak na marginesie zastanawiam się kto dziś ogląda "Przeminęło z wiatrem", jakiś dziadek tęskniący za starymi, "dobrymi" czasami... co go obchodzi współczesność, on ma ma bigos z ziemniakami, podarte kalesony i starego wodza... brrr,
Lepiej niech sobie nagrywa to TVPiS, bo niedługo przeminie z wiatrem :D

Tak na marginesie zastanawiam się kto dziś ogląda "Przeminęło z wiatrem", jakiś dziadek tęskniący za starymi, "dobrymi" czasami... co go obchodzi współczesność, on ma ma bigos z ziemniakami, podarte kalesony i starego wodza... brrr, dobrze, że tego pokolenia jest coraz mniej.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
jenak
Bardzo łatwo odróżnić film od propagandy. Tego pierwszego gatunku jak na lekarstwo, tego drugiego zalew.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
zenon_burczymucha
Telefon też byś kupił na takiej długiej gumie, żeby każdy miał do przyczepionego pod ręką w razie jak SMS przyjdzie a nie mail?
jarekzbyszek
By by Netflix. Warto poczekać z pół roku za nim pojawi się tam coś ciekawego.

Powiązane: Popkultura i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki